תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"יש לנו מוצר שיכול לשנות את כללי המשחק בשוק הפצעים הכרוניים"

שרון מלכה - מנכ"ל חברת הביוטק הישראלית MediWound הנסחרת בוול סטריט, התארח במפגש זום שקיימנו. מה צפוי למוצר הדגל הנוכחי של החברה – ולמוצר הדגל העתידי שלה?

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

שרון מלכה - מנכ"ל חברת הביוטק הישראלית MediWound הנסחרת בוול סטריט, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. החברה נוסדה בשנת 2000 ומתמקדת בפיתוח, ייצור ומסחור של מוצרים מתקדמים בתחום הכוויות ופצעים. המוצר המוביל של החברה, NexoBrid, הוא תרופת יתום ביולוגית - תרופה שפותחה במסלול מהיר, עם אישורי FDA מיוחדים, לטיפול באוכלוסיית נפגעים ייחודית. לתרופה יש שוק של 200 מיליון דולר בארה"ב. 

נקסובריד מיועד לחולים מאושפזים. הוא מבצע הטרייה (מלשון טרי) או הסרה של הרקמה הפגועה בכוויות קשות

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

נקסובריד מיועד לחולים מאושפזים. הוא מבצע הטרייה (מלשון טרי) או הסרה של הרקמה הפגועה בכוויות קשות. המוצר מאושר לשימוש באירופה ובשווקים אחרים בעולם, כולל ישראל. ה-FDA גם אישר לחברה לקיים תוכנית הנגשה בארה"ב שבמסגרתה מספקים את המוצר שנמצא בהליכי רישום למרכזי כוויות בארה"ב לטיפול שוטף בכוויות, עוד לפני האישור הסופי למוצר. 

לפי מלכה, ל-MediWound יש שני הסכמים אסטרטגיים בארה"ב הנוגעים לנקסובריד. ההסכם הראשון הוא עם ברדה, גוף של הממשל האמריקאי שמטרתו להיערך לאירועים רבי נפגעים. ברדה מצטיידת במוצר ומממנת את כל הליכי המו"פ שלו, עד להשגת אישורים סופיים. היקף ההצטיידות מוערך ב-16.5 מיליון דולר. ההסכם האסטרטגי השני נחתם עם חברת וריסל האמריקאית, שיכולה לסייע במקסום הפוטנציאל של המוצר בשוק האמריקני, שוק היעד המרכזי של MediWound. 

המוצר השני של החברה, אסקרקס (EscharEx), מיועד לטיפול בקהילה. זה מוצר ביולוגי שמבוסס אותו חומר פעיל של נקסובריד. האינדיקציה שלו היא להטריה של פצעים כרוניים, סוכרתיים ופצעי לחץ. מלכה: "אנחנו מאמינים שתוכנית הפיתוח של מוצר זה יחסית מופחתת סיכון. ראשית, המוצר מבוסס על החומר הפעיל של נקסוריד, שכבר מאושר - ויש לנו הרבה מידע שיכול לתמוך את הפיתוח מבחינת רשויות. יש גם תוצאות חיוביות לניסויים עד כה".

poll questionבאיזה סוג נפגעים/חולים מטפלת מדיוונד?

נכון לסוף הרבעון השלישי, היה למדיוונד בקופה 25 מיליון דולר ללא חוב. החברה רשמה ברבעון השלישי הכנסות בסך 6.6 מיליון דולר, מהם כ-3.1 מנקסובריד. שאר ההכנסות הן הכנסות פיתוח, כחלק מהסכם הפיתוח עם ברדה. מלכה: "2002 הייתה שנה סופר מאתגרת עקב מגפת הקורונה. עם זאת, אנחנו מסתכלים אחורה בגאווה כי זו הייתה שנה מלאת הישגים. כשמסתכלים קדימה, 2021 צפויה להיות שנה משמעותית מבחינתנו עם אבני דרך בשני המוצרים שלנו". 

קראו עוד במגזין:

 

 

בנוגע ל-EscharEx אמר מלכה: "זה כרגע המוצר שבו אנחנו מתמקדים מבחינת מאמצי הפיתוח. אנחנו מאמינים כי המוצר הזה יכול לשנות את כללי המשחק בשוק הפצעים הכרוניים. יש לו פוטנציאל מסחרי גדול, שיכול לייצר ערך רב לחברה". 

מדיוונד בודקת כיום אפשרות כניסה לשוק של הטרייה אנזימתית. כיום יש רק מוצר אחד בארה"ב שמבצע הטרייה כזו. שוק הפצעים הכרוניים הוא שוק גדול ולפי בדיקות שערכה החברה הישראלית בארה"ב לבדה יש כמיליון חולים עם פצעים כרוניים ועוד כמיליון חולים עם פצעים סוכרתיים שעוברים הטרייה כל שנה. מלכה: "בהינתן העלות הנוכחית של המוצר להטרייה אנזימתית שנאמדת ב-1,500-2,000 דולר, השוק מוערך במיליארד דולר לפצעים כרוניים ומיליארד דולר לפצעים סוכרתיים". 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  האם יש מצב שתמליצו על השקעה שלא קיים בה סיכון

  • לפני 3 שנים

   No pain, No gain ...

 • לפני 3 שנים

  מצוין

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "יש לנו מוצר שיכול לשנות את כללי המשחק בשוק הפצעים הכרוניים"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.