תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"זיהינו הזדמנות בנוגדני הקורונה"

מנכ"ל קמהדע - עמיר לונדון התארח במפגש זום עם הסוחרים בבורסה. מה צפוי למוצר הדגל של החברה? איפה עומד פיתוח התרופה מבוססת הנוגדנים לקורונה? ומה היתרון הגדול של קמהדע על מתחרותיה בארה"ב? צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

עמיר לונדון - מנכ"ל חברת הביומד קמהדע, התארח במפגש זום שקיימנו לסוחרים בבורסה. קמהדע היא חברה דואלית, הנסחרת בבורסה בת"א ובנאסד"ק. בסיס החברה בישראל והיא רושמת מכירות ביותר מ-25 מדינות. החברה מעסיקה כיום 420 עובדים. 

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>>

קמהדע דיווחה על תוצאות ביניים ראשוניות בניסוי לטיפול בחולי קורונה בישראל באמצעות נוגדנים. החברה דיווחה על שיפור בתסמינים ב-11 מתוך 12 חולים, בפרק זמן של עד 48 שעות מהטיפול. 11 החולים שוחררו מבית החולים כארבעה ימים וחצי לאחר הטיפול

קמהדע פעילה בתחום של מוצרי פלזמה, חומר הגלם של החברה הוא פלזמה אנושית. קמהדע מזקקת נוגדנים חלבונים ספציפיים מהפלזמה למחלות מורכבות. במשבר הקורונה עסקה החברה בזיקוק פלזמה של מחלימים מהנגיף, שכוללת ריכוז נוגדנים, מתוך כוונה לבודד את הנוגדנים הספציפיים ולהשתמש בהם כתרופה. 

לקמהדע יש כיום שני מוצרים מאושרים. אחד מהם הוא מוצר הדגל של החברה Glassia, והשני הוא נוגדן לכלבת, המבוסס על טכנולוגיה שאפשרה לחברה לאחרונה להתקדם במהירות גם בטיפול בנוגדנים לקורונה. קמדע מכרה ב-127 מיליון דולר ב-2019 ותחזית המכירות שלה ל-2020 עומדת על 132-137 מיליון דולר. לחברה שווי שווק של כ-410 מיליון דולר, נכון ל-11 בספטמבר 2020 וקופת מזומנים של כ-105 מיליון דולר, ללא חוב משמעותי. החברה עברה לרווחיות ב-2017. 

ה-Glassia הוא מוצר שבבסיסו ייצור חלבון אלפא-1 אנטיטריפסין (AAT) בצורה נוזלית ומטוהרת באיכות גבוהה. AAT הוא חלבון המופק מפלזמה אנושית עם תפקידים טיפוליים כגון הגנה על המערכת החיסונית והרקמות. קמהדע משווקת את Glassia בארצות הברית באמצעות שותפות אסטרטגית עם חברת טקדה הבינלאומית ובמדינות נוספות באמצעות מפיצים מקומיים. השוק לתרופה מוערך כיום במיליארד דולר וצפוי לגדול ל-1.8 מיליארד דולר עד 2025. קמהדע מצויה כיום בשלב 3 בניסוי הקליני למוצר ה-AAT- Alpha-1 deficiency באינהלציה.

poll questionכמה זמן לדעתך תימשך מגפת הקורונה?

במוצר הנוגדנים לכלבת טופלו עד כה כ-350 אלף איש. קמהדע פועלת במוצר זה בשיתוף פעולה עם חברת קדריון. שוק הכלבת בארצות הברית מוערך ב-150 מיליון דולר. נתח השוק של קמהדע וקדריון בארה"ב עומד כיום על כ-20% במוצר זה. המוצר מאושר לשיווק גם בקנדה ובדרום אמריקה.

קמהדע דיווחה בשבוע שעבר על תוצאות ביניים ראשוניות בניסוי לטיפול בחולי קורונה בישראל באמצעות נוגדנים. החברה דיווחה על שיפור בתסמינים ב-11 מתוך 12 חולים, בפרק זמן של עד 48 שעות מהטיפול. 11 החולים שעליהם דיווחה החברה שוחררו מבית החולים כארבעה ימים וחצי לאחר הטיפול.

קראו עוד במגזין:

 

 

בנוגע לפעילות בתחום הקורונה של החברה אמר לונדון: "זיהינו הזדמנות וצורך בנושא נוגדן קורונה, ויצאנו לדרך. קיימת אי ודאות גדולה כמובן לגבי המשמעות של זה בשנים הקרובות. אנחנו מתקדמים בפיתוח הקליני ומקווים שבשנים הקרובות תהיה לזה משמעות ביצור והכנסות, אבל ימים יגידו. זה תלוי בהתפתחויות קליניות, זמינות חיסון וכמה זמן תימשך המגפה". 

בנוגע למתחרים של קמהדע אמר לונדון: "אנחנו מכירים עוד ארבע חברות  בארה"ב בתחום שלנו, בפלזמה. היינו מהירים יותר, הטכנולוגיה שלנו מאפשרת להיכנס לפיתוח וייצור עם רמות פלזמה קטנות יותר. זה יתרון גדול בקצב וביכולת להתקדם. החברות האחרות גדולות יותר מבחינת היקף ייצור, הן יוכלו לייצר יותר מאיתנו בבוא היום, אבל כרגע אנו מתקדמים מהר יותר מהם מבחינת ניסויים קליניים והוכחת היתכנות".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    באיזה שפה סוף המאמר?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "זיהינו הזדמנות בנוגדני הקורונה"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.