תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"רצינו שהמיזוג עם אאוטבריין יעבוד אבל המגיפה זרקה אותנו ואותם לעולם חדש"

30/08/2021

אדם סינגולדה - מייסד ומנכ"ל חברת טאבולה, התארח במפגש זום עם הסוחרים בבורסה: "אנחנו מגישים מרמת גן המלצות ליותר מחצי מיליארד אנשים בכל העולם מדי יום". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

אדם סינגולדה - מייסד ומנכ"ל חברת טאבולה, התארח במפגש זום שקיימנו וסיפר על הדרך הארוכה והמדהימה שעברה החברה מסטארט-אפ שכמעט נסגר, ליוניקורן ישראלי שרוכש חברת אי-קומרס אמריקאית בכ-800 מיליון דולר. 

טאבולה רשמה רווח גולמי של 319 מיליון דולר ב-2020. התחזיות ל-2021 עומדות על 390-396 מיליון דולר, בקצב צמיחה שנתי של כ-24%

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

"הקמתי את טאבולה לפני 13 שנים ומההתחלה ראיתי בה סוג של גוגל הפוך", פתח סינגולדה במצגת, "אמרתי לאמא שלי במקום שאנשים יחפשו אינפורמציה, האינפורמציה תחפש אותם". לפי נתונים שהציג סינגולדה במפגש הזום, טאבולה ממליצה על תכנים מדי יום ליותר מ-500 מיליון אנשים ברחבי העולם - יותר מטוויטר וסנאפ ביחד. החברה מייצרת יותר מטריליון המלצות בחודש.

טאבולה מכנה את עצמה "רובין הוד של האינטרנט הפתוח", מאחר שהיא מאפשרת למו"לים להתחרות ב"מפלצות הגן הסגור" ששולטות בתעשיית האונליין עם כ-75% מנתח המכירות  - גוגל, פייסבוק ואמזון. זירת האופן-ווב, שמהווה את השוק שבו פועלת טאבולה, נאמדת כיום ב-60 מיליארד דולר. סינגולדה אמר כי רוב השחקנים בשוק הפתוח עדיין מייצרים הכנסות דרך באנרים, מודעות אינטרנטיות שנמצאות בשימוש כבר שני עשורים לפחות. לעומת זאת, רשתות הסושיאל כבר מזמן התקדמו למודלים שאינם תלויי באנרים. 

"החלטנו להתמקד דווקא במו"לים באינטרנט הפתוח", אמר מייסד ומנכ"ל טאבולה, "לשאול את עצמנו מה הם צריכים כדי לצמוח, מה ניתן לעשות כדי להשאיר אנשים שמגיעים לדוגמא לאתר 'גלובס'. כל האתרים שאנחנו עובדים איתם, בארץ ובחו"ל, רוצים שעוד אנשים יגלו אותם, שהקהל שלהם יגדל ויהיה מעורב.  טאבולה שילמה בשלוש השנים האחרונות יותר משני מיליארד דולר לאתרים שונים, ותרמה להכנסותיהם". "זו הסיבה שהמו"לים הגדולים בעולם נכנסים איתנו להסכמים ארוכי טווח", אמר סינגולדה וציין בין השאר את CBS, בלומברג, "יו.אס.איי טודיי" ועוד. 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

poll questionמה דעתך על תופעת היוניקורנים מישראל, חברות ששווי השוק שלהן זינק ליותר ממיליארד דולר?

טאבולה חווה שנת 2021 מוצלחת במיוחד. החברה הנפיקה בנאסד"ק, הפכה ליוניקורן ישראלי וגייסה יותר מ-500 מיליון דולר משורה של משקיעים בהם פידליטי ובארון. החברה היכתה את תחזיות האנליסטים לרבעונים הראשון והשני השנה, והעלתה תחזיות לרבעון השלישי ולשנת 2021 כולה. טאבולה רשמה רווח גולמי של 319 מיליון דולר ב-2020. התחזיות ל-2021 עומדות על 390-396 מיליון דולר, בקצב צמיחה שנתי של כ-24%. 


זמן לא רב לאחר ההנפקה הודיעה טאבולה על רכישת חברת האי-קומרס האמריקאית קונקסיטי ב-800 מיליון דולר. קונקסיטי מפעילה פלטפורמה של המלצות לקניות אונליין. לחברה קשר עסקי עם יותר מ-6,000 יצרני תוכן ומו"לים, רובם בארה"ב.

בנוגע למיזוג שלא צלח בסופו של דבר עם המתחרה הישירה אאוטבריין, אמר סינגולדה: "רצינו שזה יעבוד, פגשנו אנשים על הכיפק, לאף אחד לא היו קרניים בשום צד. פגשנו אחד את השני וזה היה מרגש. ניסינו להצליח, חשבנו שאפשר לעשות יחד משהו גדול יותר יחד, אבל במקביל התחילה הקורונה וזרקה אותנו לעולם חדש ושונה. בסיומה של אותה שנה שני הצדדים כבר לא חשבו שאפשר להצדיק את העסקה המקורית, והחלטנו להיפרד כידידים. אני בכל זאת שמח שניסינו, למדנו המון על עצמנו, יצאנו מזה בגרסה יותר טובה וצנועה של עצמנו". 

צפו במפגש הזום, בווידיאו המצורף.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 2 שנים

    מעולה!

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "רצינו שהמיזוג עם אאוטבריין יעבוד אבל המגיפה זרקה אותנו ואותם לעולם חדש"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.