תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

גם הקורונה לא עצרה את הנפקת דוראל: מה צפוי לחברה ולתחום האנרגיה המתחדשת?

06/01/2021

יקי נוימן - מנכ"ל חברת דוראל אנרגיה, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה וסיפר על ההנפקה המוצלחת של החברה בימי הקורונה ועל יעדי האנרגיה המתחדשת של ישראל עד 2030 ועד 2050. צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

יקי נוימן - מנכ"ל חברת דוראל אנרגיה, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה. קבוצת דוראל אנרגיה יוזמת, מפתחת, מקימה ומתפעלת פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת.

"טסלה רואים בישראל אחד משלושת השווקים הגדולים בעולם באנרגיה, ורואים בנו השחקן הבכיר ביותר בארץ"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

דוראל החלה לעסוק בתחום האנרגיה החדשה בישראל כבר ב-2008, ופועלת בארץ בעיקר בשיתוף פעולה עם קיבוצים ומושבים. כמו כן, יש לדוראל פעילות בארה"ב ובאירופה (באיטליה ובפולין). החברה נסחרת נכון לסוף דצמבר 2020 לפי שווי שוק של כ-2.2 מיליארד ₪. הלקוח המרכזי של החברה בישראל הוא חברת החשמל.

poll questionמה יהיה להערכתך שיעור השימוש באנרגיה מתחדשת במדינת ישראל ב-2030?

דוראל יצאה להנפקה בבורסה בת"א ב-2020, בעיצומו של משבר הקורונה. ההון העצמי הצפוי של החברה, עם פרסום המאזנים ל-2020, צפי לעמוד על כ-410 מיליון ₪. החברה נכנסה למדדים המרכזיים בת"א, בהם מדדי ת"א 90 ות"א קלינטק. מניית החברה תהיה גם במדד החדש שהבורסה תשיק - ת"א 125 אקלים נקי מדלקים. 

קראו עוד במגזין:

 

 

"טסלה רואה בנו שחקן בכיר"

לפי נוימן, מדינת ישראל הציבה לעצמה יעד של 30% אנרגיות מתחדשות ב-2030. דוראל צפויה להיות שחקן מרכזי בתהליך הזה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העריך לאחרונה כי ישראל תכוון לסביבות ה-100% אנרגיה מתחדשת ב-2050, בדומה לתחזיות בארה"ב. כיום, בתחילת שנת 2021, יש בישראל רק 10% אנרגיה מתחדשת. 

בנוגע לטכנולוגיה האגירה אמר נוימן: "כנראה נעשה שימוש בליתיום. אנחנו בקשר עם מרבית היצרנים הגדולים, כולל טסלה שהיא כיום השחקן הגדול בעולם בתחום האגירה. כל העולם מנסה ליצור איתם קשר כדי לקנות מהם, ודוראל היום היא קניין באחוזים דו ספרתיים מפס הייצור שלהם. הם רואים בישראל אחד משלושת השווקים הגדולים בעולם באנרגיה, ורואים בנו השחקן הבכיר ביותר בארץ. אנחנו כאמור בקשר גם עם ספקים אחרים ובהם סמסונג ואוגווינד הישראלית, שמשתמשת בטכנולוגיה של אגירה בלחץ אוויר. אנחנו שותפים עם אוגווינד בפיילוט שמתבצע בקיבוץ יעל".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    מפגש מעולה, אחלה יקי!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: גם הקורונה לא עצרה את הנפקת דוראל: מה צפוי לחברה ולתחום האנרגיה המתחדשת?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.