תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"הרובוטים של אקופיה כבר ניקו 2.5 מיליארד פאנלים ברחבי העולם"

16/02/2021

ז'אן סממה - מנכ"ל אקופיה, וערן מילר - מייסד החברה והיו"ר, התארחו במפגש זום שקיימנו. מה היתרון הגדול של אקופיה על מתחרותיה, עד כמה החברה דומיננטית בשוק ההודי ומה המודל העסקי שלה? צפו במפגש  

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

ז'אן סממה - מנכ"ל אקופיה, וערן מילר - מייסד החברה והיו"ר, התארחו במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. אקופיה פיתחה, מייצרת ומשווקת רובוטים שמטפלים בלכלוך ואבק על פאנלים סולאריים.

לפי מחקרים, שוק ניקוי הפאנלים הסולאריים יישלט בשנת 2025 בעיקר על ידי רובוטים, עם נתח של 88% לעומת 12% בלבד לניקוי הידני

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

אקופיה הוקמה ב-2013. החברה החלה להיסחר בבורסה של תל אביב בדצמבר 2020 וגייסה 82.5 מיליון דולר, לפי שווי של 300 מיליון דולר.

אקופיה פועלת לפי מודל עסקי המייצר הכנסות מתמשכות והסכמים ארוכי טווח עם חברות האנרגיה הגדולות בעולם. החברה נחשבת למובילה עולמית בתחום הניקוי הרובוטי של פאנלים סולריים, עם 80% מהשוק הרובוטי ההודי. הרובוטים של החברה ניקו עד כה כ-2.5 מיליארד פאנלים, בקצב של כ-10 מיליון פאנלים בלילה. 

poll questionכמה להערכתך עולה יחידה רובוטית אחת של אקופיה לניקוי פאנלים סולאריים? 
 

שוק היעד של אקופיה הוא מתקנים תשתיתיים הממוקמים במקומות יבשים. במקומות עם גשם יש פחות צורך במוצרי החברה, משום שהפאנלים מנוקים באופן טבעי. הניקוי הרובוטי של אקופיה הוא ניקוי יבש. 

לאקופיה יש 52 פטנטים מאושרים בפריסה עולמית ועוד 31 פטנטים בהליכי בחינה ואישור. הפעילות הגיאוגרפית של החברה מתחלקת כך: 71% בהודו (משרד ראשי בניו דלהי), 14% באמריקה הצפונית והדרומית,  13% במזרח התיכון (משרד ראשי בישראל) ו-2% באירופה. בחברה מועסקים כיום 143 עובדים, מהם כ-100 בהודו.

קראו עוד במגזין:

 

 

לפי מחקרים, שוק ניקוי הפאנלים הסולאריים יישלט בשנת 2025 בעיקר על ידי רובוטים, עם נתח של 88% לעומת 12% בלבד לניקוי הידני. לפי נתונים שהוצגו במצגת, אף מתחרה של אקופיה לא הצליחה לבצע ניקוי יעיל ואמין של פאנלים לאורך שנים, ללא תקלות או נזקים משמעותיים (בעיקר שריפות). 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  זה מזכיר לי חברה לרובוטים שמנקים ברכות שחייה

 • לפני 3 שנים

  היי,
  ראשית התחום מעניין, והעבודה של אקופיה מרתקת ומרשימה מאוד(!)

  על פניו במודל העסקי הקיים של יצירת 3,000$ הכנסה לאורך חיי עסקה (20% רווח גולמי במכירה + 50-70% בתפעול לאורך 25 שנה), ובהתחשב בהגדלת סעיפי מו"פ שיווק ומודלים של ליסינג וכדומה - קשה לראות באיזו נקודה בעתיד מגיכה אקופיה לרווחיות.

  1. האם רווחיות בעתיד הנראה לעין היא יעד מבחינתכם, או שבעשור הקרוב מדברים רק במונחי צמיחה ונתחי שוק?
  2. האם המכפילים של החברה כנגזרת מרווחיות אמורים להגיע ממקורות הכנסה נוספים (כתוצאה מדאטאה או הרחבת שירותים) או שמכירת ותפעול המערכת אמור להישאר מנוע ההכנסות המרכזי של החברה?

 • לפני 3 שנים

  מעניין מאוד ומרשים מאוד. כל הכבוד

 • לפני 3 שנים

  יותר זול עובד עם כלי ניקוי

 • לפני 3 שנים

  היי שמי חזי
  מנהל תחזוקה בחברת צבר סולאר
  הייתי מעוניין לקבל פרטים נוספים

  • לפני 3 שנים

   שלום חזי
   מוזמן לפנות ל-info@ecoppia.com

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "הרובוטים של אקופיה כבר ניקו 2.5 מיליארד פאנלים ברחבי העולם"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.