תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

3 טיפים להתנהלות בנקאית נבונה

באיזה יום בחודש נכנסת המשכורת שלכם? האם מסגרת העו"ש מתאימה לפעילות בחשבונכם? ואיך ניתן לחסוך באמצעות תעודת הזהות הבנקאית?

הבנקים בישראל, נמצאים בהליכי התייעלות מואצים בשנים האחרונות. אין כמעט חודש שבו לא נסגרים סניפים, וסניפים אחרים מוצגים פתאום  כסניפים דיגיטליים (כלומר, ללא פקידי בנק אשר מעניקים שירות ללקוח), או כסניפים ללא כסף מזומן (כן, השטרות המיושנים האלה, מי צריך אותם בכלל).

זכרו תמיד: המינוס, יתרת החובה המותרת לכם בבנק, הוא הלוואה לכל דבר. למעשה, המינוס הוא לא רק הלוואה, כי אם הלוואה גרועה ויקרה במיוחד

בבנקים מבינים כנראה שאם הם לא ישתנו ויתעדכנו, הם יוותרו מאחור. אבל מה אתכם? מתי חשבתם לאחרונה איך אתם יכולים להתייעל? אנחנו כאן כדי לתת לכם שלושה טיפים להתנהלות בנקאית נבונה.

1. השקיעו מחשבה בארגון תקבולים ותשלומים

שימו לב באיזה יום בחודש נכנסת המשכורת שלכם לחשבון. בהתאם לכך סדרו את החיובים, התשלומים וההוצאות החודשיות, הקבועות והמשתנות, כך שלא תשלמו ריביות מיותרות על יתרות חובה וחריגות. כך, לדוגמא, אם אתם מקבלים משכורת ב-10 בכל חודש, בקשו מהבנקאי כי החיובים בגין כרטיסי האשראי  ותשלומי ההלוואות בחשבון יירדו החל מה-12 בכל חודש.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

2. התאמת מסגרת העו"ש לאופי הפעילות בחשבונכם

בדקתם לאחרונה מהי מסגרת העו"ש בחשבונכם? האם היא מנוצלת, ואם כן, איזה אחוז ממנה מנוצל? ברוב הבנקים, המסגרת מדורגת כך שעל 80% ניצול אתם משלמים ריבית מסוימת ועל ה-20% האחרונים אתם משלמים יותר!

לא שאנחנו ממליצים להימצא ביתרות חובה, אבל חשוב לדעת שאם כבר אתם במצב הזה, כדאי שתנהלו אותה נכון. כדי לחסוך בעלויות ודאו שהמסגרת אכן מתאימה לכם ולרמת השכר החודשית שלכם, ושיתרת החובה שלכם לא חוצה את מדרגת הריבית הראשונה. לפעמים אף כדאי לבדוק קבלת הלוואה בתנאים מועדפים, שתסגור את יתרת החובה לחלוטין. בלא מעט מקרים הריבית על ההלוואה תהיה זולה מהריבית על המינוס.

זכרו תמיד: המינוס, יתרת החובה המותרת לכם בבנק, הוא הלוואה לכל דבר. למעשה, המינוס הוא לא רק הלוואה, כי אם הלוואה גרועה ויקרה במיוחד. מה גם שזו הלוואה לחלוטין לא שקופה: הבנק לא יספר לכם, בטח שלא מיד, מה הריבית שתשלמו ביתרת חובה. בדרך כלל "יתעוררו" שם ויזהירו אתכם רק אם תפרצו את קו מסגרת האשראי שלכם, אותו קו אדום שהבנק הניח בתחתית המינוס. כל עוד אתם מעל לקו זה הבנק עלול לשמור על דממה, וליהנות מהריבית הגבוהה אותה הוא גובה.   

קראו עוד במגזין:

 

 

3. תעודת זהות בנקאית

כחלק ממגמה להגברת התחרות בשוק שירותי הבנקאות בישראל, ומתוך מטרה להוזיל את יוקר השירותים הפיננסים, בנק ישראל והפיקוח על הבנקים חייבו את הבנקים להפיק מידי שנה דו"ח שנתי מרוכז ללקוחותיהם, המרכז את הפעילות הבנקאית בחשבונם בצורה קלה וברורה.

תעודת הזהות הבנקאית מאפשרת לכם להבין טוב יותר את תמונת המצב של נכסיכם, שיעור העמלות שאתם משלמים, המוצרים שאתם מחויבים בגינם. מומלץ לעבור בקפידה על סעיף העמלות ולראות היכן החיובים הגבוהים, שאותם ניתן לחסוך.

תופתעו לגלות שניתן לחסוך עמלות רבות ע"י ביטול שירות מסוים. לדוגמא, במקרים של ריבוי כרטיסי אשראי. תופתעו אולי לגלות גם כי ניתן לחסוך כסף רב במעבר למסלולי עמלות קבועים, או במעבר לנותן שירות חוץ בנקאי המציע תנאים טובים יותר. במיטב דש טרייד, לדוגמא, עמלות המסחר בבורסה נמוכות משמעותית מאשר בבנקים.

הכי חשוב: אל תתפשרו ואל תהיו פראיירים! בדקו על מה וכמה אתם משלמים. נהלו את חשבונכם ואל תחכו שינהלו אותו בשבילכם. חפשו פתרונות זולים יותר: היום, עם כל התחרות מסביב, יש רבים כאלה. רק צריך למצוא אותם.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  מעוניין לפתוח אצלכם חשבון, נא לחזוק אלי. לא בסופש

 • לפני 3 שנים

  משפט המפתח בכתבה - אל תכנסו למינוס בבנק. יקרעו אתכם על זה

 • לפני 4 שנים

  איך מבצעים קניה ומכירת מניות ?
  מתי במשך היום ניתן לקנות אןן למכור מניות ?
  איך מבצעים קניה ומכירה בהגבלת שער ?

  • לפני 3 שנים

   היי שמעון, לקוחותינו מקבלים מערכות למסחר, באמצעותן הם מבצעים את הרכישות. בנוסף- עומד לרשותם חדר מסחר להעברת פקודות טלפוניות. כדי לבצע פעולת קניה/מכירה בהגבלת שער- יש לבחור את פקודת ה״לימיט״ ולהגביל את השער. מקווה שעזרתי :)

 • לפני 4 שנים

  תודה רבה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 3 טיפים להתנהלות בנקאית נבונה
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.