תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

על הנייר: איך יודעים באיזה ניירות ערך הכי כדאי להשקיע?

04/08/2019

פיתוח ישראלי חכם מדרג אנליסטים ומומחי השקעות לפי ביצועי העבר שלהם, עושה סדר למשקיעים ומסייע להם לבחור בצורה מושכלת במה כדאי להשקיע

שוקלים להשקיע בשוק ההון? אתם ניצבים בפני היצע אפשרויות כמעט אינסופי. מצד אחד מדובר ביתרון, המאפשר לכם לבחור את ניירות הערך המתאימים לצרכים שלכם, לטווח ההשקעה ולרמת הסיכון הרצויים. מצד שני, צריך להתמודד עם כמויות עצומות של מידע ואינספור אפשרויות. איך עושים סדר בכמויות המידע והנתונים, ויודעים באילו מניות להשקיע?

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

כשאנחנו רוצים לקנות מוצר אנחנו לעיתים קרובות מקבלים החלטה עפ"י דירוג החנויות שמוכרות את אותו מוצר באתרי השוואות. כך הפכו מערכות דירוג – מדירוג חנויות לכלי חשוב בקבלת החלטות צרכניות

מטבע הדברים, לרוב המשקיעים אין את היכולת, הזמן או הרצון לנתח את כמויות המידע הגדולות, את הדו"חות ואת הביצועים של כל נייר ערך בו הם שוקלים להשקיע. אחת הדרכים להתמודד עם עומס המידע ולקבל החלטה מושכלת, היא באמצעות הסתמכות על ניתוחים של אנליסטים ומומחי השקעות. על הנייר מדובר בהחלטה הגיונית – אך גם אנליסטים, יועצי השקעות וניתוחי ביצועים יש בשפע. אז איך יודעים על איזו המלצה להסתמך?

הסוד נמצא בדירוג

כשאנחנו רוצים לקנות טלוויזיה (או כל מוצר אחר), אנחנו לעיתים קרובות מקבלים החלטה עפ"י דירוג החנויות שמוכרות את אותה טלוויזיה באתרי השוואות. הדירוג מבוסס לא רק על מחיר הטלוויזיה, אלא גם על הציון שקיבלה החנות מהקונים. ככל שהדירוג גבוה יותר וככל שמספר המדרגים רב יותר, כך הסיכוי שנקבל תמורה לכסף שלנו הולכת וגדלה – ולהיפך. בכך הפכו מערכות דירוג - מדירוג חנויות לכלי חשוב בקבלת החלטות צרכניות.

אך האם אפשר על אותו עיקרון לדרג אנליסטים על בסיס ביצועי העבר שלהם, כדי לקבל החלטה במה להשקיע? התשובה חיובית! פיתוח ישראלי בשם TipRanks, מדרג ביצועים של אלפי אנליסטים, ומאפשר לכם לבחור בהמלצות של האנליסטים בעלי הביצועים הטובים ביותר לאורך זמן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

מה החידוש הגדול?

הפתרון של טיפרנקס מספק כלי תומך החלטה להשקעה בבורסה בארה"ב. בעוד שפתרונות מסוג זה כבר קיימים, עד לאחרונה הם היו פתוחים רק לגופים גדולים כמו בנקים, בתי השקעות, או למשקיעים שהיו מוכנים לשלם עלויות גבוהות.

הכלים שהיו זמינים רק לשחקנים הגדולים, פתוחים היום בחינם לכל סוחרי מיטב דש טרייד. מערכת Tipranks משולבת בתוך מערכת המסחר של מיטב דש, ומאפשרת לסוחרים ליהנות מיכולותיה המגוונות. הקרנות הגדולות בעולם, אשר מנהלות מיליארדי דולרים, עושות שימוש במידע ובתובנות שמספקת המערכת.

קראו עוד במגזין:

 

 

איך עובד הדירוג של TipRanks?

המערכת מדרגת אלפי אנליסטים, עפ"י ניתוח ביצועי המניות עליהם הם המליצו בעבר. בדרך זו אפשר לבחור באנליסטים להם הביצועים הטובים ביותר, ולהעריך בצורה מושכלת עד כמה כדאי להסתמך על ההמלצה של אנליסט כזה או אחר.

הדירוג מתבצע באופן הבא: המערכת בודקת את המלצות האנליסטים לאורך זמן ובוחנת את אחוזי ההצלחה שלהם ביחס לכלל ההמלצות שנתנו. כך למשל כאשר אנליסט מפרסם המלצת קנייה לנייר ערך שלאחר מכן עלה, הציון שלו יעלה. ככל שהוא יצבור יותר המלצות "מוצלחות", כך הדירוג שלו יהיה גבוה יותר.

על מנת לאפשר למשקיע לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, הדירוג של כל אנליסט מתבסס על שכלול מגוון נתונים כגון אחוזי ההצלחה שלו וממוצע התשואה לכל המלצה. בנוסף, הדירוג של האנליסט עולה במקרים שבהם הוא הצליח "להכות" את המדד (למשל מדד S&P 500).

מה מאפשרת המערכת למשקיעים?

טיפרנקס מוטמעת כאמור במערכות המסחר של מיטב דש טרייד, ומעמידה לרשות הסוחרים מגוון אפשרויות לבחינת כדאיות ההשקעה:

בחינת כדאיות ההשקעה של מניות ספציפיות

הצגת המידע החשוב אודות המניה הנבחרת, לרבות רשימת כתבות וניתוחים:

 • תחזיות אנליסטים למניה – כל תחזית מכילה מידע בנוגע לדירוג המניה ומחיר היעד הצפוי.
 • דירוג אנליסטים – כולל אחוזי ההצלחה, כמה המלצות הוא סיפקו וכמה היו רווחיות.
 • השוואת תחזית של אנליסט נבחר לתחזית של אנליסטים בעלי דירוג גבוה יותר.
 • הצגת מחיר מניה משוקלל של כלל האנליסטים.

חיפוש רעיונות וכיווני השקעה

לא יודעים במה להשקיע? מחפשים כיווני השקעה? המערכת מעמידה לרשותכם שני כלים לבחינת אפשרויות השקעה:

 • פיד המלצות – מתעדכן באופן שוטף, ומציג את ההמלצות העדכניות ביותר לאחר סריקת ההמלצות באתרי החדשות בעולם. בחירה בהמלצה תציג פרטים נוספים על המניה.
 • פיד מניות "חמות" – הצגת מניות בעלות 3 המלצות לפחות בתקופה האחרונה.

על מנת להשקיע בצורה נבונה ולעשות סדר בבליל הנתונים והאפשרויות, כדאי להיעזר במערכות תומכות החלטה. מתוך הבנה זו סוחרי מיטב דש טרייד כבר נהנים מהתובנות שמספקת TipRanks.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

המידע נאסף על ידי חברת TipRanks באופן רחב וללא שיקול דעת. מיטב דש טרייד אינה מעורבת באיסוף המידע. המידע המוצג משקף את דעותיהם והערכותיהם של עורכי הסקירה אשר שמם מופיע בגוף הסקירה ואינו משקף בהכרח את עמדתה הרשמית של מיטב דש טרייד בע"מ. הניתוח בסקירות נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר, לרבות מידע שנאסף ונערך על ידי עורכי הסקירה ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שעורכי הסקירה ו/או מיטב דש טרייד ביצעו בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. הדעות והתחזיות האמורות לעיל, עשויות להשתנות ללא כל מתן הודעה נוספת. מיטב דש טרייד בע"מ, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  אם ארצה להיות עצמאי בקנית/מכירת מניות,תלמדו אותי את הטכניקה

 • לפני 4 שנים

  האם המערכת מספקת נתונים גם על השוק הישראלי?

  • לפני 4 שנים

   כרגע לא, עם זאת במערכת המסחר שלנו משולבת מערכת חדשות עם התראות והודעות הקשורות לשוק הישראלי.

 • לפני 4 שנים

  יפה מאוד. האם מי שכבר היום מחזיק מניות וקרנות נמנות צריך למכור את התיק בשביל לעבור אליכם למסחר דרככם??

  • לפני 4 שנים

   בארי שלום,

   ככלל אין צורך למכור את תיק ההשקעות כדי לעבור אלינו
   קיימים מקרים חריגים של ניירות זרים מקבוצת הפינק שיטס לגביהם תדרש בדיקה פרטנית
   לפתיחת חשבון נא צור קשר בטלפון 03-7903555 שלוחה 3

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: על הנייר: איך יודעים באיזה ניירות ערך הכי כדאי להשקיע?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.