תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

5 גורמים שעלולים לטלטל את שווקי המניות ב-2019

צבי סטפק - מבעלי מיטב דש: "המשקיעים יצטרכו להצטייד בעצבי ברזל כדי לעמוד בתנודתיות השנה". "הרווחיות של מניות הטכנולוגיה הגדולות תיפגע". צפו בראיון

"שנת 2018 התאפיינה בתנודתיות גבוהה מאוד בשווקי המניות בעולם, ואני מעריך שהמגמה הזו תימשך לתוך 2019. המשקיעים יצטרכו להצטייד בעצבי ברזל כדי לעמוד בתנודתיות הזו". כך אומר צבי סטפק - מבעלי מיטב דש, בראיון וידיאו.

"הגורם השני שעלול להשפיע לרעה על השווקים הוא מלחמת הסחר. אם המלחמה הזו תחריף ולא יגיעו להסכמים, הכלכלה העולמית תיפגע מאוד"

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

מהם חמשת הגורמים שיכולים להשפיע לרעה על השוק ב-2019?

סטפק: "יש כמובן יותר מ-5 גורמים, אבל אם נשים אצבע על 5 בלבד הייתי מתחיל במדיניות הפד, הבנק המרכזי בארצות הברית. אם המדיניות של הפד בכל מה שקשור להעלאת ריבית וספיגת נזילות מהמערכת תהיה אגרסיבית, זה כמובן עלול לפגוע מאוד בשווקים".

"הגורם השני שעלול להשפיע לרעה על השווקים הוא מלחמת הסחר. בנקודת הזמן הנוכחית אנחנו עדיין לא יודעים לאן זה יתפתח, אבל אם מלחמת הסחר – בעיקר בין ארה"ב לסין, אבל גם בין ארה"ב לאירופה. אם המלחמה הזו תחריף ולא יגיעו להסכמים, הכלכלה העולמית תיפגע מאוד. תהיה האטה בכלכלה העולמית, שתשפיע לרעה על שוקי המניות, לא רק בארה"ב כי אם בכל העולם".

מבינים בשוק ההון? בחנו את עצמכם:
שאלון לסוחרים מתחילים | שאלון לסוחרים מתקדמים | שאלון לסוחרים מקצוענים

"הגורם השלישי הוא מניות הטכנולוגיה, שצריך לשים עליהן עין ולב. תאגידי העל של הטכנולוגיה העילית כדוגמת גוגל, אמאזון, פייסבוק ואחרות, היו אחראיים לחלק גדול מהעליות בשווקים ב-2017 ועד שלב מסוים גם ב-2018. בסוף 2018 המניות של החברות הללו גם הובילו את הירידות והשפיעו לרעה על כל שאר המניות. ניתן לצפות שב-2019, הרווחיות שלהן כמו שאומרים, לא תהיה משהו. כלומר, היא תיפגע ממתקפות רגולטוריות, מיסויות וציבוריות. ואם הרווחיות תיפגע, זה ישפיע לרעה על השווקים".

"גורם רביעי הוא משבר בבנקאות. אני רוצה להזכיר שכל המשברים הגדולים, בעולם בכלל ובארה"ב בפרט, נבעו ממשברים פיננסיים, כלומר: ממשברים במערכת הבנקאות. אנחנו עכשיו כבר 10 שנים אחרי המשבר הגדול של 2008 ועדיין מצב הבנקאות במקומות שונים בעולם לא התייצב. למשל, באיטליה. אפילו בגרמניה, הבנק הגדול דויטשה בנק נמצא בבעיה. בסין יש בעיות שאנחנו לא בדיוק יודעים את היקפן, כיוון שבסין יש הרבה חברות שקיבלו אשראי מבנקים סיניים והן היום מה שנקרא חברות זומבי, כלומר חברות מתות מהלכות, שלא יוכלו להחזיר את החובות שלהן. אם יפרוץ משבר בסין, איטליה או גרמניה, או בכל מקום אחר, זה בהחלט יכול להשפיע לרעה על הכלכלה העולמית ובעקבותיה על שווקי המניות".

קראו עוד במגזין:

 

 

"הגורם החמישי הוא התרחשויות גיאופוליטיות מרחיקות לכת. למשל, המתיחות בין סין לטאיוואן שמחריפה גם את המתיחות בין סין לארה"ב. מוקדי מתיחות נוספים: ארה"ב וצפון קוריאה, ישראל ואיראן. יש גם הסיפור של סוריה והחיזבאללה. לא חסרות בעיות ולא חסרים גורמים גיאופוליטיים שאם יתפתחו לסכנת מלחמה, ישפיעו חזק מאוד על השווקים".

מהם הגורמים שעשויים להשפיע לטובה על השווקים?

"למעשה, מדובר באותם גורמים שציינתי קודם – רק בהיפוך. כלומר, אם הפד ימתן את הפעילות שלו – זה ישפיע לטובה. אם יושגו הסכמי סחר, זה יסייע לאושש את השווקים. וכך הלאה".

"דבר אחד שכן הייתי מוסיף בצד החיובי הוא האפשרות שבסין תפתח במהלך לעידוד הכלכלה שלה. אנחנו רואים בסין לאחרונה סימני האטה, שמתבטאים בהרבה מאוד פרמטרים. אבל, סין זו גם מדינה שיש לה יתרות מטבע גדולות מאוד. יש לה אפשרות לתמרץ את הכלכלה על ידי הפחתת ריבית, על ידי הגדלת הנזילות של הבנקים וגם בצורה פיסקלית, כלומר להזרים כסף לעורקי הכלכלה".

"מתחילת השנה יש כבר סימנים חיוביים בכיוון זה וזה משהו שבהחלט יכול לאושש את הפעילות הכלכלית בעולם, לתרום לרווחיות החברות וכתוצאה מכך גם להביא לשיפור במצב הבורסות".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי? לחצו כאן >>

האמור אינו מהווה ייעוץ / שיווק השקעות ו /או תחליף לייעוץ / שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין באמור משום הבטחת תשואה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 5 שנים

  מה יקרה למדד הנפט

 • לפני 5 שנים

  אלוף אתה צבי. תמיד היית

 • לפני 5 שנים

  אף אחד לא מדבר על הדואופול של פייסבוק גוגל ששודד את העולם. זה הסיכון מספר 1 לעולם המערבי

 • לפני 5 שנים

  סין הולכת להשתלט על העולם וגם ברזיל צפויה להתעורר השנה

 • לפני 5 שנים

  שכחת את אנגליה - ברקזיט!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: 5 גורמים שעלולים לטלטל את שווקי המניות ב-2019
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.