תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"משקיעים חוזרים לשוק המגורים, נמשיך לראות ביקושים גבוהים"

19/04/2021

דודו זבידה - מנכ"ל קבוצת מבנה תעשייה, התארח במפגש זום שקיימנו: "חשבנו שהסינרגיה בין מבנה לסלע קפיטל הייתה יכולה לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים, אבל זה לא צלח". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

דודו זבידה - מנכ"ל קבוצת מבנה תעשייה, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה.

"אין ספק שבשוק המגורים אנחנו רואים עליות מחירים וחזרה של המשקיעים לשוק. זה נובע מכמה סיבות, ראשית מפעולות הממשלה להורדת מס רכישה על המשקיעים לפני כמה חודשים"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

כבר בתחילת דבריו אמר זבידה, כי "אין ספק שבשוק המגורים אנחנו רואים עליות מחירים וחזרה של המשקיעים לשוק. זה נובע מכמה סיבות, ראשית מפעולות הממשלה להורדת מס רכישה על המשקיעים לפני כמה חודשים. מעבר לכך, תוכנית מחיר למשתכן הסתיימה וחזרו לשוק אנשים שחיכו וגם משקיעים שישבו על הגדר. אנחנו רואים כעת  תנועה של רכישת דירות שמייצרת עלייה במחירים. אי אפשר לדעת מה יהיה בהמשך, אבל אין ספק שקיימת דרישה ליחידות דיור, קיים חוסר ולכן נוכל להמשיך לראות ביקוש גבוה גם בהמשך".

מבנה תעשייה היא חברה שנוצרה ממיזוג של שתי חברות נדל"ן ותיקות: מבני תעשייה וכלכלית ירושלים. מניית החברה נסחרת במדד תל אביב 35. החזקות הציבור בחברה מסתכמות, בנטרול דרבן, בכ-81%. למבנה תעשייה יש נכסים בכל הארץ, עם חשיפה לתחומי הלוגיסטיקה, התעשייה, המגורים, המשרדים והמסחר. לדברי זבידה, "החברה נהנית מהיקף קרקעות משמעותי, לא נדרשת לרכישה של קרקעות נוספות ויכולה לייצר גידול אורגני משמעותי". 

poll questionמה צפוי לשוק המגורים בישראל בשנתיים הקרובות?

לפי זבידה, מבנה תעשייה התמקדה בשנה האחרונה גם בפעילות אנרגיה ירוקה, עם תוכנית להתקנת 208 מערכות סולאריות על הגגות, שצפויה להניב הכנסות בסך 25 מיליון שקל בשנה החל מ-2022.עד כה הותקנו והופעלו 28 מערכות. לפי זבידה, "לחברה יש יתרון משמעותי בתחום זה לאור שטחי הגגות הנרחבים העומדים לרשותה". 

"ב-2021", ציין זבידה, "נראה עלייה ברמת הייזום למגורים מצד החברה". למבנה תעשייה יש כיום כ-1.2מיליארד שקל במזומנים וביתרת מסגרות. החברה רשמה רווח גולמי של 41 מיליון שקל ממכירת דירות ב-2020. עם זאת, על 64% משטחי החברה בנויים מבני לוגיסטיקה ותעשייה, עם תלות נמוכה בשינויים בשוק המשרדים.

למבנה תעשייה יש פוטנציאל ייזום עתידי של 845 אלף מ"ר. לדברי זבידה, הצמיחה של החברה נמשכה גם בשנת הקורונה. החברה חתמה על 648 חוזי שכירות ב-2020, עלייה קלה של קצת יותר מ-1% - נתון שנחשב הישג בשנת מגפה וסגרים ממושכים. בחלוקה הפנימית של ההכנסות משכירות, מבנה תעשייה מקבלת 41% מתחום התעשייה והלוגיסטיקה, 41% מהמשרדים ו-18% מהמסחר. 

קראו עוד במגזין:

 

 

בתחום התעשייה והלוגיסטיקה, למבנה יש 1,005 אלפי מ"ר, מהם 41.9% בדרום, 39.6% בצפון ו-18.5% במרכז. בתחום המשרדים, לחברה יש 376 אלף מ"ר, מהם 74.5% במרכז, 20.3% בצפון ו-4.5% בדרום. "במשבר הקורונה לא עזבו אותנו שוכרים כי המחירים שלנו ברמה הסבירה עד נמוכה בשוק", אמר זבידה.

בתחום המגורים למבנה תעשייה יש 1,613 יחידות בשלבי בנייה ותכנון מתקדמים באזורי הביקוש המובילים. 293 יחידות נמצאות בביצוע, 180 דירות נמסרו. במענה לשאלה מהקהל אמר זבידה כי מבנה תעשייה בשלב זה "מתמקדת רק בישראל, לא רואים את עצמנו יוצאים מחוץ לישראל. אנחנו מתמקדים במה שאנחנו יודעים לעשות. אנחנו חברה ישראלית ופה יש לנו את היכולות שלנו. לגבי מימושים של נכסים בישראל: טייבנו את תיק הנכסים בשנים האחרונות ולכן אנחנו לא מממשים כמעט יותר נכסים בישראל".

בנוגע לניסיון לרכוש את קרן הריט סלע קפיטל, אמר זבידה: "אני רואה שנושא של סלע מאוד מעניין... מבנה ניסתה לרכוש את סלע, חשבנו שהסינרגיה בין שתי החברות הייתה יכולה לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים גם בסלע וגם במבנה. כמובן, זה לא צלח. לשמחתי, אני רואה את הווייב החיובי במניית מבנה מאז. אנחנו ממשיכים להסתכל על כל דבר, מסתכלים על חברות ונכסים ובוחנים כל דבר שיש בו פוטנציאל משמעותי לעתיד ולפי זה נבצע".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    למה כתבות מעיין אלו חייבים להיות אם תוכן פרסומי מובהק, מדוע אי אפשר לקבל כתבות אובייקטיביות הדנות במצב השוק??????????.

  • לפני 3 שנים

    dwqtwrpwn33@gmail.com

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "משקיעים חוזרים לשוק המגורים, נמשיך לראות ביקושים גבוהים"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.