תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

השוק יורד: מה כדאי לעשות והאם אפשר לעשות מזה כסף?

אושר טובול - מנכ"ל מיטב דש טרייד ויו"ר איגוד הברוקרים, עושה סדר בתרחיש הפחות נעים של ירידות בשווקים: מה הדרכים להגן על תיק ההשקעות? ואיך משקיעים בקרנות סל בשורט?

רוצים לפתוח חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

אושר טובול - מנכ"ל מיטב דש טרייד ויו"ר איגוד הברוקרים, מתייחס בראיון הווידיאו המצורף לשאלות שמשקיעים רבים בבורסה שואלים את עצמם למול המסכים האדומים בבורסה: מה כדאי לי לעשות כשהשוק יורד? איך מגנים על תיק ההשקעות? האם אפשר לעשות כסף גם כשהשוק יורד? איך משקיעים בקרנות סל בשורט (בחסר)? ואיך אפשר לגדר את תיק השקעות?

משקיע שמאמין שהמגמה היא מגמה של שוק יורד, יכול למכור מניות בשורט. הוא צריך לפנות לחבר בורסה ולהעביר באמצעותו את הוראות המסחר

טובול: "השאלה הראשונה שמשקיע צריך לשאול את עצמו היא האם הוא משקיע לטווח ארוך או משקיע לטווח קצר. אם הוא משקיע לטווח קצר ולהערכתו מדובר רק בתיקון, עדיף לא לגעת בפוזיציה משום שקשה מאוד לאתר את נקודת היציאה מהפוזיציה ואת נקודת הכניסה חזרה. אם המשקיע הוא משקיע לטווח ארוך והוא סבור שיש מגמת ירידה, מה שהוא צריך לעשות זה לנהל את הסיכונים בצורה טובה יותר. כלומר, לצמצם את רכיבי הסיכון, לצמצם את החלק המנייתי ולדלל את החלק הקונצרני באג"ח הלא מדורג".

אני מאמין שהשוק ימשיך לרדת. איך אפשר לעשות מזה כסף?

"משקיע שמאמין שהמגמה היא מגמה של שוק יורד, יכול למכור מניות בשורט. הוא צריך לפנות לחבר בורסה ולהעביר באמצעותו את הוראות המסחר. הוא צריך לבקש השאלה בנייר הערך שבו בחר, ואז למכור את הנייר הזה בחסר. המטרה היא כמובן לקנות את הנייר בעתיד במחיר נמוך יותר. האפשרות השנייה היא לקנות קרנות סל בחסר, שבעצם נותנות לנו חשיפה לשוק יורד".

איך משקיעים בקרנות סל בשורט?

"כאשר רוצים להשקיע בקרנות סל בשורט, צריך קודם כל לבחור את נכס הבסיס שעליו אנחנו רוצים לפתוח את פוזיציית השורט. בבורסה בתל אביב נסחרות כיום תעודות סל בשורט על מדדי ת"א 35, ת"א 90, ת"א 125, מדדי הנדל"ן ואפילו מדדי הנאסד"ק. אם לקוח רוצה חשיפה בשורט, הוא פשוט קונה את אותה קרן סל בחסר. יש היום בבורסה בת"א גם קרנות שמאפשרות חשיפה של פי שניים ופי שלושה לנכס הבסיס, כמובן בשורט. אם הלקוח רוצה להיחשף לזה, הוא צריך לדעת שהשקעה בקרנות מהסוג הזה היא בדרך כלל השקעה לטווח קצר, משום שיש שם אפקט של שחיקה".

קראו עוד במגזין:

 

 

איך אני יכול לגדר את תיק ההשקעות?

"ניתן לגדר את תיק ההשקעות באמצעות רכישה של אופציות מעו"ף או חוזים עתידיים. המשקיע צריך לרכוש אופציית פוט. אתן דוגמא מספרית: מדד המעו"ף נסחר כיום סביב 1,500 נקודות. כל אופציה מגנה על 100 יחידות מדד, כך ש-100 יחידות מדד על שוק המעו"ף יוצא כ-150 אלף שקלים. מה שהמשקיע צריך לבצע זה בעצם לרכוש את אותה אופציה. הוא משלם בגין זה פרמיה מסוימת, לפי מה שהאופציה נסחרת בשוק. באמצעות 'הכיסוי הביטוחי' הזה הוא מגן על תיק ההשקעות שלו. למשקיעים מתוחכמים יותר אפשר לעשות מספר אסטרטגיות בשוק המעו"ף כמו צילינדרים, מרווחים, אפילו קאברד קול אל מול נכס הבסיס".

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

סכום מינימאלי לפתיחת חשבון במיטב דש טרייד: 30,000 ₪. האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 4 שנים

    העמלות שלכם שונות למי שמעוניין לבצע שורט במניות?

  • לפני 4 שנים

    העמלות שלכם שונות למי שמעוניין לבצע שורט במניות?

  • לפני 4 שנים

    אז אפשר לעשות כסף גם בירידות!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: השוק יורד: מה כדאי לעשות והאם אפשר לעשות מזה כסף?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.