תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"במחיר של 50-70 דולר לחבית התשואה על ההון בפרויקט שלנו צפויה להיות דו ספרתית"

ג'אק סבג - מנכ"ל רותם אנרגיה, ורפי דיין - סמנכ"ל הכספים של החברה, התארחו במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה - והסבירו איך אפשר להרוויח בישראל ממיחזור פסולת פלסטיק. צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן. 

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

ג'אק סבג - מנכ"ל רותם אנרגיה, ורפי דיין - סמנכ"ל הכספים של החברה, התארחו במפגש זום שקיימנו. שותפות רותם אנרגיה מחצבים פועלת להקמת מתקן להשבת אנרגיה מפסולת פלסטיק באמצעות פצלי שמן. מדובר בפתרון סביבתי לכ-200 אלף טון פסולת פלסטיק בשנה. מדובר בכ-20% מפסולת הפלסטיק בישראל. 

אין כיום פתרון מחזור הולם לפסולת פלסטיק, התוצאה: שריפה פיראטית של פסולת פלסטיק, שגורמת לכ-60% מפליטות החומרים המסרטנים

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

השותפות חתומה על הסכם רישיון ובלעדיות בישראל עם ענקית האנרגיות המתחדשות Enefit, אחת החברות הגדולות בצפון אירופה. 

בישראל מיוצרים כיום מיליון טון פסולת פלסטיק בשנה, 80% מהם מוטמנים באתרי הטמנה. בעוד כמה שנים יגיעו אתרי ההטמנה בארץ לניצולת מלאה. אין כיום פתרון מחזור הולם לפסולת פלסטיק, מפעלי מחזור פלסטיק שפעלו בישראל נסגרו בגלל חוסר כדאיות כלכלית. התוצאה: שריפה פיראטית של פסולת פלסטיק בסמוך לריכוזי אוכלוסייה, שגורמת לכ-60% מפליטות החומרים המסרטנים. הפתרון האופטימלי: השבת אנרגיה ומחזור חומרי גלם של פסולת פלסטיק בתהליך פירוליזה, שבו מתבצע פירוק תרמי של הפלסטיק ללא שריפה.

poll questionכמה זמן לוקח לדעתך לבקבוק פלסטיק, קופסת מפלסטיק קשיח ושקית פלסטיק להתפרק בטבע?

עד 1.7 מיליון חביות נפט בשנה

החברה מתכוונת להקים מתקן במישור רותם. המתקן החדש יתבסס על הטכנולוגיה של חברת Enefit, שפעילה גם במדינות כמו ארה"ב, גרמניה, פולין, פינלנד וירדן. רותם אנרגיה מעריכה, כי ניתן להגיע להפקה של 1.5 עד 1.7 מיליון חביות נפט בשנה במשך 25-30 שנים.

סבג אמר במפגש בין השאר: "הייתה ציפייה לקבל בחינם את פסולת הפלסטיק, או בתשלום עקב הוראת הרגולטור. אנחנו נרכוש את פסולת הפלסטיק ובכך בעצם לא רק שיצרני הפסולת הזו, חקלאים ותעשיינים, יחסכו דמי הטמנה, הם גם יקבלו תשלום, מה שיעודד אותם למחזר". 

קראו עוד במגזין:

 

 

סבג נשאל גם כיצד משפיע הזינוק במחירי הנפט על צפי ההכנסות של רותם אנרגיה - וענה: "ההסתכלות ארוכת השנים על המחירים עדיפה לדעתנו, ועל בסיסה קיבלנו גם את ההחלטה לצאת לדרך. ממוצע מחיר הנפט בשני העשורים האחרונים נע בין 50 ל-70 דולר לחבית ברנט. ברמות מחירים כאלה התשואה על ההון בפרויקט שלנו צפויה להיות בשיעור דו ספרתי".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    יפה מאוד. כל הכבוד

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "במחיר של 50-70 דולר לחבית התשואה על ההון בפרויקט שלנו צפויה להיות דו ספרתית"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.