תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"הורדת גודל הפקודה המזערי ל-500 שקל בבורסה בת"א – כבר ברבעון השני השנה"

07/03/2021

הכלכלן ניר קסטרו כפרי התארח במפגש זום עם הסוחרים ודיבר על מאמצי הבורסה בת"א להגביר אטרקטיביות גם למשקיעים קטנים, בהתאם למגמות בעולם לאחר שנת קורונה מטורפת במסחר העצמאי. צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

הכלכלן ניר קסטרו כפרי התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה ודיבר על עולם המסחר בבורסה בתל אביב. 

ב-2020 נרשם שיא במספר החברות שהנפיקו בבורסה בת"א, עם 27 הנפקות ראשוניות (IPO) שבהן גויסו 4.6 מיליארד שקלים

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

ניר ציין בתחילת המצגת כי בשנת 2020 נרשמה עלייה של 43% במחזורי המסחר בבורסה בת"א, לרמה של 1.858 מיליארד שקל בממוצע ביום, לעומת 1.3 ביום בממוצע ב-2019. "אין ספק שהקורונה הייתה קטליזטור לגידול הזה", אמר, "המון אנשים גילו את שוק ההון וזה דבר נהדר. אני שומע הרבה חברים שלי שבינואר 2020 לא הכירו מה זו מניה ואג"ח, אבל בהמשך העולם הזה נפתח בפניהם". 

ב-2020 נרשם שיא במספר החברות שהנפיקו בבורסה בת"א, עם 27 הנפקות ראשוניות (IPO) שבהן גויסו 4.6 מיליארד שקלים. שלוש חברות נרשמו לרישום כפול.  19 מתוך 30 החברות הללו הן חברות היי-טק, 6 חברות היי-טק כבר נכנסו למדד הדגל של הבורסה, ת"א 35. לפי קסטרו כפרי, "עשרות חברות היי-טק נוספות עושות את דרכן לבורסה של ת"א". 

לפי נתונים שהציג, מדד ההיי-טק הישראלי עשה ב-2020 תשואה של 39%, לעומת תשואה של 37% למדד הנאסד"ק, 18% לת"א 90, 14% לניקיי היפני, 8% למדד ה-P& Sותשואה שנתית שלילית למדד ת"א 35, שעדיין אין בו מספיק חברות טכנולוגיה. 

בשוק אגרות החוב בבורסה בת"א גויסו ב-2020 כ-67.5 מיליארד שקל. שווי השוק המצרפי של אג"ח החברות עומד כיום על 388 מיליארד שקל, עם מחזור מסחר יומי של 1.1 מיליארד שקל. קסטרו כפרי הציג גם את חמשת המדדים החדשים יחסית בבורסה: קלינטק, ת"א 125 ללא דלקים פוסיליים ושלושת מדדי הנדל"ן שהושקו לאחרונה - מניב ישראל, מניב חו"ל ובנייה. 

poll questionמה תהיה להערכתך התשואה של מדד ת"א טק-עילית ב-2021?

במצגת פורטו שלבי המסחר בבורסה:

טרום פתיחה: 9:25 - הזרמת פקודות למערכת. 10:00 - קביעת שער פתיחה במניות הנכללות במדדים. 10:15 - קביעת שער פתיחה בשאר המניות. 

המסחר הרציף: מתקיים בין השעות 10:00 ל-17:00.

מכרז הנעילה: 17:15-17:25 - הזרמת פקודות לקראת נעילה. 17:25 - קביעת שער נעילה וביצוע הקצאות בשיטה רב צדדית. ביום ראשון, יום שבו לא מתקיים מסחר בבורסות המובילות בחו"ל, המסחר בת"א ננעל ב-15:50. 

בהמשך המצגת פירט קסטרו כפרי את פקודות המסחר הנפוצות ביותר במהלך המסחר הרציף, תוך שהוא מחלק אותן לשני סוגים: הוראות ש"כולם מכירים", בהן LMT (מאפשרת להגביל את מחיר הקניה או המכירה באמצעות הגבלת שער), MKT (הוראה במחיר שוק), LMO (הוראת לימיט שיכולה להתבצע רק בשלב הפתיחה); והוראות שרק "חלק מכירים", בהן הוראת פקודת סטופ לוס (Stop Loss) להגנה מפני הפסד גבוה מדי.

קראו עוד במגזין:

 

 

המטרה: משיכת משקיעים קטנים למסחר

קסטרו כפרי סיפר כי בהתאם למגמות העולמיות של שיתוף משקיעים קטנים במסחר השוטף, גם הבורסה בת"א אישרה להוריד את רף הפקודה המזערי ל-500 שקל לעומת 2,000 שקל כיום בכלל המניות ולעומת 5,000 שקל במניות מדד ת"א 35. "שינוי זה ייכנס לתוקף, אני מקווה, כבר ברבעון השני של 2021". לדבריו, בעתיד תיבחן אפשרות לבטל את גודל הפקודה המזערי גם בשוק אגרות החוב.

ב-2020 נפתחו בבורסה בת"א כ-141 אלף חשבונות מסחר חדשים. מרץ 2020, חודש תחילת הקורונה בישראל,  היה חודש שיא עם פתיחה של כ-21 אלף חשבונות, גידול של 87% לעומת מרץ 2019. גידול של 154% נרשם בבתי ההשקעות בשנה החולפת. 

לאחר שהסביר בקצרה על מערכת מאיה, המסייעת ומנגישה מידע לסוחרים בבורסה, חתם קסטרו כפרי את המצגת ברשימת יתרונות ההשקעה בבורסה בת"א, בהם ההובלה בביצועים ביחס לעולם, שוק המניות המפותח, שוק אג"ח סחיר ונזיל, שוק נגזרים מתקדם, שוק מדדים מגוון עם מוצרים עוקבים (קרנות סל) סחירים, שער השקל החזק מול הדולר והאפשרות להשקיע בכלכלה הישראלית המצליחה. 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    יפה מאוד אבל שיכנס קצת יותר לעומק במקום לדלג מנושא לנושא

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "הורדת גודל הפקודה המזערי ל-500 שקל בבורסה בת"א – כבר ברבעון השני השנה"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.