תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"לא שמח על הקורונה, אבל 2020 הייתה שנה עם ביקושים יוצאי דופן"

18/01/2021

אייל טרייבר - מנכ"ל מיטרוניקס, במפגש זום עם הסוחרים בבורסה: "הפריסה הגלובלית עמדה לצדנו". מה הלאה? "הרוח הגבית הטובה של 2020 נושבת ל-2021,  קצב בניית בריכות מדהים. מרגישים שרק התחלנו". צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

אייל טרייבר - מנכ"ל חברת מיטרוניקס, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. מיטרוניקס (Maytronics) היא חברה ציבורית בבעלות קיבוץ יזרעאל, הפועלת בשוק הבינלאומי לבריכות שחיה. החברה מייצרת ומשווקת את "דולפין" (Dolphin), רובוט לניקוי בריכות. מיטרוניקס נסחרת בבורסה בתל אביב. 

"אז מה קרה במשבר הקורונה בשוק הבריכות? הרבה בעלי בתים נשארו בבית, מה שהגדיל את השימוש. בריכות ציבוריות נסגרו לגמרי ואנשים עברו להשתמש בבריכות בבתים"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

לפי המצגת שהציג טרייבר, יש כיום בעולם כ-26 מיליון בריכות שחיה, רובן בריכות פרטיות. לפי טרייבר, "מי שקונה בריכת שחיה קונה חוויה וחלום, אבל ניהול בריכה הוא דבר מורכב, גם לבעל הבריכה וגם לכל מי שמשרת את הבריכות מחברות שירות דרך עשרות אלפי חנויות ותעשייה שלמה שמתעסקת בניהול מערך בריכה. לצד החלום יש לא מעט כאב ראש - וכאן אנחנו נכנסים. אנחנו רוצים להתמקד במי הבריכה, להיות מסוגלים להפוך את מי הבריכה לחוויה יוצאת דופן". 

לפי טרייבר, מיטרוניקס מתמחה כיום בעיקר ברובוטים, עם כמעט אלף דגמים שמתאימים לכל סוגי הבריכות. מיטרוניקס היא חברה גלובלית הפועלת ב-65 מדינות, שבהן החברה מחזיקה כ-50% נתח שוק בתחום הרובוטים לבריכות שחייה. 15% מהבריכות כיום מנוקות על ידי רובוטים. מיטרוניקס מעסיקה כ-1,200 עובדים בישראל ובחו"ל ונסחרת כיום לפי שווי של כ-5.6 מיליארד ₪. 

poll questionהאם המגמה העולמית של הישארות בבית תימשך גם ב-2021?
 

טרייבר סיפר על ההתמודדות של מיטרוניקס עם הקורונה: "המגפה הציבה בפני כולנו מראה די אכזרית. כדי להבין מה מיטרוניקס עשתה במשבר צריך לחזור כמה שנים אחורה ולהוביל אתכם במסע איך החברה חושבת ומה היא עשתה כשהגיעה לנקודה זו, באיזה מצב הקורונה פגשה אותנו".

"אנחנו חברה מצליחה, אבל אנחנו, גם אני באופיי, רואים כל יום כבוקר חדש. זה שהיה טוב בבוקר שעבר לא אומר כלום. החדות הזו חשובה, רגליים על הקרקע, לא להיות יהיר, נורא קל לאבד את זה. אנחנו כל הזמן שואלים את עצמנו שאלות קשות, בוחנים מה נכון, רוצים לוודא שהחלטות שאנו מקבלים יאפשרו לנו להישאר רלוונטיים ולהמשיך לצמוח". 

"אז מה קרה במשבר הקורונה בשוק הבריכות? הרבה בעלי בתים נשארו בבית, מה שהגדיל את השימוש. בריכות ציבוריות נסגרו לגמרי ואנשים עברו להשתמש בבריכות בבתים. מאוד פופולארי בארה"ב להשתמש בחברות שירות, אבל במשבר אנשים נמנעו מלהכניס לבתים אנשי מקצוע ומנקים בגלל הסגרים. ואז אתה שואל את עצמך: איך אני מנקה עכשיו את הבריכה? נוצר צורך מיידי לפתרון. אנשים לא טסו, בילו או אכלו בחוץ, הרבה כסף פנוי נשאר בכיסים של בעלי הבריכות והם השקיעו אותו בבית, בחצר, בבריכה. אני הרבה שנים בתעשייה ולא ראיתי מגמה כה אגרסיבית לביקוש לבריכות חדשות כמו בשנת הקורונה. אנשים בבתים פרטיים גם העיפו מבט מעבר לשיח וראו את השכנים משתכשכים במים, וזה יצר ביקוש שלוקח אותנו גם ל-2021, עם רוח גבית חזקה מאוד לתעשייה".

קראו עוד במגזין:

 

 

טרייבר המשיך ותיאר את המצב שנוצר במשבר הקורונה: "בנוסף לכל הדברים האחרים שקרו בשוק, מזג האוויר היה יוצא דופן הבריכות נפתחו מוקדם לעונה. זה יצר הזדמנות לכל מי שפועל בתעשייה וכאן אני חוזר למראה ולשאלה: מה אתה עושה כשאתה מזהה הזדמנות, איך אפשר למקסם את המצב? אני שמח לומר שהתשתיות שלנו, שהשקענו בהן במשך עשרות שנים, עזרו לנו. כשנסגרו איטליה, ספרד, צרפת וכל מרחב ניו ג'רזי שמוכרים בו יחסית הרבה בריכות - העובדה שאנחנו יושבים בכל כך הרבה מדינות אפשרה לנו לייצר רצף גם כשמדינות נכנסו לסגר. הפריסה הגלובלית עמדה לצידנו. גם העובדה שחיזקנו מאוד את עולמות הדיגיטל, נכנסנו לאי קומרס ולאמזון והיינו ממותגים שם חזק, עם יכולות לוגיסטיות חזקות - זה אפשר מצב של מקסום מכירות". 

טרייבר ציין גורמי מפתח נוספים שסייעו למיטרוניקס להצליח דווקא בעיצומו של משבר הקורונה: מערכת יחסים מבוססת אמון עם הקמעונאים, מערך לוגיסטיקה יעיל וגמיש וכמובן - עובדי החברה. "בסופו של דבר", הוא סיכם, "חווינו עונה יוצאת דופן. אני שמח שנוצרה הזדמנות, כמובן לא שמח על הקורונה, אבל שמח שיכולנו לענות על הביקושים. החברה סיימה תשעה חודשי קורונה עם צמיחה של 25%. בתחילת 2017 שמנו לעצמנו יעד של מיליארד ₪  בסוף 2021, אבל עם כל האתגרים שעברנו החברה תקדים את היעד בשנה ונעבור את המיליארד עד סוף 2020. עברנו עונה ושנה מדהימה, אבל עכשיו אנחנו בתחילת 2021 וצריכים להיות מפוכחים, לא להסתנוור ממה שעברנו ולראות איך נערכים נכון להתמודד עם עוד עונה מורכבת".

טרייבר ניסה להעריך איך ייראה שוק הבריכות השנה: "קשה להעריך איך ישפיע המשבר הכלכלי ב-2021, איך בעלי הבריכות יגיבו. ב-2020 הם הגיבו נפלא, האם המגמה תימשך? אנחנו גם לא לבד, יש תחרות עזה משחקנים גדולים ולכן אנחנו צריכים להיות חדים. יש גם צד אופטימי: הרוח הגבית הטובה של 2020 נושבת ל-2021,  קצב בניית בריכות מדהים. אנחנו מעריכים שאנשים ייקחו את הזמן, לא ימהרו לטוס ולכן המגמה של הישארות בבית תימשך. נתמודד הכי טוב שניתן עם עוד עונה, מקווים למקסם באופטימום. יש לנו  כיוון ואסטרטגיה ברורים, וגם אנשים מצוינים נחושים שקמים כל בוקר עם הרבה תשוקה לטפס עוד פסגה, להשיג יעדים. מבחינתנו, אנחנו מרגישים שרק התחלנו". 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    פעילות מאד מוצלחת
    בכמה עלתה המניה של מיטרוניקס בשנת 2020 ?

  • לפני 3 שנים

    מדהים מה שאפשר לעשות עם רובוט לניקוי בריכות

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "לא שמח על הקורונה, אבל 2020 הייתה שנה עם ביקושים יוצאי דופן"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.