תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"פיתחנו מערכת ששומעת, מאזינה ואפילו מריחה במרחב הציבורי. היא מצילה חיים" 

10/05/2021

שלומי טופז - מנכ"ל גלילאו טק, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים: "כיום יש בלגן אחד גדול במידע, אנחנו רוצים להנגיש את פתרונות העיר החכמה למשתמשי הקצה, לאזרח הפשוט". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

שלומי טופז - מנכ"ל גלילאו טק, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. גלילאו טק מפתחת ומשווקת פתרונות טכנולוגיים לערים חכמות. 

"כיום יש בלגן אחד גדול במידע. יש בערים מצלמות שמצלמות כל היום, אבל אף אחד לא עושה עם זה כלום"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

טופז פתח את המפגש בהסבר קצר על גלילאו טק: "גלילאו טק שמה לה למטרה להוביל חיבור בין אנשים, מכשירים והסביבה העירונית, כדי לבנות את הערים החכמות והמקושרות של העתיד". יותר ממחצית מתושבי העולם מתגוררים כיום בערים, וההערכות הן שעד 2050 כ-70% מאוכלוסיית העולם תחיה בערים. בערים נוצר צורך בשירותים מסוגים שונים, בהם בריאות הציבור, ביטחון, שירותים לציבור, איכות אוויר, תחבורה ועוד. 

"בפועל", הסביר טופז, "כל הדברים האלה לא מקושרים במקום אחד, בסביבה סגורה. גלילאו טק מנסה לקשר אותם בסביבה אחת, כמה שיותר זולה. גלילאו פיתחה טכנולוגיה בשם קורל ריף (CORAL REEF), המאפשרת לנהל עיר בצורה חכמה. בערים יש כיום הרבה מאוד חיישנים, מצלמות. מדי מים, מדי חשמל, כלים לחיזוי מזג אוויר - כל דבר נמדד בסביבה סגורה ולא מקושרת אחת לשנייה. גלילאו מקשרת בין כל הסנסורים לסנסור אחד מרכזי, שיוכל לנתח את המידע ולהנגיש אותו ללקוח הקצה בצורה קלה ובהירה וכמה שיותר זולה".

טופז הדגיש את חשיבות עלות איסוף המידע: "אדגיש שוב שהפתרון צריך להיות כמה שיותר זול, בשונה מהמצב שקיים היום. היום קישור בין כל הארגונים לבין הסנסורים גוזל משאבים רבים ובסופו לא עושים שימוש נכון באיסוף החומרים ורובם יורדים לטמיון. המידע שאנחנו אוספים ומספקים מאפשר לארגונים ועסקים לצמוח בצורה נכונה, מידע זה כוח". 

poll questionבדילמה שנוגעת לפתרונות של ערים חכמות, מה לדעתך חשוב יותר:
  

לפי טופז, "כיום יש בלגן אחד גדול במידע. יש בערים מצלמות שמצלמות כל היום, אבל אף אחד לא עושה עם זה כלום. יש ארגונים כבדים כמו מוסדות לימוד, עיריות, מועצות, בתי חולים או משטרה, שכיום לא מדברים זה עם זה בשום אופן, וכל שימוש במידע שלהם או בטכנולוגיה דורש השקעה גדולה במשאבים, עם עלויות מאוד גדולות. אנחנו הולכים להנגיש לציבור את המידע בצורה ברורה וקלה, לקחת חיישן פשוט ולהפוך אותו לחיישן חכם".

טופז הדגיש כי גלילאו טק מעוניינת לאפשר למפתחים להשתמש בדאטה שהחברה ניתחה ולהנגיש אותו לציבור באמצעות אפליקציות חכמות, שירוכזו בחנות אפליקציות שהחברה עומדת להשיק בקרוב. "יהיו שם אפליקציות שפותחו על ידי גלילאו ואפליקציות שפותחו על ידי מפתחים ממדינות אחרות, שרוצים לצרוך דאטה איכותית", אמר טופז. "בין השאר יהיו שם אפליקציות לרמזורים חכמים, תחבורה חכמה, ואפליקציה לעיר בטוחה שיכולה להגן על הבית ועל המכונית שלכם 24/7 עם החיישנים של הרחוב. אני למשל גר בווילה ברמת גן, בחוץ יש עשרות חיישנים שמסתכלים על הבית שלי. החיישן יכול להפוך לאזעקה, למצלמת אבטחה וגם סוג של ביטחון אזורי. כל מי שיתקרב לדירה או למכונית שלי יקבל אזהרה, אנחנו רוצים להנגיש את הנוחות של העיר החכמה ללקוח קצה, לאזרח הפשוט".

קראו עוד במגזין:

 

 

טופז הדגים במצגת שימושים למערכת החכמה במגוון תחומים. על תחום ביטחון הציבור הוא אמר: "פיתחנו אפליקציה ששומעת במרחב הציבורי, שמתאימה בין השאר לקמפוסים. בחורה הולכת בקמפוס בחושך בלילה, פתאום היא שומעת מישהו מתקרב. מספיק שהמערכת תשמע את המילים 'אונס' או 'פחד' וישר המשטרה העירונית או משטרת הקמפוס תגיע ותיתן עזרה, בלי צורך להתקשר למוקד או לצעוק. המערכת שומעת, מאזינה ואפילו מריחה. זה מציל חיים ויכול למנוע טרגדיות".  

לגלילאו טק יש כיום פרויקטים ושיתופי פעולה בישראל (עם חברת אפקון), יפן, סין וסינגפור. ב-2021 החברה מתכוונת לשים דגש על כמה תחומים הקשורים בעיר החכמה, כמו פתרון לחיסכון בחשמל, ניהול רמזורים ותנועה, סייבר (הגנה על חיישנים במרחב הציבורי) וארנק דיגיטלי (כריית מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות מערכת קורל ריף). 

טופז התייחס לאופן שבו פעילות החברה מתקבלת בציבור: "גלילאו טק, וזו דעתי האישית בלבד, נסחרת כיום בשווי שלא משקף אותה. הייתה לנו הצלחה ניכרת, הצלחנו להביא את החברה לעלייה של 800% בתוך חצי שנה. הציבור מאוד אהב את הדרך שגלילאו מובילה ולאן שהיא רוצה להגיע. אנחנו חברה שרואה את עצמה צומחת, מתקדמת ונשארת לטווח ארוך, יש לנו טכנולוגיה אמיתית ומוכחת". 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  רעיון גאון ורצוי. במישטרה אין אמון אפס אמון הציבור. המישטרה /בלשים משקרים לבתי המישפט ומכפישים מי שבא להם. תוך בייום במירמה והצגת מיצגי שוא לציבור. ולבתי משפט עיוות אמת וצדק. ורצוי שיהיה מיזם כזה בטוח ומונגש לציבור.

 • לפני 3 שנים

  לא צריכים ערים חכמות. די לשליטה ומעקב אחר אזרחים גם לדבר עם חבר במדרכה כבר אי אפשר יהיה בלי שהעירייה תקליט את השיחה.

  • לפני 3 שנים

   הסלולארי שלך מקליט ומצלם כל הזמן

 • לפני 3 שנים

  "אייל בי באק " - ארנולד שוורץ -ניגר...

  (ILL be back" (...u stupid thin robots"

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "פיתחנו מערכת ששומעת, מאזינה ואפילו מריחה במרחב הציבורי. היא מצילה חיים" 
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.