תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

מפגש זום עם יו"ר אנלייבקס: האם החברה פיתחה טיפול מהפכני בחולי קורונה קשים?

שי נוביק סיפר במפגש הזום איך קרה שחמישה חולי קורונה במצב קשה עד קריטי שטופלו בתרופה של אנלייבקס, החלימו לחלוטין ושוחררו לבתיהם לאחר בדיקה שלילית לנגיף. "זה מוצר שיכול להיות רווחי מבחינתנו"

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

שי נוביק - יו"ר חברת הביוטק אנלייבקס שנסחרת בנאסד"ק, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. חברת אנלייבקס מרכזת לא מעט תשומת לב ציבורית בחודש האחרון, מאז שבית החולים הדסה, אחד הגופים המושקעים בחברה, פרסם הודעה על תוצאות ניסוי שנערך במוצר של אנלייבקס לטיפול בקורונה.

"יהיו באירופה ובארה"ב עשרות אלפים חולים בקורונה שיגיעו חס וחלילה למצב של קשה קריטי ואנחנו חושבים שהטיפול שלנו יוכל לעזור להם. אנחנו חושבים שזה מוצר שיכול להיות רווחי מבחינתנו"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>>

לפי הודעת הדסה בתחילת אוקטובר, שמאוחר יותר אומתה גם בהודעה לבורסה של אנלייבקס, חמישה חולי קורונה ששהו בבית החולים במצב קשה או קריטי, קיבלו טיפול בתרופה, התאוששו במהירות ושוחררו לבתיהם בתוך ימים ספורים, לאחר שעברו בדיקה שלילית לקורונה.

המוצר של אנלייבקס נועד במקורו לטיפול בספסיס (אלח דם), ונמצא בשלב 2 בניסויים בתרופה. התרופה שפיתחה אנלייבקס אמורה למתן פעילות יתר של מערכת החיסון אצל חולים במחלות זיהומיות שמצבם קשה. במצבים קשים מערכת החיסון עלולה לאבד שליטה להיכנס לסחרור המכונה סערת ציטוקינים ולגרום נזק רב לגוף. אנלייבקס החליטה להרחיב את פיתוח המוצר גם לטיפול בקורונה, לאחר שהתברר כי גם נגיף זה עלול, במקרים קשים, לחולל סערת ציטוקינים.

אירופה תחילה

במפגש אמר נוביק לסוחרים בבורסה: "עד היום לא נמצאו פתרונות לתגובתיות לא פרופורציונלית של מערכת החיסון. אנלייבקס, מה שיישמע לכם אולי יהיה שחצני, היא החברה היחידה בעולם שיש לה פתרון כנראה להרגיע סערה כזו שיצאה משליטה. אף אחד לא יודע לעשות את זה בעולם, אנחנו חושבים שאנחנו יכולים ויש לנו מספר הוכחות. עוד לא סיימנו להוכיח, אבל אנחנו חושבים שאנחנו בדרך לשם".

לפי נוביק, ספסיס הוא כיום גורם המוות מספר שלוש בעולם המערבי, אחרי כשלי לב-ריאה וסרטן. מדובר בשוק של יותר מ-30 מיליארד דולר. אנלייבקס, לדברי נוביק מתרכזת קודם כל בשוק האירופי: "שוק הספסיס באירופה ענקי וגם יש שם החלטה של הרגולטור לאפשר במקרים מסוימים לחברה להתחיל למכור מוצר בשוק לאחר פאזה שתיים ולא פאזה שלוש. זה קורה במה שהרגולטור מגדיר כאינדיקציות מסכנות חיים, עם רמת תמותה מאוד גבוהה וללא פתרונות רפואיים. אם נחה דעתו של הרגולטור שהמוצר בטוח ולא אמור לסכן חולים עם תופעות לוואי מיוחדות, ואם מהמוצר יש ניחוח שהוא עוזר לאנשים, אז הרגולטור בעצם אומר: עדיף לתת את התרופה הזו לאנשים שמתים כל יום ללא פתרונות". 

לפי נוביק, "אם פאזה 2 תראה לנו תוצאות של אפילו 50% מהתוצאות של הפאזה הראשונה, אנחנו חושבים שנוכל לקבל פאזה שלישית באירופה כבר ב-2022. ואז ננסה לקבל אישור לפאזה שלישית גם בארה"ב וביפן". 

poll questionעד מתי להערכתך תימשך מגפת הקורונה?
  

"בת דודה של הספסיס"

על כניסתה של אנלייבקס לפיתוח טיפול בקורונה אמר נוביק: "אנחנו לא חברה שמתמחה בווירוסים, אבל אצל חולי קורונה במצב קשה או קריטי המערכת החיסונית מגיבה חזק מידי, בצורה לא פרופורציונלית, ומתחילה לתקוף איברים חיוניים, בדרך כלל את הריאות, אבל זה יכול להיות גם כליות, מוח וכדומה. זה נשמע לנו כמו סוג של בת דודה של הספסיס, לא בדיוק ספסיס אבל בת דודה, על יד. זה נראה בתחום שלנו, שאנחנו אמורים לדעת לעזור לחולים האלה. אז ניגשנו למשרד הבריאות והצענו להם לעשות ניסוי עם 20 חולים. הם אמרו לנו 'לא, תעשו עם חמישה, זריז כמה שאפשר, תנו תוצאות ונקבל החלטות'. 

"עשינו עם חמישה וראינו שברמת הבטיחות, לא נראה שגרמנו נזק בכלל לחולים, לא נראו אצלם תופעות לוואי מיוחדות.  ברמה של תמותה אף אחד מתוך החמישה - שלושה היו במצב קשה ושניים במצב קריטי - לא נפטר. זמן השהות בבית חולים היה חמישה ימים לחולים הקשים ותשעה ימים לחולים הקריטיים. ביום השחרור מבית החולים כל החמישה היו נגטיביים לקורונה". 

קראו עוד במגזין:

 

 

עלות הטיפול: 300-400 אלף דולר למטופל

לפי נוביק, "תוך שמונה ימים קיבלנו ממשרד הבריאות אישור לפאזה שנייה בטיפול בקורונה, שזה שיא של משרד הבריאות, זה בדרך כלל לוקח שלושה עד תשעה חודשים. הם עשו עבודה מקצועית ולא חיפפו, ונתנו אישור להתחיל ניסוי נוסף, עם עד 24 חולים, לא רק בבית חולים הדסה, אלא בעוד שלושה בתי חולים. אנחנו מקווים שנוכל להודיע על תוצאות ראשוניות של המחקר בדצמבר".

לפי נוביק, עלות הטיפול בחולי קורונה, שמיועד כאמור רק לחולים במצב קשה או קריטי, היא בסביבות 300-400 אלף דולר למטופל. לדבריו, "רשות התרופות והמזון האמריקנית (FDA) צפויה לאשר כל חיסון מעל 50% יעילות, אבל חלק מהאוכלוסייה לא יסכים להתחסן כי יפחד בצדק מתופעות לוואי. חלק גם יתחסנו והחיסון לא יעבוד עליהם. השאלה הגדולה היא האם הקורונה תהפוך להיות שפעת, משהו שיחזור כל שנה כמו שפעת עם מוטציה לווירוס. ואז כל החיסונים שאתם מסתכלים עכשיו לא יהיו רלוונטיים".

לפי תרחיש זה, טוען נוביק, "יהיו באירופה ובארה"ב עשרות אלפים חולים בקורונה שיגיעו חס וחלילה למצב של קשה קריטי ואנחנו חושבים שהטיפול שלנו יוכל לעזור להם. אנחנו חושבים שזה מוצר שיכול להיות רווחי מבחינתנו. אנחנו לא יודעים מה יהיו התוצאות ואיך הרגולטורים השונים יתייחסו אליהן, אבל אנחנו מצפים שאם נבוא לרגולטור עם מידע מספיק בטוח ויעילות, הרוגלטור ילך על מסלול של אישור דחוף".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    מה סיבות הירידה של המנייה ב - עשרים וחמישה אחוז ביום אחד לפני יומיים

    • לפני 3 שנים

      מציאת חיסון של פייזר והמחשבה של כולם אם יש חיסון לא צריך תרופה כנראה...

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מפגש זום עם יו"ר אנלייבקס: האם החברה פיתחה טיפול מהפכני בחולי קורונה קשים?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.