תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"אנחנו רוצים להביא את WIX לשווי של 50 ואפילו 100 מיליארד דולר"

ליאור שמש - סמנכ"ל הכספים של WIX, התארח במפגש זום שערכנו לסוחרים. "אם ממשיכים לצמוח, לא מעניינת אותי כרגע הרווחיות". "האם אנחנו רוצים להירכש על ידי חברה גדולה? התשובה היא לא". צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

ליאור שמש - סמנכ"ל הכספים של WIX, התארח במפגש זום שקיימנו. וויקס פיתחה, מתפעלת ומשווקת פלטפורמות לבניית אתרי אינטרנט ומאפשרת לכל אחד לתחזק נוכחות אינטרנטית מקצועית. מניית החברה נסחרת בנאסד"ק. 

"אנשים הסתגלו לתקופת הקורונה. פתאום כל מיני חנויות ירקות-פירות באיטליה שבחיים לא חשבו על אתר, מוכרים ועושים משלוחים דרך הרשת. גם טבחים שפותחים איוונטים ומלמדים לבשל או לאפות"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

לפי נתונים שהציג שמש במפגש, בכל חודש יש לוויקס כשלושה מיליון משתמשים רשומים חדשים. לחברה יש כיום כ-5.3 מיליון משתמשי פרמיום, שמשלמים לה כסף. בסך הכל, יש לחברה כ-190 מיליון משתמשים בכל העולם. היא מעסיקה כ-4,200 עובדים, כ-50% מהם במחקר ופיתוח. רוב העובדים בחו"ל מספקים תמיכה טכנית ללקוחות החברה, כולל למשתמשים בחינם. 

מבחינת שיווק, וויקס עובדת במודל מעניין: "בכל מה שקשור לשיווק, אין לנו תקציב", אמר שמש במפגש. "תקציב השיווק שלנו לכאורה בלתי מוגבל, עם תנאי אחד: החזר השקעה תוך 7-9 חודשים. זו נקודת האיזון שלי, שבה אני מצפה מכל דולר שהשקעתי בשיווק לחזור אליי". 

שמש הסביר, כי תקציב השיווק לא נועד להמיר משתמשים חינמיים למשתמשים משלמים, אלא להביא משתמשים חדשים. "יכולת ההמרה", לדבריו, "נובעת רק מהמוצר, משיפורים טכנולוגיים". 

poll questionהאם הקמת נוכחות אינטרנטית בשיטת "עשה זאת בעצמך", כפי שמציעה WIX?

"הגדלנו תקציבי שיווק בכל מדינה שנכנסה לסגר"

בנוגע לתחילת משבר הקורונה אמר שמש: "ברבעון השני, כשהתחיל ההייפ הגדול מבחינתנו של הקורונה, ראינו דרישה מטורפת לפלטפורמה כי אנשים היו בסגר. הבנו מהר שאנחנו יכולים להגדיל תקציבי שיווק ולהישאר על אותה דרישת החזר השקעה. הביקוש למוצר היה כל כך גבוה שיכולתי להכפיל שיווק ועדיין להישאר באותה מסגרת החזר. זה מה שעשינו. הגדלנו תקציבי שיווק בכל מדינה שנכנסה לסגר". 

לוויקס יש שלושה סוגי מוצרים: ADI - למתחילים; Editor - למקצוענים; ו-Editor X למפתחי אתרים ומעצבים. לפי שמש, בוויקס יש כיום כ-800 אלף חנויות אונליין, שפועלות על הפלטפורמות שמספקת החברה.

"אנחנו גם רואים מעבר גדול מאוד מאירועים (EVENTS) פיזיים לאירועים אונליין", אמר שמש במפגש. "זה מראה איך אנשים הסתגלו לתקופה של הקורונה. פתאום כל מיני חנויות ירקות-פירות באיטליה שבחיים לא חשבו על אתר מוכרים ועושים משלוחים דרך הרשת. אנחנו גם רואים טבחים שפותחים איוונטים ומלמדים לבשל או לאפות. בוקינג, וידיאו, מוזיקה - כל אלה גם תחומים שהולכים טוב מאוד. למשל, למאמני יוגה או מאמנים אחרים". לפי שמש, וויקס מספקת כיום פתרון אבטחה מצוין, שלא קיים בפלטפורמות מתחרות כמו וורדפרס, וכלים נוספים שנועדו לקידום האתרים. 

קראו עוד במגזין:

 

 

" הבורסה בתל אביב במשבר"

"למה אנשים משקיעים בוויקס?" שאל שמש במצגת, "כי הם רואים את וויקס כחברה שממשיכה לצמוח. הרבה שואלים אותנו על רווחיות, אבל הכי משמעותית בינינו כרגע זו הצמיחה. מבחינתי, אם אנחנו ממשיכים לצמוח לא מעניין אותי כרגע להיות רווחי. וויקס גם מייצרת מזומן, אנחנו מדברים על תמהיל מאוד מיוחד של חברות, שגם צומחת בקצב מאוד גבוה, אך גם מייצרת הרבה מזומן". 

בסיום המצגת התייחס שמש לאפשרות של רכישה על ידי חברת גדולה: "אני לא יודע אם זה סיכון, תמיד יש אפשרות כזו. בעבר אמרנו לא להצעות, עוד לפני שיצאנו להנפקה. בנינו את וויקס כדי להמשיך ולצמוח, היום אנחנו שווים 15 מיליארד דולר, אנחנו רוצים להגיע ל-50 ול-100 מיליארד דולר. אני חושב שיש לנו אפשרות לעשות את זה. אם מישהו מהענקים ירצה לקנות אותנו, נהיה חייבים להביא את זה לדיון בדירקטוריון. האם אנחנו רוצים להירכש? התשובה היא לא". 

האם WIX רוצה להיות חברה דואלית, הנסחרת בוול סטריט וגם בתל אביב? שמש: "אין לנו רצון כרגע להיות חברה דואלית, הבורסה בתל אביב היא בורסה במשבר. יש עוד הרבה דברים לעשות לפני שנחליט להיות דואליים".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  חברה מגניבה ומעניינת. כל הכבוד על הרוח היזמית

 • לפני 3 שנים

  בלון ענק מנופח באוויר חם שיתפוצץ לכולם בפנים
  חבר. קיימת מעל לעשור ורק מפסידה
  הסוף יהיה מר

 • לפני 3 שנים

  דני

 • לפני 3 שנים

  מחכים שהסיוט יגמר, לחזור לחנויות ולמשרדים, למסעדות, לפגוש אנשים...
  אנחנו בני אדם יצורים חברתיים שצרכים לזוז לחוות לנשום ולא דרך המחשב.

 • לפני 3 שנים

  אחלה ערבי חברה יש וזה מה שחשוב!!

 • לפני 3 שנים

  תראו את כל הסרטון ותבינו שהם מרוויחים יפה מאוד, אבל משקיעים חלק גדול מזה כדי לצמוח. כל עוד הם יכולים להגדיל גם את ההכנסה, אז הם בכיוון הנכון. רחוק מאוד מאלי רייפמן

 • לפני 3 שנים

  WIX זו חברה ישראלית עם שלוחות בכל העולם
  החברה נסחרת בנסדאק מעל 10 שנים
  והיא נותנת פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט
  בנוסף היא נותנת תמיכה טכנית וסליקה כספית
  החברה מוציאה הון על תקציב השיווק ולכן היא לא רווחית מספר המשתמשים שלה גדל מדי רבעון וגם ההכנסות מה שיביא להמשך הצמיחה של החברה ובעתיד גם לרווח גם המנייה תמשיך לנסוק מעלה ולפי דעתי החברה תמכר בעתיד ותשבור את השיא של שווי חברה ישראלית

 • לפני 3 שנים

  אני זוכר לפני 20 שנה שאלי רייפמן אמר את אותו דבר על אימבלייז
  כולם יודעים איך זה נגמר בסוף .....

 • לפני 3 שנים

  איך יכול להיות דלא מעניין להרוויח?
  מה משנה מה השווי אם אין רווחיות פרט למימוש על ידי בעלי עניין.

  • לפני 3 שנים

   צודק 100 אחוז. אסור לקנות חברות שלא מרוויחות, כמו אמזון, עד לפני 3 שנים ודומיהן ?

  • לפני 3 שנים

   אם אתה קונה בית, ובכל שנה אתה לוקח את התשואה מהשכירות ומשקיע בדירה ואפילו מוסיף עוד קצת מהכיס, האם שווי הדירה עלה?

 • לפני 3 שנים

  מרתק

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "אנחנו רוצים להביא את WIX לשווי של 50 ואפילו 100 מיליארד דולר"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.