תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

צחי נחמיאס: "הסבירות שנקנה את דסק"ש נמוכה"

הבעלים והיו"ר של קבוצת מגה אור התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. "כל עוד הריבית במשק תהיה זולה, ענף הנדל"ן ימשיך לצמוח". "נבצע כניסה אגרסיבית לתחום הפאנלים הסולאריים". צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

צחי נחמיאס - הבעלים והיו"ר של קבוצת מגה אור, וחיים אונפלוס - סמנכ"ל הכספים של הקבוצה, התארחו במפגש זום שקיימנו לסוחרים בבורסה. קבוצת מגה אור החזקות עוסקת בייזום וניהול של נדל”ן מניב, בתחום המרכזים המסחריים והלוגיסטיים בישראל.

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>>

"נכון להיום אנחנו בתקופה מאתגרת מבחינת המסחר. למעשה, התחום העיקרי בתקופת הקורונה שנפגע הוא תחום ההלבשה והמזון. אנחנו רואים קשיים גדולים של לקוחות"

מגה אור פועלת בשני מגזרים עיקריים:

  1. תחום המרכזים המסחריים הפתוחים.
  2. תחום מבני התעשייה והמרכזים הלוגיסטיים.

תחום המרכזים המסחריים מהווה 45% מהפעילות ומאופיין במרכזים פתוחים. למגה אור יש כיום כ-8 מרכזי קניות כאלה - עם BIG, בשותפות עם רמי לוי או בבעלות 100%. 

בהקשר זה אמר צחי נחמיאס במפגש: "נכון להיום אנחנו בתקופה מאתגרת מבחינת המסחר. למעשה, התחום העיקרי בתקופת הקורונה שנפגע הוא תחום ההלבשה והמזון. אנחנו רואים קשיים גדולים של לקוחות. מבחינת מספרים, אנחנו מדברים על 10%-20% בתחום המזון ועל כ-30% בתחום האופנה". 

"אנחנו צופים  שהקושי הגדול יהיה בתקופה אחרי הקורונה. לדוגמא, בתחום האופנה, בתקופה זו החברות צריכת לקנות סחורה לקיץ הבא ולחלק מהחברות אין מספיק תזרים מזומנים לעשות את זה. מי שחזק יתחזק ומי שחלש יכול להיות שיקלע לקשיים. מבחינתנו, בתקופת הקורונה כל מי שהיה סגור והמדינה לא נתנה לו לפתוח, לא גבינו ממנו שכר דירה".

55% מפעילות מגה אור מתמקדת בנכסים בתחום תעשיה ולוגיסטיקה. נחמיאס ציין בהקשר זה: "זה הולך לצמוח לכ-70% מסך הפעילות שלנו. יש לנו כ-14 נכסים לפיתוח בהיקף של מעל 200 אלף מטר. מדובר בהשכרות לטווח ארוך. תחום התעשיה ולוגיסטיקה הוא תחום מאוד שמרני, בעשר השנים האחרונות שכר הדירה נשמר על בין 30 ל-40 שקל למטר במעגל ראשון באזור המרכז. לא הייתה צמיחה בשכר הדירה כמו בתחומי המשרדים או המסחר. הדבר היחיד שמשתנה הוא הקרקע: אם בעבר מחיר הקרקע עלה מאות אלפי שקלים לדונם, כיום המחיר מאוד התייקר ל-2-3 מיליון שקלים. הרווחיות של הפרויקטים ירדה באופן משמעותי. מצד שני, אנחנו נהנים מעלויות מימון אטרקטיביות. אם בעבר עלויות המימון היו 3%-4%, היום זה 1.5%". 

poll questionאיזה תחום בנדל"ן בישראל יצמח הכי הרבה בשנים הקרובות?

עסקת דסק"ש: "אנחנו כל הזמן בוחנים מנועי צמיחה ופעילות כמה שנים קדימה. זו אחת החברות הטובות ביותר בנדל"ן עם נכסים במיקומים טובים, אבל כרגע הסבירות שאנחנו נקנה נמוכה. הצענו כ-950 מיליון שקל, אבל הכונסים ביקשו שנשפר את ההצעה. הודענו שאנחנו לא יכולים כרגע לשפר. אלשטיין נתן הצעה משמעותית גבוהה מאיתנו בכמה עשרות מיליונים ואנחנו חושבים שהוא ירכוש את החברה". 

כניסת אמזון לישראל והשפעתה על מרכזי הלוגיסטיקה: "אמזון זה מפלצת ולכן קשה מאוד לדעת איך זה ישפיע. נכון להיום, ההיתכנות הכלכלית שהיא תיכנס לישראל נמוכה. אם הם יחליטו להיכנס לארץ, ברגע שיהיה להם מרכז לוגיסטי כאן הם יצטרכו לשלם מע"מ. היום כולנו מזמינים מהם בפטור עד 75 דולר, אבל ברגע שהם יגיעו לארץ לא יהיה את הפטור הזה. הם יצטרכו שטחים בהיקפים גדולים, וכרגע לא שמענו על ביקוש".

הרגלי צריכה - השפעות הקורונה: "בטווח הקצר, ברגע שיהיה חיסון יפתחו המרכזים הפתוחים ואנחנו פחות נושפע. התחום המסחרי פחות או יותר יחזור למה שהיה לפני הקורונה. לעומת זאת, בטווח הארוך יכול להיות שיהיה שינוי בגלל האונליין". 

"בשנים האחרונות המרכזים הסגורים הפכו למרכזי בילוי. אם בעבר הקניונים הוציאו את כל בתי הקולנוע ופינו לדברים אחרים, כיום אנחנו רואים שהם מחזירים אותם. הקהל אוהב לצאת לקנות, להסתובב ולבלות. וברגע שתקופת הקורונה תיגמר תחזרו לראות את הקניונים. מה שכן, צריך לחשוב 5-10 שנים ואז ייתכן שתהיה ירידה, הילדים של היום רק מזמינים באינטרנט. צריכת האונליין תגדל". 

קראו עוד במגזין:

 

 

ההחזקה באפי נכסים: "אנחנו מחזיקים באפי נכסים כ-21% מהמניות. קיבלנו את החברה באזור ה-180 מיליון שקל, היום היא כבר כ-320 מיליון שקל. החברה מחזיקה נכסים ברומניה, סרביה, פולין, צ'כיה, אנחנו שחקנים משמעותיים בתחום המשרדים וברומניה גם במסחר. ההחזקה שלנו באפי נכסים היא חלק ממדיניות פיזור הסיכונים שלנו ואנחנו מתכוונים להישאר בה". 

השקעות בפאנלים סולאריים: "נכון להיום, יש לנו כמה וכמה פרויקטים בתחום הסולארי. אני יכול להגיד שתראו ברבעון הקרוב צמיחה משמעותית בתחום זה. אנחנו רואים צמיחה בשוק ורואים בתחום מנוע צמיחה נוסף שמגה אור תיתן עליו ברבעונים הקרובים דגש גדול. תראו כניסה לתחום באגרסיביות ברבעונים הקרובים".

מצב הנדל"ן בישראל: "להערכתי, כל עוד הריבית במשק תהיה זולה ואטרקטיבית כמו בשנים האחרונות, ענף הנדל"ן ימשיך לצמוח. הסמן הראשון שאנחנו כמשקיעים בוחנים בנדל"ן הוא עלויות המימון, וכרגע נראה שבשנים הקרובות עלויות המימון לחברות ציבוריות יהיו נמוכות. כל עוד כל החברות יוכלו למחזר חובות בריביות, החברות הגדולות ימשיכו לצמוח".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    ועכשיו רמי לוי הצטרף אליו ורןכשים את דסקש

  • לפני 3 שנים

    מעניין מאוד צחי. כל הכבוד !

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: צחי נחמיאס: "הסבירות שנקנה את דסק"ש נמוכה"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.