תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"חולמים לתת פייט לנאסד"ק על חברות בשווי של 1-2 מיליארד דולר"

ליאור נבון - מנהל יחידת המכירות ופיתוח השווקים בבורסה לניירות ערך, התארח במפגש: "אם חברות יוניקורן כמו מאנדיי או ויקס יירשמו למסחר כפול בת"א, יהיה גל של חברות גדולות שיבוא אחריהן". "אקהויז הבטיח שסופטוויב זו רק סנונית ראשונה". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

ליאור נבון - מנהל יחידת המכירות ופיתוח השווקים בבורסה לניירות ערך, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. המפגש התמקד בהנפקת מניות ראשונית (IPO) בת"א. נבון, מנהל השקעות במקצועו, מופקד כיום על משיכת חברות לבצע הנפקה בבורסה של ת"א. 

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

מ-2016 ועד היום גויסו בבורסה המקומית כ-73 מיליארד ₪, עם זרימה חזקה של כספים בשנים 2020 ו-2021, בעיקר לתחומי ההיי-טק והקלינטק

קראו עוד במגזין:

 

לפי נבון, בשנים האחרונות ניכרת עלייה דרמטית במספר החברות הנסחרות בבורסה בת"א. מ-2016 ועד היום גויסו בבורסה המקומית כ-73 מיליארד ₪, עם זרימה חזקה של כספים בשנים 2020 ו-2021, בעיקר לתחומי ההיי-טק והקלינטק. נבון הדגיש את חשיבות הנפקות ההמשך, הגיוסים המשניים, והזכיר כי ההנפקה הראשונית של חברה היא רק תחילת הדרך שלה בבורסה. 

שווי השוק של החברות הנסחרות בבורסה בת"א נושק כיום לטריליון ₪. עם זאת, לדברי נבון, השינוי התרחש רק בשלוש השנים האחרונות. לדבריו ב-2014-2016 הבורסה הישראלית הייתה במקום לא טוב מבחינת מיצוב, בעיקר מול חברות הטכנולוגיה. עם זאת, ב-2017 הבורסה עברה להיות ארגון למטרות רווח - מהלך שהחל את השינוי הגדול. נבון הדגיש כי תחום הרישום הכפול, למרות 14 חברות שנרשמו, הוא "נקודה שאנחנו מפספסים בענק ועוד לא פיצחנו".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

poll questionמה להערכתך הסבירות שנראה בשנה הקרובה גל של רישומים למסחר כפול מצד חברות היוניקורן הישראליות שנסחרות בנאסד"ק?

"עובדים על עשרות תשקיפים"

לפי נבון, כ-100 חברות נרשמו למסחר בת"א מתחילת 2020, "רבות מהן חברות טכנולוגיה. זה שינוי תפיסתי שממצב אותנו בצורה אחרת מול העולם. זה יעזור לנו להביא לפה את השחקנים המוסדיים העולמיים הגדולים. בימים אלה אנחנו עובדים על עוד עשרות תשקיפים, חלקם של חברות טכנולוגיה עם הכנסות גבוהות בעשרות מיליוני דולרים, צמיחה יפה ומודלים של SAS. אנחנו חולמים לתת פייט לנאסד"ק בעולמות של ה-SME (חברות בגודל קטן עד בינוני), עם חברות בשווי של מיליארד עד 2 מיליארד דולר. מדובר בחברות שיכולות להיכנס למדד ת"א 35. 

ההנפקה הגדולה ביותר השנה בת"א הייתה של חברת הקלינטק ורידיס, שגייסה ביוני 883 מיליון שקל. לפי נבון, היו בתחום הקלינטק בת"א "סיפורי הצלחה פנומנליים". נבון הזכיר גם את הגיוס של סופטוויב מדיקל של היזם שמעון אקהויז, שהונפקה במאי בשווי של 800 מיליון שקל בת"א. "זה היה ה-IPO הראשון של אקהויז בתל אביב, והוא כבר הבטיח לנו שזו רק הסנונית הראשונה. ככה בונים אמון", אמר נבון.

היוניקורנים יבצעו רישום כפול?

נבון הציג מבנה של הנפקה בת"א: "השלב הראשון הוא בדיקת היתכנות, נפגשים עם משקיעים מוסדיים ומדברים איתם על החברה. מתקשרים עם החתם שילווה את ההנפקה ובודקים אם החברה עומדת בתנאי הסף, בודקים האם בכלל יש עניין ותיאבון מהצד של המשקיעים המוסדיים להשקיע באותה חברה.

"אם הסיפור עובר בשלום עוברים לשלב השני, שלב בניית התשתית שלוקח בערך שלושה חודשים. יוצרים את מבנה ההנפקה, עובדים על תשקיף, מגישים אותו לבורסה ומקבלים תיקונים והערות. זה תהליך פינג פונג שנמשך מספר חודשים, שלושה חודשים בממוצע. אחריו עוברים לשלב ההנפקה, שנמשך בין שלושה לחמישה שבועות. בשלב הזה מפרסמים תשקיף באתר מאיה של הבורסה, מציגים מצגת למשקיעים והולכים למכרז מוסדי, שבו מתמחרים את ההנפקה. בחלק מהחברות יש גם מכרז ציבורי, שבו הציבור יכול להשתתף ועושים כמובן את הקצאת המניות". 

בנוגע לרישום הכפול אמר נבון: "30% מהמחזור המסחר היומי בבורסה בא מחברות דואליות. למה כל היוניקורנים הישראלים (חברות בשווי שוק של יותר ממיליארד דולר) לא נרשמים למסחר כפול בת"א? בעבר היו לנו בעיות רגולטוריות, אבל פתרנו את כולן. היום אנחנו על סף פריצה ואם נראה שתיים-שלוש חברות ישראליות גדולות כמו מאנדי או ויקס שיירשמו לת"א, זה ישנה את כל התמונה. זה יכול להתחיל גל של רישומים כפולים לבורסה בת"א".

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

צפו במפגש הזום המלא, בווידיאו המצורף.

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
  אתם קוראים: "חולמים לתת פייט לנאסד"ק על חברות בשווי של 1-2 מיליארד דולר"
  AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
  Website by:

  © 2017 מיטב דש בע”מ
  אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.