תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

חלב אם מהמעבדה כבר ב-2022? "יש לנו חברה שתשנה את העולם"

תומר אייזן - מנכ"ל חברת הפוד-טק ביומילק, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים: "שוק חלב האם לתינוקות הוא מכרה זהב", "בוחנים הנפקה בנאסד"ק כך שתביא אותנו כמה שיותר מהר למדפים". צפו במפגש המלא

לצפיה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

תומר אייזן, מנכ"ל חברת הפוד-טק ביומילק, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. ביומילק מפתחת חלב מתורבת. מדובר בחלב בקר המופק במעבדה מתאי חלב, ללא צורך בחליבת הפרה עצמה. כמו כן, שוקדת החברה על פיתוח טכנולוגי שיאפשר ייצור חלב אם מתורבת לתינוקות מנשים, במעבדה.

"יש לנו חברה שהולכת לשנות את העולם. היא מעוררת תשומת לב עולמית אדירה ותביא הרבה כבוד למדינה שלנו"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

קראו עוד במגזין:

 

 

ביומילק החלה את המחקר האקדמאי שלה לפני כעשור, באוניברסיטה העברית בירושלים. החברה הונפקה בפברואר 2021 ושווי השוק שלה, נכון לנתוני יוני 2021, עמד על כ-220 מיליון ₪. החברה גייסה עד כה כ-30 מיליון ₪ ויש לה שותפות אסטרטגית עם החברה המרכזית, שהיא גם החברה האם של יצרנית החלב טרה. החברה המרכזית קיבלה זכויות הפצה בלעדיות בישראל ובדרום אפריקה למוצרי החלב המתורבתים שתפתח ביומילק. ביוטק מעסיקה כיום כ-15 עובדים, משרדי החברה ממוקמים ברחובות. 

ברבעון השלישי של 2021 צפויה ביומילק להציג מיליליטרים ראשונים של חלב חיות מתורבת, הכולל את שלושת המרכיבים המרכזיים: חלבון, סוכר ושומן. ברבעון השני של 2022 צפוי מבחן הטעימה הראשון לחלב זה, שיכלול בדיקה של טעם, צבע ומרקם. ברבעון הרביעי של השנה הבאה צפויה הצגה של מיליליטרים ראשונים של חלב אם מתורבת. 

שוק החלב העולמי צפוי כמעט להכפיל את עצמו, מ-674 מיליארד דולר ב-2019 לטריליון דולר ב-2024. 81% מגיעים מחלב פרה, 14% מבאפלו, 4% מעזים, כבשים וגמלים ו-1% מהצומח. אם ביומילק תצליח לקחת 1% מכל השוק, מדובר בנתח שוק של כ-8 מיליארד דולר. לפי אייזן, בעקבות מגפת הקורונה מדינות שונות בעולם מחפשות כיום פתרונות לייצור עצמי של חלב, ללא צורך בייבוא. 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

לפתרון הטכנולוגי של ביומילק יש גם השלכות מרחיקות על נושא איכות הסביבה:

 • מיליארדי מ"ר משמשים כיום לגידול יבולים להאכלת בקר.
 • כל ייצור של ליטר חלב דורש 900 ליטר מים.
 • 270 מיליון פרות מייצרות חלב בעולם כיום. 
 • 37% מפליטת גז המתאן מגיע כיום מגידול בקר.

"צפוי להחמיץ כמו חלב רגיל"

"שוק חלב האם לתינוקות הוא מכרה זהב מבחינתנו", אמר אייזן. לפי נתונים שהוצגו במצגת, שוק חלב האם צפוי להכפיל את עצמו מ-50.4 מיליארד דולר ב-2019 ל-98 מיליארד דולר ב-2025. 

מבחינת המודל העסקי, ביומילק מתכוונת להתבסס על מכירת רישיונות לשימוש במוצריה, עם תשלום חד פעמי ותמלוגים שנתיים. 

בשלב השאלות נשאל אייזן בין השאר האם החלב המתורבת צפוי להחמיץ כמו חלב רגיל - וענה: "הוא צפוי להחמיץ כמו חלב רגיל, כי זה חלב רגיל". בתשובה לשאלה אחרת, הוא ענה כי חלב האם לא יספק את הנוגדנים שחלב אם טבעי מספק כיום לתינוק. "אי אפשר לחקות את זה, לפחות לא בשלב זה", אמר אייזן. 

poll questionמתי להערכתך נוכל לקנות חלב בקר מתורבת (מהמעבדה) בסופר?

"נביא הרבה כבוד למדינה"

בנוגע לשאלה האם ייתכן תרחיש של אי הצלחה, ענה אייזן: "אני לא רואה את זה קורה. לחברה יש גב כלכלי חזק והיא נסחרת בבורסה. יש לנו בביומילק את המוחות הטובים ביותר, גם ברמה המקומית וגם מבחינה בינלאומית. חתמנו ועוד נחתום על שיתופי פעולה בכל העולם, כך שאנחנו דוהרים קדימה. כמובן שיש אתגרים, אבל אנחנו בנויים לנצח אותם". 

אייזן אמר כי החברה בוחנת אפשרות להנפקה בנאסד"ק. "יש חשיבות עצומה מבחינתנו להיות הראשונים שם עם הבשורה של החלב המתורבת. להיות שניים זה כבר לא אותו דבר. נרצה לצאת במועד הנכון ולעשות את הגיוס הנכון ביותר, כדי להגיע מה שיותר מהר למדפים עם המוצרים שלנו. יש לנו חברה שהולכת לשנות את העולם. היא מעוררת תשומת לב עולמית אדירה ותביא הרבה כבוד למדינה שלנו". 

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

צפו במפגש הזום המלא, בווידיאו המצורף.

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  אין ספק שהמוצר הינו יחודי ובלעדי....
  תומר אייזן עושה עבודה נהדרת ואני בטוח
  שיוליך את החברה להישגים אדירים בעתיד.....

  • לפני 1 שנים

   חברה מעולה!!!

  • לפני 1 שנים

   1% זה רק ההתחלה לדעתי. יש שם הרבה יותר פונטציאל

  • לפני 2 שנים

   שמואל

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: חלב אם מהמעבדה כבר ב-2022? "יש לנו חברה שתשנה את העולם"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.