תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

מדריך: מערכת המסחר View Trade, תסייע לכם לקנות ולמכור מניות בחו"ל

מעוניינים להתחיל לסחור עצמאית בבורסה? פנו לעצמכם שעה מרתקת. שיעור הזום החמישי שלנו, הוקדש ללימוד מערכת המסחר של מיטב דש טרייד בחו"ל: מה חשוב לחפש במסך הראשון? איך קונים ומוכרים מניה? מה מסתתר מאחורי לשונית המחקר? ומהי פקודת סטופ לימיט?

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

שיעור הזום החמישי שלנו התמקד בלימוד מערכת המסחר של מיטב דש טרייד במניות בארה"ב ובקנדה, מערכת ה-View Trade. אם החמצתם שיעורים קודמים אתם מוזמנים כמובן להיכנס גם לשיעור הראשון שעסק באיסוף מודיעין לקראת השקעה במניות, לשיעור השני שעסק ב-ETFים (קרנות סל) הגדולים בארה"ב, או לשיעור השלישי שעסק בקרנות REIT.

להרשמה לשיעורי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

לימוד מערכת המסחר עסק ביכולות מערכת המסחר, מכשירים פיננסיים שניתן לקנות דרך המערכת – מניות, קרנות, אופציות ועוד, מידע שוק ומידע כלכלי, בניית תיקי מעקב ומידע בזמן אמת ושידור, שינוי וביטול הוראות מסחר.

מערכת המסחר מאפשרת ליצור רשימות מעקב, הכוללות מניות שמעניינות אותנו, מניות שאנחנו שוקלים להשקיע בהן או מניות של חברות שעומדות לדווח דיווח חשוב, למשל דו"ח כספי רבעוני

מסך הבית

מערכת המסחר של מיטב דש טרייד כוללת ממשקים בשלוש שפות: עברית, אנגלית ורוסית. מסך הבית של המערכת כולל תפריט עליון, טור ימני וטור מרכזי רחב. בטור הימני כדאי לשים לב לבוקסה העליונה, "התיק שלי", שכולל פירוט על שווי התיק, רווח והפסד שמומשו היום, ורווח-הפסד כולל של הפוזיציות הקיימות בתיק.

בטור המרכזי הרחב ניתן למצוא נתונים על יתרת החשבון, פירוט של הוראות אחרונות בתיק, גרף עם המדדים המובילים בשוק האמריקני בזמן אמת, המלצות אנליסטים (האחרונות שיצאו לשוק) ופיד של חדשות השוק. הפיד הזה חזק במיוחד בעונת הדו"חות, שבה הוא "יורה" בקצב מטורף חדשות ועדכונים בעיקר לאחר סגירת המסחר, במועד פרסום רוב הדו"חות.

החשבון שלי, הכנסת הוראה

המסך החשוב הבא במערכת המסחר של מיטב דש טרייד הוא "החשבון שלי". בעמוד זה ניתן לראות בין השאר מה כוח הקנייה שלנו בדולרים אמריקנים ובדולרים קנדיים. עם זאת, המסך שכנראה הכי חשוב לסוחרים הוא מסך "הכנסת הוראה", שמאפשר לשדר הוראות קנייה ומכירה לבורסה. בעמודת סוגי פעולות ניתן לבחור בין קנייה, מכירה, שורט וקנייה לכיסוי שורט. בעמודת הסימול ניתן לבחור בסימול של חברה ולהחליט האם ללחוץ על "אישור" ((ENTER או על "מידע" לקבלת מידע נוסף על המניה.

מתחת לשני אלה נמצאות עמודות של "כמות מניות" ו"סוגי הוראה", שכוללת בין השאר הוראת לימיט, כדי להשיג מחיר נוח יותר. בהוראת "מרקט" (שוק), לעומת זאת, אין אפשר לקבוע מחיר מאחר שקונים מההיצע הראשון שמופיע בשוק. עמודת ה-Order Value מאפשרת לקבוע מה יהיה היקף המסחר, כלומר: בכמה כסף אני רוצה לקנות מניות. זו עוד דרך לקבוע את ההיקף מלבד קביעת מספר המניות הרצוי.

עמודת זמן המסחר מאפשרת לקבוע מתי ההוראה שלי תיכנס לשוק. בדרך כלל, עדיף לקנות או למכור מניות בזמן המסחר הרגיל – ולא במסחר המוקדם, או במסחר שלאחר הסגירה.

מבחינת משך ההוראה, אפשר להגדיר הוראה יומית או הוראה מתמשכת, שבה ההוראה לקניה/מכירה בתוקף עד מועד מוגדר מראש. הוראה יומית מתבצעת במהלך היום, או מתבטלת בסיומו. לעומתה, אם הוראה מתמשכת לא מתבצעת ביום מסוים, היא תעבור ליום המסחר הבא עד שתיכנס במחיר שהוגדר מראש.

מסכי הוראות ולשונית מחקר

ברגע שלוחצים על כפתור "המשך" מתקדמים לקראת שיגור ההוראה לשוק ועוברים למסך "צפייה מקדימה בהוראה". במסך זה ניתן לבדוק את פרטי ההוראה ולהחליט על אישורה או על תיקון פרטים. אם נלחץ על  "אישור", נעבור למסך "אישור הוראה", שיפרט את כל הפרטים בהוראה, עם אפשרות למעבר מהיר לתיק שלי, להוראות מהיום או לכל ההוראות הפתוחות כרגע.

הלשונית הבאה שולחת אותנו למסך "הוראות", המראה את כל ההוראות. יש אפשרות לבטל או לשנות הוראות ממסך זה. לחיצה על הקישור של "פעולות המסחר היומי" תוביל לפירוט כל הפעולות שבוצעו היום בחשבון המסחר הזה.

הלשונית הבאה בתפריט היא לשונית המחקר, שבה מרוכז מידע רב לשימוש המשקיעים בעת המסחר. מדובר במידע כללי ופרטני על השווקים ועל המניות הבולטות, התנודתיות, הסחירות, העולות, היורדות ועוד. כל זאת, גם בחלוקה לפי המדדים המובילים. המידע מתייחס גם לקרנות הסל העוקבות אחרי המדדים המובילים ומניות ישראליות, או עם קשר ישראלי, שנסחרות בשוק האמריקני. כמו כן, ניתן לקבל בלשונית זו מידע רב על המלצות אנליסטים וריכוז המלצות על מניות המוחזקות בתיק. בין השאר ניתן לראות גם תשואת סקטורים, כחלק מתהליך קבלת ההחלטות בביצוע השקעות בני"ע.

קראו עוד במגזין:

 

 

התיק שלי

לשונית "התפריט (התיק) שלי", מפרטת את נתוני תיק ההשקעות שלכם. כאן ניתן לראות מהו ערכו הכולל והיומי של התיק, רווח והפסד יומי ועוד. בשורות המפרטות את המניות המוחזקות בתיק, ניתן לראות בעמודה השנייה מימין, על יד הסימול, את האות D. לחיצה או מעבר עכבר עליה יפרטו את פרטי הדיבידנד במניה זו.

כמו כן, ניתן לעבור ישירות מסימול המניה בשורות המניות המוחזקות, למסחר באותה מניה – ולבצע הוראות באופן ישיר, במקום לחזור ולעבור בעמוד "הכנסת הוראות". בתחתית עמוד התיק ניתן לראות מסך עם ריכוז של כל חדשות בזמן אמת על כל המניות המוחזקות בתיק, פ'יצר חשוב ונוח מאוד לשימוש המשקיעים.

איך מוכרים מניה מהתיק? לוחצים על הסימול שלה ועוברים בתפריט המשני שנפתח ל"מסחר". בשלב זה נפתחת, כברירת מחדל, האפשרות "מכירה" לכל ההחזקות הנוכחיות של המשקיע במניה. ניתן כמובן לשנות את הכמות, אם רוצים למכור רק חלק מהפוזיציה. גם בפקודת המכירה עצמה קיימות אפשרויות נוספות: Limit, Market, Stop, Stop Loss.

לימיט: הוראת קנייה/מכירה בהגבלת שער. בקניה, מחיר הלימיט הוא המחיר המקסימלי אותו הקונה מוכן לשלם ובמכירה מחיר הלימיט הוא המחיר המינימלי שהמוכר מוכן לקבל. ההוראה תתבצע רק אם שער נייר הערך מגיע לשער הניתן בפקודה, או לשער טוב יותר. כלומר, בקניה כששער הנייר נמוך או שווה למחיר הלימיט ובמכירה כששער הנייר גבוה או שווה למחיר הלימיט. הגבלת שער זו היא מקור שם הוראת הלימיט.

חשוב להבין כי אין ערובה לביצוע פקודות מסחר מסוג LIMIT , פקודות מסוג זה (בקניה או מכירה) מבוצעות על פי סדר קבלתן לשוק ובהתאם לביקוש / היצע הנוכחי בנייר. למרות שפקודת מסחר מסוג זה אינה מבטיחה ביצוע, היא כן מבטיחה לפחות את השער שבו היא תבוצע.

מרקט: הוראה במחיר שוק. הוראות קניה / מכירה ללא הגבלת מחיר, לפיכך ברוב המקרים הפקודה תתבצע מידית בהתאם למחיר של הקונים / מוכרים בספר הפקודות, עם הגעת הפקודה לשוק. פקודת מסחר מסוג זה מבטיחה ביצוע ברוב המקרים, אך אינה מבטיחה את השער בו תבוצע הפקודה. חשוב להבין כי השער בו תתבצע הפקודה, יכול להיות שונה משער הציטוט בזמן הזנת הפקודה מכיוון ששערי השוק יכולים להשתנות במהירות, ולכן יש להיזהר בשימוש בהוראה זו במיוחד בעת מסחר בניירות ערך המתאפיינים בסחירות נמוכה ובהפרשים גבוהים בין המחיר של הביקוש למחיר ההיצע.

סטופ: הוראת Stop הינה הוראת טריגר לביצוע במחיר שוק (MARKET), ההוראה מוזרמת לשוק רק כאשר המחיר של נייר הערך מגיע למחיר הטריגר שנקבע מראש. יש להגדיר רק מחיר אחד, מחיר הטריגר, שהוא המחיר שבו תופעל הפקודה. במסחר בבורסות וול-סטריט הטריגר מופעל לרוב לפי מחיר הביקוש / היצע הראשון הקיים בשוק בשלב המסחר.

סטופ לימיט: דומה לפקודת סטופ רגילה, פרט לכך שברגע שהטריגר הופעל מוזרמת לשוק הוראה לביצוע במחיר לימיט שהוגדר מראש. בהוראת סטופ לימיט, יש להגדיר שני שערים: מחיר טריגר להפעלת הפקודה ומחיר לימיט לשליחת ההוראה לשוק (בקניה או מכירה). השימוש הנפוץ להוראת Stop Limit  הוא הוראות מכירה, אך בבורסות וול סטריט ניתן לעשות בהוראה שימוש גם לפקודת קניה.

רשימות מעקב

מערכת המסחר מאפשרת גם ליצור רשימות מעקב, הכוללות מניות שמעניינות אותנו, מניות שאנחנו שוקלים להשקיע בהן או מניות של חברות שעומדות לדווח דיווח חשוב, למשל דו"ח כספי רבעוני. אלו לא בהכרח המניות שבהן אנחנו מושקעים. ניתן להוסיף מניות לרשימת מעקב על פי הסימול שלהן. לוחצים על הסימול והמניה נוספת לרשימה. בכל רשימת מעקב ניתן לנהל עד 20 סימולים, אך ניתן לנהל כמה רשימות מעקב במקביל.

ויש גם אפליקציה

לשונית נוספת שכדאי להתעכב עליה היא "היסטוריית החשבון". כאן תוכלו לראות את כל הפעולות שביצעתם בחשבון מרגע הקמתו. ניתן להוסיף מניות חדשות גם מקישור "מסחר במניות", שנמצא תחת לשונית "התפריט שלי". ניתן לקנות מכאן מניות שלא נמצאות בתיק האישי וגם לא בתיקי המעקב. תחת אותה לשונית נמצאים שני קישורים נוספים: "מסחר באופציות" ו"הגדרות האתר". בעמוד ההגדרות יש קישור mobile, שמאפשר להוריד אפליקציה סלולרית ולסנכרן אותה עם מערכת המסחר. כרגע קיימת רק אפליקציה למערכת ההפעלה אנדרואיד, שנקראת Meitav Dash Trader.

השיעור כלל לקראת סיומו הסבר על קנייה ומכירה של אופציות, תוך הדגשה כי מדובר במסחר בסיכון גבוה, שלא מומלץ לעסוק בו ללא ידע מוקדם ו/או ניסיון מעשי בתחום זה.  במסחר באופציות, חשוב להדגיש, ניתן להפסיד את כל הכסף בזמן קצר.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

רוצים להרשם לשיעורי האונליין ללא עלות? לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסבר והמחשה, ואין להסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות בכתוב או בנאמר כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש השקעות בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ הנה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 1 שנים

  האם יש אופציה במערכת לביצוע סימולציית מס לנייר ?

 • לפני 2 שנים

  אין מדריך למסחר באופציות?!

 • לפני 2 שנים

  בגרף מט"ח היכן ניתן לראות עסקאות שנסגרו? הלוג מראה רק עסקאות שרצות.

 • לפני 3 שנים

  תודה רבה. האם מעלים גם הסברים על מערכות מסחר נוספות?

 • לפני 3 שנים

  שיעור מעולה!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מדריך: מערכת המסחר View Trade, תסייע לכם לקנות ולמכור מניות בחו"ל
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.