תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"בשלו התנאים למהפכה הטכנולוגית הרביעית"

רז רודיטי - מנכ"ל רייזור לאבס, התארח במפגש זום שערכנו. "מנהלים בכירים בכל העולם מבינים כיום שאם לא יטמיעו בינה מלאכותית בחמש השנים הקרובות העסק שלהם יהיה בסכנה קיומית". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

רז רודיטי - מנכ"ל רייזור לאבס, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. המוצר שפיתחה החברה משדרג מכונות ייצור תעשייתיות מסורתיות והופך אותן לחכמות באמצעות בינה מלאכותית (AI). החברה גייסה בתחילת פברואר השנה כ-100 מיליון ₪ בהנפקה ראשונית בבורסה בתל אביב, לפי שווי חברה של כחצי מיליארד ₪.

שוק הבינה המלאכותית (AI) בייצור עומד כיום על 1.1 מיליארד דולר. השוק צפוי לצמוח בקצב של כ-57% בשנה, ולהגיע ל-16.7 מיליארד דולר ב-2026

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

רודיטי, כיום בן 30, סיפר בתחילת המפגש: "לפני ארבע שנים, שני השותפים שלי עדו ומיכאל ואני, החלטנו להקדיש את החיים שלנו, את העשור הקרוב לפחות לבינה מלאכותית, כי הבנו שהתחום עתיד להשפיע כל כמעט כל תחומי החיים. רצינו לבחור בתחום שאנו מרגישים שאנחנו מייצרים בו את ההשפעה הכי גדולה על העולם".

לפי רודיטי, כיום נוצר שילוב של מספר גורמים שגורם להבשלת התנאים למהפכה התעשייתית הרביעית. לדבריו, "קודם כל, מפעלים גדולים בעולם המודרני הבינו שהם צריכים לאסוף הרבה דאטה מהמכונות והכניסו בעשור האחרון הרבה סנסורים למכונות הכבדות שלהם. לכן, הם כרגע שוחים במידע. דבר שני, רייזור לאבס פיתחה טכנולוגיה של דיפ-לרנינג, מה שמאפשר לקחת את האוקיאנוסים של המידע ולהפוך אותם לתובנות עסקיות. מעבר לכך, וזה אולי השינוי החשוב ביותר, מנהלים בכירים הבינו שאם הם לא יטמיעו בחמש השנים הקרובות בינה מלאכותית, תישקף לעסק שלהם סכנה קיומית. שלושת הגורמים יחד מייצרים הבשלה מלאה של תנאים שיאפשרו את המהפכה".

poll questionמתי, אם בכלל, הבינה המלאכותית תשתלט לדעתך על העולם?

היעילות הממוצעת במפעלים: 65% בלבד

שוק הבינה המלאכותית (AI) בייצור עומד כיום על 1.1 מיליארד דולר. השוק צפוי לצמוח בקצב של כ-57% בשנה, ולהגיע ל-16.7 מיליארד דולר ב-2026. רייזור לאבס הגישה עד כה 6 בקשות פטנט. החברה מתנהלת על בסיס הכנסותיה, ללא גיוס אקוויטי עד ביצוע ההנפקה הראשונית. המוצר של החברה הינו מבוסס ענן. לרייזור לאבס יש סניף בישראל וסניף באוסטרליה, שם יש לה חוזה משמעותי עם חברת כרייה אוסטרלית. החברה נבחרה לאחת מ-100 חברות ה-AI המבטיחות בעולם, והיא השותפה הראשונה של ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית נבידיה במזרח התיכון.

רייזור לאבס רשמה כמעט 7 מיליון דולר הכנסות ב-2020 והעסיקה, נכון לחודש מרץ 2021, כ-70 עובדים. לחברה יש במרכז הפיתוח בתל אביב 26 מהנדסי דיפ לרנינג (למידה עמוקה, שבה המחשב מגדיר לעצמו חוקים לפתרון בעיות) והיא חתומה גם על הקמת בית הספר הראשון בישראל לבינה מלאכותית. 

קראו עוד במגזין:

 

 

רייזור לאבס מתכוונת להשתמש בכספי ההנפקה כדי להגדיל את היתרון הטכנולוגי שלה ולהשיג צמיחה מואצת במכירות. האמצעים להשגת מטרות אלו כוללים האצת שיתופי פעולה אסטרטגיים בינלאומיים, הרחבת מחלקת המו"פ ופתיחת שלושה סניפים חדשים במוקדי ייצור מרכזיים. כמו כן, מתכוונת החברה לעמוד ביעד של קיצור הטמעת המוצר וקליטת מכונות נוספות ל-30 ימים.

לפי רודיטי, התעשייה כיום משתוקקת לשינוי, מאחר שהיעילות הממוצעת במפעלים עומדת על 65% בלבד. זאת עקב קונפיגורציית מכשור לא אופטימלית, צווארי בקבוק והשבתות לא מתוכננות עקב תקלות במכשור. הפתרון חוצה התעשיות של רייזור לאבס אמור להעניק ללקוחותיה תפוקה מקסימלית ללא השקעה בציוד נוסף. כל זאת, תוך יצירת זיהום מינימלי, עמידה ביעדים רגולטוריים והענקת בטיחות מוגברת בפס הייצור. 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    מה בדיוק ההבדל בין תכנה מתוחכמת לבינה מלאכותית? ההייפ שאינטרסנטיםמפיצים יוצר תחודה שלאי בטחון בכל הפרסומות

  • לפני 3 שנים

    מעולה, ממש מעניין

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "בשלו התנאים למהפכה הטכנולוגית הרביעית"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.