תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

בכירי ברנמילר אנרג'י: "לא יהיה קל לחקות אותנו"

14/10/2020

אבי וניר ברנמילר שיתפו את הסוחרים בבורסה באבני הדרך של החברה, בדרך לכיבוש אפשרי של נישת אגירת החום בתחום האנרגיה המתחדשת. מה צפוי לברנמילר בשווקים בארה"ב, איטליה, הונגריה, ברזיל וישראל? צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

בכירי חברת ברנמילר אנרג''י התארחו במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה.  אבי ברנמילר, מייסד החברה והיו"ר והמנכ"ל שלה, הוביל את המפגש בצוותא עם ניר ברנמילר, המשנה למנכ"ל. ברנמילר הינה חברת טכנולוגיה ישראלית, העוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת ונסחרת בבורסה בתל אביב.

20% מהחשמל בעולם המתפתח מקורו בגנרטורים קטנים. המוצר של ברנמילר מאפשר להשיב אנרגיה מהגנרטור - ולשפר את ייצור האנרגיה בחיסכון ניכר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאגירת אנרגיית חום. המטרה היא לספק לסקטור התעשייה והאנרגיה אנרגיה חלופית 24/7, שתשולב באופן היברידי עם האנרגיה הרגילה והמוכרת. 

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>>

אבי ברנמילר, מהנדס מכונות בהשכלתו, מתמקד בתחום אנרגיית השמש כבר שנים רבות, מסוף שנות השמונים. הוא כיהן כמנכ"ל סולל שנמכרה לסימנס ב-420 מיליון דולר. אחרי שנתיים כמנכ"ל חטיבה עסקית בסימנס החליט לפרוש ולהתמקד בדבר הבא מבחינתו: חיבור העולם של האנרגיה הרגילה שמפיק חשמל מגז או פחם לעולם של העתיד, לאנרגיה מתחדשת (בעיקר שמש ורוח). המוצר של ברנמילר פועל על פי עיקרון של טעינה בשעות השפל ופריקה בשעות השיא. אגירת החום נחשבת כיום כחולייה החסרה להטמעת אנרגיות מתחדשות. 

ברנמילר אנרג'י סיפקה השנה את המערכת הראשונה שלה, שנמסרה ביוני 2020 למשרד הביטחון הישראלי. מערכות נוספות צפויות להימסר השנה בברזיל, הונגריה ולחברת החשמל של ניו יורק, חברת החשמל הגדולה בארה"ב. ב-2021 צפויה מסירת פרויקט באיטליה. ברנמילר אנרג'י מתמקדת בשדרוג תחנות כוח קיימות, מודל עסקי עם החזר השקעה מהיר וסיכון נמוך ללקוח.

poll questionישראל מייצרת כיום פחות מ-10% מהאנרגיה שלה ממקורות מתחדשים. על כמה להערכתך יעמוד הנתון הזה בשנת 2025?

"לא נפלנו מגראז'"

ניר ברנמילר דיבר בהמשך המפגש על ההבדלים בין השווקים שבהם פועלת החברה: 

 • בברזיל פועלת ברנמילר עם חברה יצרנית ותיקה, בעלת זרוע אנרגיה מתחדשת. 
 • בארה"ב פועלת החברה בחוף המזרחי בשוק מפותח מאוד, עם תנאים של כ-10 חודשי קור בשנה. לדברי ניר, תנאי השוק גורמים לברנמילר להיות "מאוד תחרותיים שם".
 • בשוק האירופי יש התמקדות בניסיון להפחית פליטות, כדי להימנע מקנסות. זאת בניגוד לשוק הישראלי, שבו עדיין אין שום עונש על זיהום אוויר.
 • בישראל החברה נהנית מתמיכה רגולוטורית חזקה. 

קראו עוד במגזין:

 

 

20% מהחשמל בעולם המתפתח מקורו בגנרטורים קטנים. המוצר של ברנמילר מאפשר להשיב אנרגיה מהגנרטור - ולשפר את ייצור האנרגיה בחיסכון ניכר. שוק השבת האנרגיה בארה"ב בלבד הוערך ב-2019 ביותר מ-54 מיליארד דולר. 

בתשובה לשאלה מה מייחד את ברנמילר לעומת מתחרותיה, ענה ניר ברנמילר: "יש לנו את הצוות הכי מקצועי שאפשר למצוא בתחום הזה, לא נפלנו מגראז'. יש פה צוות אנשים יוצאי סימנס, בכירים במערכת, שעבדו על אגירת אנרגיה שנים. השקענו סכומים מטורפים, השקענו מכיסנו 150 מיליון שקל על הטכנולוגיה, אחר כך גייסנו עוד והשקענו שוב. זה אולי נראה פשוט, אבל זה בכלל לא פשוט בביצוע להביא מכונה עובדת. גם גלגל זה פשוט ומי שהביא אותו לעולם עשה אחלה פטנט. אז אנו יותר מסובכים מהגלגל ויש לנו הרבה טריקים ושטיקים בקופסה, במעברי החום, בחוכמת ההפעלה, לא יהיה קל לחקות אותנו".

"ברור שיהיו מתחרים, לכן אנו משקיעים בפיתוחי הדור הבא. זה שוק שמרני, מי שתהיה לו דריסת רגל ושעות מנוע יהיה לו יותר קל למכור. בעזרת המשך פיתוח והשקעה בלקוחות חלון ראווה משמעותיים, יהיו לנו כלים לבסס את עצמנו כטכנולוגיה מובילה".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  תוצאות הסקר מראות בבירור שהרוב בטוחים שמדינת ישראל תמשיך לדשדש במקום בכל עתיד נראה לעין - אין מנהיגות כי אין יותר אמון בפוליטיקאים שנבחרים כדי לדאוג לעצמם ולמשפחתם באמצעות שחיתות, נפוטיזם וקשרי הון-שלטון

 • לפני 3 שנים

  גם למרידור הייתה מנורה שיכלה להאיר את כל רמת גן, בסוף ייצר כובע משוקולד ואכל את הכובע.
  שלחו לי חלק מהכובע החדש ואשמח לאוכלו.

 • לפני 3 שנים

  מעניין מאוד. תודה

 • לפני 3 שנים

  מעוניין בטכנולוגיה לצורך יזמות לאומית

 • לפני 3 שנים

  ברנמילר צועדת לעבר שוק ענק עם מוצר מבטיח יותר מכל האחרות

 • לפני 3 שנים

  שמעתי התלהבתי קניתי !
  רעיון פשוט ומדהים !
  אני בעל רקע טכנולוגי פנסיונר
  הכשרה מהנדס - ומערכות מידע
  אם יש אפשרות להשתתף
  NOCMISC@GMAIL.COM

 • לפני 3 שנים

  חברה שתהיה שווה יותר מאוגווינד

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: בכירי ברנמילר אנרג'י: "לא יהיה קל לחקות אותנו"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.