תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"היעד שלי כמנכ"ל: להחזיר את סלקום לרווחיות"

אבי גבאי - מנכ"ל סלקום, התארח במפגש זום עם הסוחרים בבורסה. על ההזדמנות של החברה בימי הקורונה: "הלקוחות מוכנים לשלם יותר כדי לקבל מוצר טוב". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

אבי גבאי - מנכ"ל סלקום, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה והתייחס למגוון נושאים הקשורים לחברה שהוא עומד בראשה ולשוק התקשורת בישראל.

"אנשים מוכנים לשלם יותר כדי לקבל מוצר טוב, אם זה דור 5 בסלולר ואם זה סיבים אופטיים. אין היום אדם שאומר 100 מגה מספיק לו, אלא אם כן הוא חי לבד"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 


על השוק ב-2020 לעומת 2013: "ב-2013 הישראלים השתמשו באינטרנט כדי לצפות בסרטונים ביו-טיוב, היום הוא כמו חשמל בשבילם. הוא משמש לכל דבר ורמת הנחיצות שלו לכל אזרח במדינת ישראל היא גבוהה ביותר. זה מתבטא גם בחוסר הסובלנות של הלקוחות, שלחוצים בצדק בכל פעם שאין להם אינטרנט". 

על הירידה החדה בהכנסות מרומינג (גלישה נדידה), עקב עצירת התיירות: "אני לא יכול לספק תחזיות, אבל אפשר לומר בביטחון שבסעיף זה 2021 תהיה יותר טובה מ-2020. לפחות בכל מה שקשור לרומינג יוצא, אני עוד לא יודע בנוגע לרומינג הנכנס". 

על ההזדמנות שסלקום מזהה בימי הקורונה: "אנחנו מזהים אצל הלקוחות שלנו יותר מוכנות למוצרי פרימיום. אנשים מוכנים לשלם יותר כדי לקבל מוצר טוב, אם זה דור 5 בסלולר ואם זה סיבים אופטיים. אין היום אדם שאומר 100 מגה מספיק לו, אלא אם כן הוא חי לבד". 

קראו עוד במגזין:

 

 

על השלמת העסקה שבה רכשה סלקום את גולן טלקום: "לעסקה הזו יש היבטים הגנתיים והתקפיים. גולן תורמת לנו כ-180 מיליון שקל בשנה ב-EBITDA ואם ההסכם היה נגמר, גולן היו יכולים לקחת את זה לחברה אחרת. לא יכולנו להרשות את זה לעצמנו. מעבר לכך, קנינו חברה טובה, עם תזרים טוב - וכך אנחנו נהנים מהעסקה משני צדדיה. חצי שנה לאחר העסקה, אנחנו מאוד מרוצים ממנה. לקוחות גולן ימשיכו לקבל חשבונית של גולן, עם שירות לקוחות של גולן ולפעמים גם עם מבצעים שמיוחדים להם. מבחינתנו, עסקת גולן פשוט אפשרה לנו להגדיל את נתח השוק. זו שעסקה שטובה לכולם, כולל לרגולטור". 

בנוגע לעובדה שסלקום מדווחת על הפסדים כבר שנתיים ברציפות: "סלקום מפסידה כבר תשעה רבעונים ברציפות, לצערי הרב. אני לא יכול לתת תחזית מתי הדבר הזה לא יקרה, אבל צריך לזכור שב-2020 זה קרה הרבה בגלל אובדן הרומינג. הפעולות שאנחנו עושים ישפרו מאוד את הרווחיות של סלקום במבט קדימה. צריך לזכור גם שיש לנו חוב גדול, אנחנו חברה שסוחבת חוב של 2.5 מיליארד שקל נטו. זה הרבה מאוד כסף, אלו הוצאות מימון אדירות שיושבות על החברה. היעד שלי כמנכ"ל הוא להחזיר את סלקום לרווחיות עם רמת חוב סבירה, כך שהחברה תוכל לחזור ולשלם דיבידנד".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  בלבול מוח
  "אוהב כסף לא ישבע כסף"

 • לפני 3 שנים

  אבל הסרטים, יותר מדיי אקשן ופחות מדיי דרמה והומור ודוקו.
  למה אין BBC, ועוד ערוצי חדשות, אלא רק זבליים.
  אם תמשיכו כך אנחנו עוזבים.

 • לפני 3 שנים

  לבדוק איך סלקום קיבלה אותו אחרי סדרת כשלים..האם סלקום שיחדה??
  בכל מקרה הוא לא יהיה אחראי לנפילתה.

 • לפני 3 שנים

  סלקום זו חברה שגונבת מלקוחותיה.

  • לפני 3 שנים

   תרבות השיח הישראלי היא שאם לקוח משלם על שירות החברה גונבת ממנו, הכל צריך להיות בחינם .
   זבלים

 • לפני 3 שנים

  להשחמת תגובתי הקודמת: ויש לפתוח בחקירה מינהלית ואף פלילית, נגד מי שנתן לו , לגבאי, את ה"פיצויים" בסך 50,000,000 ש"ח, ב"בזק" ומחוצה לה, אצל בעלי המניות והדירקטורים שאישרו את ההשחתה הציבורית הזו.
  אני פונה לציבור לדרוש חקירה כדין וכהוגן, להביאם לדין אמת, ולהשיב הכסף הנ"ל לציבור האזרחים ולאוצר המדינה, לשימוש למטרות וטובות, ולתמיכה במשפחות חלשות לקראת חג הפסח ובכלל.
  אין גבול לעזות-המצח ולהידרדרות המוסרית - ציבורית בארצנו, ואין להבליג עוד !

  • לפני 3 שנים

   אבי גבאי היה יור מפלגת העבודה
   מפלגה רקובה ומושחתת שרבים מראשיה גנבו כסף מהמדינה - פואד, פרס,,רבין ועוד

  • לפני 3 שנים

   צודק
   היה שותף באחת הגניבות הגדולות מאוצר המדינה "הפרטת בזק"

 • לפני 3 שנים

  אני מצטער, אבל עליו להחזיר לציבור ולאוצר המדינה 49.5 מיליון ש"ח מתוך 50 המיליון שניתנו לו שלא כדין ובניגוד לכל נורמה מוסרית, ע"י חב' "בזק" כאשר עזב אותה ! עליו להחזיר את הכסף הנ"ל לציבור בישראל ולאוצר, שיפנה אותם לאזרחים וילדים עניים בישראל. הקץ לשחיתות הזו שמבליגים עליה.

 • לפני 3 שנים

  100 מגה יספיקו לרוב האנשים אם יקבלו 100 מגה במציאות ולא רק בהגדרות.

 • לפני 3 שנים

  מוצרי פרימיום סיב עד הבית איפה אתה חיי בעולם סיב עד הבית זה קומודיטי כמו חשמל מים וכ'ד
  שאומרים פרימיום משמע יותר כסף שדורשים מלקוחות סלקום לשלם

  • לפני 3 שנים

   באיזה עולם? במרוקו ? אצל המלך ? ברוב ארה״ב עדיין יש מודם על סיב נחושת . באירופה מחוץ לערים גדולות בקושי יש אינטרנט שלא נדבר על המחירים הגבוהים פי 4 ויותר מכאן
   האינטרנט בישראל גרוע ויכול וחייב ללהשתפר ועדיין נמצא בממוצע העולמי

 • לפני 3 שנים

  אוהב את האיש הזה

 • לפני 3 שנים

  אם גבאי יעשה לסלקום מה שהוא עשה למפלגת העבודה, יהיה לי מאוד עצוב.

  • לפני 3 שנים

   מפלגת העבודה עשת לגבאי יותר נזק ממה שהוא עשה לה , אל תדאג. יש עכשיו מפגרת חדשה שם שתשמיד את הכל ממש ! לא נראה שיהיה צער גדול בביבזם הכללי כאן

  • לפני 3 שנים

   צודק

 • לפני 3 שנים

  מההה . עכשיו הוא עובד בסלקום ?? בגלל זה אין קליטה

 • לפני 3 שנים

  עדיפים על פרטנר

  • לפני 3 שנים

   מניון רע עים סלקום בחינם לא ארצה אותם

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "היעד שלי כמנכ"ל: להחזיר את סלקום לרווחיות"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.