תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

כשהכסף עובד בשבילכם: 10 המכות שכל משקיע עצמאי חייב להתחמק מהן

כדי שלא תחטפו מכות במסחר העצמאי, צריך להשקיע בחוכמה בשוק ההון ולפעול בקור רוח של מקצוענים גם ברגעי משבר או הצלחה גדולים

במציאות שבה הכסף נשחק בבנק ומקבל ריבית אפסית, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות הגלומים בהשקעה בבורסה, מהיכולת להגדלת פוטנציאל התשואה עד המגוון הרחב של מכשירי ההשקעה.

אבל השקעה במניות היא תורה, שאם לא נצמדים אליה עלולות להתקבל תוצאות לא נעימות ובלתי רצויות. קבלו אם כן את 10 המכות למשקיע העצמאי, שכדי לשפר את הסיכוי שלכם להצליח בהשקעה בשוק ההון – אתם חייבים לדעת להתחמק מהן.

בעולם ההשקעות, חשוב לפזר את ביצי ההשקעה במקומות שונים כך שגם אם ביצה אחת תישבר, האחרות עדיין יוכלו להפוך לביצי זהב

לפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה של מיטב דש, לחצו כאן>>

1. מכת תחושות

בעולם המסחר העצמאי, האמא והאבא של כל החלטה הם המספרים והנתונים. הדבר האחרון שאתם רוצים זה לקבל החלטות "על עיוור". לפני כל החלטה אספו כמה שיותר מידע על נייר הערך המבוקש, מחיפוש מגמות בולטות עד ניתוח דוחות כספיים ומכפיל הרווח של החברה.

2. מכת רגש

בעולם ההשקעות חשוב להימנע מעטיית מסיכות רגשיות, שעלולות להוליך אתכם שולל. אל תניחו לרגש לנהל אתכם, למשל לגרום לכם להיבהל מירידות ולמכור רק כדי לגלות שהמניה עלתה אחרי שמכרתם, או לקנות כשמחיר המניה כבר בשיא, ולספוג ירידות בהמשך.

כדי להתנהל באופן שקול גם כשהרגש מאיים לטלטל אתכם, חשוב לבנות תכנית פעולה ולדבוק בה. חשוב להגדיר כללים ברורים, שיתוו את הדרך גם במצבי משבר וערפל: באיזה תנאים נכנסים להשקעה במניה, איך פועלים כשהיא מפסידה או מרוויחה, מהו מחיר היעד, מהו ההפסד המקסימלי ועוד.

3. מכת ריכוזיות

בעולם ההשקעות, חשוב לפזר את ביצי ההשקעה במקומות שונים כך שגם אם ביצה אחת תישבר, האחרות עדיין יוכלו להפוך לביצי זהב. תיק ההשקעות שתבנו צריך לכלול אפיקים שונים, תוך דגש על פיזור השקעות גיאוגרפי (בורסות שונות בארץ ובעולם), פיזור סקטוריאלי (השקעה בענפים שונים) ופיזור בין מכשירי השקעה.

4. מכת טרנדים

אחת הטעויות הגדולות של סוחרים עצמאיים בבורסה היא להיסחף אחרי טרנדים והשקעות של אחרים, בלי לבדוק את השטח בעצמם. עשו לעצמכם טובה גדולה והימנעו מהשקעה במניה רק בגלל שראיתם עליה כתבה בטלוויזיה, או כי שמעתם מומחים מדברים עליה. קשה לדעת מאיזו פוזיציה הם מדברים, מה האינטרסים שלהם ועד כמה המידע שהם מביאים מהימן. שלא לדבר על המלצה מחבר בסגנון "תשמע, אתה חייב להשקיע במנייה הזו והזו". ודאו תמיד שאתם משקיעים בנייר ערך מהסיבות הנכונות.

קראו עוד במגזין:

 

 

5. מכת חמדנות יתר

עם האוכל בא התיאבון. לכן, מרגע שמחיר המנייה עולה, רק טבעי שנרצה שהיא תניב יותר ויותר רווחים. אלא שהתמכרות לעליות עלולה להיות מסוכנת ולגרום להמשך החזקת המניה, בלי קשר למצבה בשטח. אל תחמדו רווחים לא ריאליים: גם כאשר המניה עולה, חשוב להישאר עם יד על הדופק ועם העיניים על הנתונים, כדי לדעת מתי לממש רווחים.

6. מכת אי מכירה

עליות וירידות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, גם מההשקעה בבורסה. צריך לקבל את זה ולפעול בהתאם. מה זה בעצם אומר? כשמגיע הפסד, הנטייה של רבים תהיה להחזיק את המניה ללא קשר לביצועיה, כדי להשיב את המצב לקדמותו. אלא שלפעמים המצב לא חוזר לקדמותו, אלא רק מחמיר. המגמות מצביעות על המשך הירידה? ייתכן שכדאי למכור את המניה, לפני שההפסד יגדל.

7. מכת שאננות

ביצעתם כמה השקעות מוצלחות? אל תתפתו לשאננות. בעולם הספורט, הניצחונות המפתיעים ביותר מגיעים כאשר קבוצה קטנה מכריעה קבוצה גדולה, שהגיעה לא מוכנה למשחק. שקלו כל עסקה לגופה, סמכו על המספרים ופחות על תחושות הבטן, כדי שתוכלו להמשיך ברצף הניצחונות.

8. מכת מקובעות

כמו בבית המשפט, גם ההחלטות בעולם ההשקעות צריכות להיות מבוססות על ראיות מוצקות, כלומר: על אינדיקטורים שמצביעים על מגמה ברורה. הנתונים שאספתם לא מורים על כיוון מובהק? מומלץ לקבל החלטה מושכלת ולשחרר את המניה מחמת הספק.

9. מכת רוח

כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה ולקבל החלטות השקעה נכונות, חשוב לזהות לאן השוק והמניה הולכים. מה כיוון הרוח. לאחר הזיהוי, חשוב לסחור עם המגמה ולא נגדה. המחיר של המניה גבוה, אך התחום שבו היא פועלת נמצא במגמת עלייה? ייתכן שכדאי בכל זאת להשקיע בה.

10. מכת אימפולסיביות

בעולם שבו אנחנו נחשפים כל הזמן למגוון עצום של מניות ומכשירי השקעה, קל מאוד להתפתות ולקפוץ באופן אימפולסיבי מהשקעה להשקעה. החלטתם להשקיע במניות ובניתם תכנית פעולה? כדאי לדבוק בה ולקבל החלטות רציונליות. אחרי הכל, יכול להיות שההזדמנות הכי טובה כבר נמצאת אצלכם בידיים.

השורה התחתונה כאן ברורה: אם תדעו להתחמק מעשרת המכות בעולם המסחר העצמאי, אולי תסתדרו לא רע בכלל - גם בכוחות עצמכם.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  כולם יכולים להפסיד אאו להרוויח. גברים ונשים

 • לפני 3 שנים

  מה לגבי השקעות בקרנות נאמנות ? אשמח לכתבה בנושא 10 המכות שכל משקיע עצמאי חייב להתחמק מהן כשמשקיע בקרנות נאמנות.

 • לפני 3 שנים

  כתה יפה

 • לפני 3 שנים

  מה עם מכת הבעל? מבזבז לנו את כל הכסף!!!

  • לפני 3 שנים

   בסוף בסוף אתה מגיע לצומתT . לפנות ימינה או שמאלה. את זה עדיין לא פיצחו

  • לפני 3 שנים

   חחחחח
   לא שמעת על הסכמות הדדיות בנושא חשבון משותף ?
   אגב גם נשים משקיעות ...הן לא מפסידות ?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: כשהכסף עובד בשבילכם: 10 המכות שכל משקיע עצמאי חייב להתחמק מהן
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.