תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"אנו צופים שמחירי הדיור בתל אביב, בעיקר מגורי היוקרה, יתייקרו מאוד"

24/03/2021

צחי חג'ג' - הבעלים והמייסד של קבוצת חג'ג': "בעולם די ברור ששוק המשרדים מקבל מכה, בארץ לא בטוח שזה מה שנראה. הצלחנו להשביח את כל הפרויקטים המרכזיים שלנו בתקופת הקורונה". צפו במפגש הזום

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

צחי חג'ג' - הבעלים והמייסד של קבוצת חג'ג', התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה

"אני חושב שענף המגורים נמצא כיום בשיא מדינת ישראל בכלל, בתל אביב הוא באופטימום של האופטימום"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

קבוצת חג'ג' היא אחת מקבוצות הנדל"ן הגדולות בישראל. החברה ממקדת את פעילותה בתל אביב, עם עשרות פרויקטים ברחבי העיר. לפי חג'ג', "ההתמקדות בתל אביב היא יתרון גדול של הקבוצה. אנחנו מתעסקים המון בהשבחת, כך שחשוב לדעת לאן העיר הולכת, מה המגמות. כמעט כל ההתעסקות שלנו היא בפרויקטים שבהם יודעים שלוקחים מוצר X ועושים ממנו 3X, משביחים את הנדל"ן". קבוצת חג'ג' החלה את דרכה בעיקר בקבוצות רכישה, אולם התפתחה מאז וכיום, לדברי צחי חג'ג', "לקבוצה יש ארגז כלים גדול". 

בנוגע לתקופת הקורונה אמר חג'ג': "זו הייתה תקופה מאוד מאתגרת, יש סימני שאלה לגבי שני מתחמים לפחות, אחד מהם זה תחום המשרדים והשני זה תחום המגורים. מה יקרה בשוק המשרדים? זו שאלה טובה כי הצורך למשרדים בעקבות הקורונה קצת פחת, אבל מצד שני יש הרבה חברות ישראליות שגדלו והצורך שלהן במשרד גדל. נראה בזמן הקרוב מה קורה. בתקופות של אי ודאות אני לא אוהב לצאת בפרויקטים משמעותיים של משרדים. חג'ג' סיימה את חשיפתה למשרדים, הפרויקטים שהיו לנו כמו מגדל רסיטל, כולם נמסרו לכן אנו לא בחשיפה בכלל לענף הזה". 

poll questionמה צפוי לדעתך למחירי שוק המגורים בתל אביב בטווח של שנה מהיום?

חג'ג' הוסיף: "בעולם זה די ברור ששוק המשרדים קיבל ומקבל מכה, בארץ לא בטוח שזה מה שנראה בגלל המגמה ההפוכה של חברות הטכנולוגיה שגדלו בתקופת הקורונה וצריכות יותר שטחי משרדים". להערכת חג'ג', "לא תהיה בעיה במשרדים בת"א, אבל באזורים יותר רחוקים - כן".

"מחסור עצום במגדלים ודירות יוקרה"

בנוגע לתחום המגורים אמר חג'ג': "אני חושב שענף המגורים נמצא כיום בשיא מדינת ישראל בכלל, בתל אביב הוא באופטימום של האופטימום. יש כמה תופעות שבאופן כללי משפיעות על שוק המגורים, בעיקר בת"א. יש חוסר עצום של דירות בת"א, יש מחסור עצום במגדלים. יש כרגע ביקוש מאוד נכבד בעיקר לדירות במגדלים, דירות יוקרה. יש גם התגברות של ביקושים מגורמים זרים שמבקשים לרכוש דירות יוקרה. אני חושב שהשוק הזה הולך לגדול מאוד בקרוב. אנחנו מחזיקים הרבה סחורה שם. בינתיים, חזרנו לפעילות רגילה ואנחנו עובדים בכל הכוח בכל המגזרים".

קראו עוד במגזין:

 

 

ב-2020 השלימה קבוצת חג'ג' שני פרויקטים לבניית מגדלי מגורים בשכונת בבלי בתל אביב. החברה המשיכה להתמקד גם ברחוב איינשטיין בצפון תל אביב, עם תוספות אחוזי בנייה משמעותיות. החברה תבנה גם מגדל למגורים, מלונאות ומסחר בפינת הרחובות שד"ל ורוטשילד. לפי צחי חג'ג', הקבוצה הצליחה להשלים השבחה של כל הפרויקטים המרכזיים שלה בתקופת הקורונה. 

בשלב השאלות נשאל חג'ג' האם האם ההתמרכזות בת"א לא מפחידה את הקבוצה - וענה: "לא רק שת"א לא מפחידה אותנו, אנחנו חושבים שהיא המקום שייהנה הכי הרבה מהשבחה. ת"א מאוד מתחזקת ולא רק בזכות ביקוש מישראל, היא מתחזקת גם כי יהודי התפוצות באים לקנות פה דירות והם הולכים בעיקר לתל אביב. זו עיר קטנה והיצע המגורים בה עוד יותר קטן.  גם כמות המגרשים שניתן לייצר בתל אביב קטנה ולכן אנחנו מעריכים כי המחירים במגורי היוקרה בתל אביב יתייקרו מאוד. מחירי הדיור צפויים להתייקר מאוד, בתל אביב ובפריים לוקיישן".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  בשתי דקות אפשר ליצור סקר שלא חשוב מה תענה, הוא יגיד לך שכולם חושבים שהמחירים יעלו.
  גם כשעושים פרסומת - אל תעשו אותה כל כך שקופה!

 • לפני 3 שנים

  פרסומת וגם למה שזרים יקנו פה, הם רק שומעים את המחירים ובורחים.

 • לפני 3 שנים

  תל אביב תפסיק להיות אטרקטיבי לאנשים ממעמד בינוני לא יהיו חניות.לא תחבורה ציבורית נוחה ומחירי דירות יקרות מגדלים לעשירים שחגג בונה זה דירות גימיק הם לא נהנים מהעיר.חוף תל אביב מסריח מחרא העיריה בים גלי מציאה מהשפדן לים.תירים לא יאהבו את תל אביב .העשירים יסעו בקורקנטים או אופנים הרחובות יהיו צפופות תל אביב הייתה צריכה לגדול צפונה בלי מיגדלים מכוערים בעיר אני 68 שנים גר בתל אביב העיר נהיית מחורבנת

 • לפני 3 שנים

  אפילו הוא מודה שענף המגורים נמצא בשיא. הוא לא למד שמשיא אפשר רק לרדת. ואכן, מגורי היוקרה בתל אביב ירדו ב 10-20% בשנתיים האחרונות.
  לגבי המשרדים, האיש חולם או משקר. בניינים שלמים נטושים.,בהייטק תפוסה של 10% במשרדים מאוכלסים שבמקרה הטוב יחזרו ל 50% תפוסה.

  • לפני 3 שנים

   ועדיין, מיקרוסופט, WIX, גוגל ואחרות בונות מתחמים חדשים ופותחות מרכזי פיתוח ומחקר חדשים... אז גם אם אחרות (קטנות או חדשות) לא יחזרו, הגדולות ימשיכו להאחז בקרקע ובנדלן

 • לפני 3 שנים

  רומז ומאיץ שתרוצו מהר לקנות דירה בתל אביב ועדיף באיבן גבירול פענת ארלוזורוב

 • לפני 3 שנים

  מגורים זה צורך בסיסי. מחסה.
  המדינה צריכה לאפשר מגורים בסיסיים במחיר שקשור לשכר החציוני וליוקר המחיה הכללי באותו איזור מגורים.

  מי שיכול ורוצה לגור בתנאי בוטיק בארמון - לבריאות שיהנה.

  אם המדינה לא תעשה זאת כמו שקורה עכשיו, היא בוגדת באזרחיה.
  זו הסיבה שאין הכרעה פוליטית בבחירות.
  מאות אלפים אזרחים ממורמרים אין להם בית ממשי משלהם ולכן גם אין להם בית פוליטי.

  בסופו של הדבר זה שאין לאנשים נורמטיביים אפשרות לחיות בכבוד בבית שלהם, איננה כבר בעיה פרטית שלהם אלא בעיה לאומית שפוגעת ביסודות המשטר.

  • לפני 3 שנים

   בן אדם רע החגג הזה הרס לחב קריגר את החברה ועשרות פרויקטים..ברגע שתחתמו אתו תקראו את החוזה 20 פעם + האותיות הקטנות. וגם זה עדיין מסוכן לעשות אתו עסקה....

 • לפני 3 שנים

  אותי מעניין אייך פועלת שיטת הפימפום תוכן שיווקי חיובי
  בתחום הנדל"ן בתקשורת הישראלית?
  זה לא יאמן כי אנרגיה מושקעת שם בשוק שהגיע למיצוי בצורה ראלית אלא אם כן יש אנשים שחושבים שמחיר דירת 50מר צריך להיות 5 מיליון שח

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "אנו צופים שמחירי הדיור בתל אביב, בעיקר מגורי היוקרה, יתייקרו מאוד"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.