תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"רוצים להגדיל את תשואת התיק באפס סיכון? לכו על חיסכון בעמלות"

נטלי רוזן - סמנכ"לית שיווק ומכירות במיטב דש טרייד: "יש לכם תיק בשווי 20 אלף דולר עם עשר מניות, שעלה 10%? תתכוננו לשלם לפחות 500 דולר בעמלות לבנק, לעומת כ-150 דולר בהשקעה דרך מיטב דש". צפו בראיון

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

"כל המשקיעים רוצים להגדיל את הרווחים שלהם, לקבל מקסימום תשואה במינימום סיכון. לא אחלק כאן טיפים במה להשקיע ואיך, אבל כן אגיד שאחת הדרכים להגדיל תשואה באפס סיכון היא חיסכון בעמלות".

"כאשר לקוח מעונין להשקיע באגרות חוב באמצעות הבנק, התשואה שהוא יקבל על ההשקעה שלו היא אפסית. רק העמלות קנייה-מכירה שנשלם לבנק בתוספת דמי המשמרת, יאפסו לנו את התשואה. אלו מלכתחילה עסקאות שלא כדאי להיכנס אליהן"

נטלי רוזן - סמנכ"לית שיווק ומכירות במיטב דש טרייד, מתמקדת בראיון הווידיאו המצורף בעלויות המסחר העצמאי בבורסה דרך הבנקים, בהשוואה לעלויות המסחר דרך חבר בורסה כמיטב דש.

יש לי תיק ני"ע בשווי 20 אלף דולר. התיק עלה ב-10%. כמה הרווחתי?

"הייתי שמחה לבוא ולומר לך שהרווחת 2,000 דולר, שהם 10% מה-20 אלף דולר בתיק שלך, אבל זה לא המצב. בוא נצא מנקודת הנחה שהמשקיעים כיום אינם חובבי סיכון ולכן הם בוחרים לפזר את השקעתם על פני, נניח, עשר מניות. כל מנייה – 2,000 דולר".

"אם הם יעשו את זה דרך הבנק, הם ישלמו עמלה מינימלית של כ-25 דולר לנייר. 25 כפול 10 – יש פה 250 דולר רק בקנייה, ואת אותו הסכום הם ישלמו גם במכירה. זאת אומרת שיש לנו 500 דולר בעמלות קנייה-מכירה בבנקים. וזה לפני שדיברנו על דמי משמרת של 0.5% שנתי, או עמלות המרת מט"ח והפרשי שער, שגם פה יש עוד איזה 0.5% שמתחבא. כלומר,  500 דולר זה המינימום שהם ישלמו בעמלות".

"לעומת זאת, אם היינו קונים עשר מניות דרך חבר בורסה של מיטב דש, היינו משלמים עמלות קנייה של כ 7-8 דולר לכל מניה בקנייה וכך גם במכירה. עמלות קנייה-מכירה על עשר מניות מסתכמות בכ-150 דולר. יש כאן פער של 350 דולר לעומת עמלות הקנייה-מכירה בבנקים. זה המון, זה כמעט 2%. עכשיו, כמובן צריך להביא בחשבון גם מס של 25% על רווחי הון, אבל את זה אנחנו מכירים. לכן, חשוב שנשים לב לפער שבמעבר מהבנק לחבר בורסה". 

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

ואם הייתי קונה אג"ח ולא מניות?

"כאשר לקוח מעונין להשקיע באגרות חוב באמצעות הבנק, התשואה שהוא יקבל על ההשקעה שלו היא אפסית. אסביר למה: בתשואות לאג"ח הממשלתית כיום התשואה הממוצעת במח"מ של ארבע שנים היא סביב ה-0.5%. זאת אומרת שרק העמלות קנייה-מכירה שנשלם לבנק בתוספת דמי המשמרת, יאפסו לנו את התשואה. אלו מלכתחילה עסקאות שלא כדאי להיכנס אליהן".

"לעומת זאת, אם נעשה זאת דרך חבר הבורסה של מיטב דש עמלות הקנייה-מכירה נמוכות מ-0.1%. אין לנו גם דמי שמירה, כך שיש לנו בסופו של דבר תשואה של 0.4% על ההשקעה שלנו. קיבלנו תוספת של 0.4% באפס סיכון. אם ניקח, לדוגמא, תיק של 100,000 שקלים, ה-0.4% הם 400 שקלים שלא נקבל אם נעשה את זה דרך הבנק".

קראו עוד במגזין:

 

 

מהם יתרונות חבר הבורסה של מיטב דש?

"מעבר לחיסכון המשמעותי בעמלות, חשוב לנו שהלקוחות יקבלו כלים להצליח. לכן אנחנו מקיימים קורס השקעות בחינם ללקוחות. אנחנו גם מעבירים הדרכות על מערכות המסחר שלנו. יש לנו שירות של מלווה פיננסי, בתיקים מעל 200,000 שקל המלווה יכול לעזור לכם בבניית התיק ובהמשך בקבלת החלטות. יש לנו אפליקציית מסחר מהנייד ומערכות מסחר ידידותיות מאוד, גם בארץ וגם בחו"ל. למערכת נתוני המסחר של הבורסות בחו"ל יש ממשק עברי ונתונים בזמן אמת, ללא תוספת תשלום".

"כמו כן, יש לנו במיטב דש שירות לקוחות מתקדם וחדר מסחר שזמין במשך כל שעות המסחר, גם בארץ וגם בחו"ל, עד שעה 23:00, כולל בימי שישי. חשוב לנו שהלקוחות שלנו יקבלו בית שלם, את כל הכלים להצליח".

לפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה של מיטב דש, לחצו כאן>>

*למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות באתר מיטב דש טריד בכתובת www.meitavtrade.co.il. האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו/או תחליף לייעוץ/שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  חייבת להגיד שאני פשוט לא מצליחה לתפוס את שירות הלקוחות. ולחדר מסחר בארה"ב אין איך לעזור לי.

 • לפני 4 שנים

  כמה אתם גובים על ניהול של תיק שמורכב מקרנות נאמנות?

  • לפני 4 שנים

   יש לנו מגוון מסלולים, תלוי בשווי התיק ואם מדובר בקרנות ישראליות בלבד (לשאלתך אנחנו גובים בין 0-19.65 ש"ח בחודש, תלוי בנתונים שציינתי). מוזמן להשאיר פרטים במקום המיועד או להתקשר אלינו לקבלת פרטים נוספים - 03-7903555 שלוחה . בהצלחה

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "רוצים להגדיל את תשואת התיק באפס סיכון? לכו על חיסכון בעמלות"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.