תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

מסחר יומי בשוק ההון: האם זה מתאים גם לכם?

25/01/2022

האם אתם בנויים לגרוף רווחים מידיים מתנודות יומיות בבורסה? מענה מהיר על 6 שאלות יסוד יסייע לכם להחליט

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לפרטים לחצו כאן >>

התנופה הדיגיטלית שצברה תאוצה במשבר הקורונה, משפיעה על כל תחומי החיים – וגם על עולם ההשקעות. הנגישות הדיגיטלית למידע ולמערכות מסחר מתקדמות פותח עבור סוחרים פרטיים בבורסה אפשרויות שהיו עד לא מזמן זמינות רק לגופים מוסדיים. בין השאר נפתח בפניהם המסחר היומי בניירות ערך. בעולם גלובלי המכיל מאות אלפי מניות והזדמנויות השקעה, יותר ויותר סוחרים מחפשים דרכים למצות את התנודות היומיות כדי לגרוף רווחים.

המטרה היא להפיק רווחים מהירים מהתנודות בשערים. גם אם הרווחים בעבור כל מניה קטנים ומסתכמים בשברירי אחוזים, כשסוחרים בכמות גדולה של מניות יכולים להצטבר רווחים משמעותיים.

קראו עוד במגזין:

 

מהו מסחר יומי?

במסחר יומי מדובר על ביצוע פעולות קנייה ומכירה, המסתיימות לרוב באותו היום. רוב הסוחרים ימכרו את אחזקותיהם עד סוף היום, כך שכל הפוזיציות יסגרו. עם זאת, ייתכנו מצבים שבהם הסוחר היומי יחליט להחזיק בנייר הערך גם ביום שלמחרת. המטרה היא להפיק רווחים מהירים מהתנודות בשערים. גם אם הרווחים בעבור כל מניה קטנים ומסתכמים בשברירי אחוזים, כשסוחרים בכמות גדולה של מניות יכולים להצטבר רווחים משמעותיים.

המסחר היומי יכול להתבצע במגוון רחב של אפיקי השקעה דוגמת מניות, אופציות, מט"ח, סחורות, חוזים עתידיים ועוד. קבלת ההחלטות מתבצעת בעזרת ארגז כלים נרחב, הכולל ניתוח טכני של מגמות, ניתוח ידיעות חדשותיות, ניטור התנודתיות של ניירות הערך ועוד.

יתרונות המסחר היומי

לסחור מכל מקום – בעידן שבו עבודה מהבית צוברת תאוצה, המסחר היומי מאפשר לסוחרים לעבוד מכל מקום – מהבית, חוף הים או מהחופשה –  דרך מערכות מסחר מתקדמות.

לקבוע את סדר היום – הכוח בידיים של הסוחר, שיכול לקבוע כמה שעות ביום לעבוד ומהם זמני העבודה המועדפים עליו.  

לייצר הכנסה נוספת – הגמישות שמאפשר המסחר היומי והיכולת לסחור מכל מקום ובכל זמן, מאפשרים לסוחרים לייצר הכנסה נוספת מעבר לשעות העבודה. עם הזמן ובהתאם למידת ההצלחה, ניתן כמובן להפוך את המסחר היומי למקור התעסוקה הראשי.

להתחיל עם הון עצמי נמוך – בשונה מחלופות השקעה אחרות, אפשר להתחיל להשקיע בסכומים יחסית נמוכים במסחר היומי.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

poll questionהאם אתם משקיעים באופן ישיר בשוק ההון?

מסחר יומי: למי זה מתאים?

חשוב להתייחס למסחר היומי כאל מקצוע לכל דבר, שחשוב ללמוד ולהבין לעומקו. סוחרים יומיים שלא מתמקצעים ונסחפים אחרי הרגש, יתקשו להרוויח לאורך זמן. האם המסחר היומי יכול להתאים לכם? לפניכם שש שאלות, שמענה עליהן יאפשר לכם לגלות את התשובה.

האם אתם מוכנים ללמוד? כדי למצות את התנודתיות בשערי הנכסים, חשוב ללמוד את כללי שוק ההון ולהכיר את מכשירי ההשקעה המרכזיים, את עקרונות המסחר היומי, את הדרכים לאתר נכסים להשקעה, אופן התנהלות ביום המסחר, אסטרטגיות קנייה ומכירה, אופן השימוש בפלטפורמות המסחר ועוד. בהיעדר שליטה בכללים הבסיסיים של המסחר היומי, תתקשו לקבל החלטות מושכלות והתוצאות עלולות לאכזב.

מוכנים לבצע עבודות בילוש? כחלק מהמסחר היומי, חשוב לחקור כל נכס שבו אתם מתכוונים לסחור: מהי ההיסטוריה שלו? מה מצב החברה? מה אומרים המדדים המרכזיים שלה? ומהן המגמות בתחום שבו היא פועלת? אם לכם זמן או סבלנות להיכנס לזה, אל תיכנסו למסחר יומי.

האם אתם מסוגלים לנתק את הרגש? סוחרים רבים נסחפים אחרי הרגש, במקום להגדיר מטרות מראש, להגדיר נקודת כניסה ונקודת יציאה, לבנות תכנית פעולה ולהיצמד אליה ברגע האמת. לכן, גם אם אתם מוכנים ללמוד את רזי המסחר היומי ולבנות תכנית פעולה מסודרת, תשאלו את עצמכם: האם יש לכם יכולת להיצמד אליה ולנטרל את הרגש בזמן המסחר?

האם אתם מוכנים לשלם שכר לימוד? מטבע הדברים, סוחרים יומיים מעורבים בהיקף גבוה של עסקאות. ככל שמספר העסקאות גבוה יותר, כך גדל הסיכוי להפסדים וטעויות שהם חלק בלתי נפרד מהמסחר. לכן, השאלה היא האם אתם מוכנים להתמודד עם הפסדים וטעויות, או שכל טעות תכניס אתכם לטלטלה ותקשה עליכם לקבל החלטות מחושבות.

האם יש לכם זמן? בשונה מהשקעות ארוכות טווח שכוללות אחזקת מניות לפרקי זמן ממושכים, המסחר היומי מצריך ביצוע פעולות יומיומיות בתדירות גבוהה. האם יש לכם את הזמן הנחוץ לאתר נכסים, לנטר את השערים של אלה שכבר קניתם ולמצות את התנודות היומיות?

האם יש לכם הון התחלתי? אמנם המסחר היומי מאפשר לכל אחד להשקיע גם בסכומים נמוכים ועדיין, חשוב לוודא שיש ברשותכם הון התחלתי, כזה שגם אם תפסידו אותו הוא לא ישפיע על אורח החיים שלכם. השקעת סכומי כסף הנחוצים למחיה היומיומית עלולה להכניס אתכם ללחץ ולגרום לכם לבצע טעויות בלתי רצויות.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לפרטים לחצו כאן >>

*אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ/שיווק לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התנאים המלאים והמחייבים של כל שירות/מוצר, הינם כמפורט במסמכי פתיחת החשבון ביחס לאותו שירות/מוצר וכפופים להסדרים הנהוגים במיטב טרייד. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 2 שנים

  אממה ועל מה לא כתבתם? על כך שרוב רובם של סחרני היום הממונפים נזרקים לאנחות בגלל ...התנודתיות הגבוהה המאפיינת את השוק בימים הללו ובזמן הזה

  • לפני 2 שנים

   שלום לך סי אני לאחרונה גיליתי שיטה של חישוב בצמד המטח פרנק שוויצרי מול יין יפני חישוב שהוא מדידה של 500 פיפס כפתיחת עיסקה לכיוון אליו הנר היפני היומי הלך זאת אומרת אם הנר היומי זז 500 פיפס לכיוון מעלה או למטה כדאי לפתוח עיסקה בזה לאותו כיוון באותם כמויות של פיפסים לסגירה ברווח של 500 פיפס ואחרי שזה היצליח לחכות מעט ביום השני או השלישי מהסגירה ברווח ולראות לאיזה כיוון זה ילך שוב זאת אומרת לפעמים צריך לעשות את חישוב 500 הפיפס מנקודת הסגירה ברווח שהייתה לך לכיוון שזה הולך ולפעמים לעשות חישוב מחדש מהנר האחרון של היום הקודם וגם כדאי שיהיו לך עיסקאות בסחורה של נפט שם יש מגמות ארוכות טווח עם עיסקאות יותר בטוחות וסולידיות וגם בזהב וגם באס אנד פי 500 נסדאק וכולי

  • לפני 2 שנים

   מסכים לגמרי

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מסחר יומי בשוק ההון: האם זה מתאים גם לכם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.