תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

מהפכת המימן הירוקה של ג'נסל: האם זו החברה הישראלית שתשנה את העולם?

17/03/2021

רמי רשף - מנכ"ל חברת ג'נסל, התארח במפגש זום שקיימנו. "בלי השקעות במחקר ופיתוח החברה יכולה לעבור לרווחיות מהר מאוד, אבל זה יהיה כמו לחתוך לעצמנו את הרגל". צפו במפגש

לצפייה במפגש המלא, לחצו כאן.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

ג'נסל פיתחה פתרונות אנרגיה נקייה באמצעות טכנולוגיית מימן מוכחת. החברה מציעה פתרונות אנרגיה ירוקה מבוססי תאי דלק ומספקת פתרונות גיבוי חשמל למגוון רחב של אתרים, בהם מגדלי תקשורת, מפעלים, יישומים של ביטחון פנים, בתי חולים ותעשיות אוטומטיות. כל זאת, ב-18 מדינות ברחבי העולם. הפתרונות שפיתחה החברה מאפשרים לה לספק חשמל גם במקומות כפריים ומרוחקים, שנמצאים מחוץ לטווח רשת החשמל.

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

בחברה מועסקים כיום כ-90 עובדים, כולל מומחי תאי דלק, יוצאי תוכניות חלל וצוללות. מטה החברה פועל בישראל. בעל השליטה בחברה הוא בני לנדא. החברה נוסדה בשנת 2011 ונסחרת בבורסה בתל אביב. 

אחד השינויים המהפכניים שג'נסל הצליחה לבצע הוא להוזיל עלויות בטכנולוגיית תאי הדלק. פריצת הדרך הושגה בהחלפת הזרז מהמתכת האצילה פלטינה, היקרה יותר מזהב, לניקל. במקום 24 אלף דולר לקילוגרם - 22 דולר בלבד לקילוגרם.

בצד הוצאות התפעול, ג'נסל פיתחה פצחן אמוניה, המאפשר למעשה לייצר חשמל מאמוניה. כמו כן, פיתחה החברה פתרון המאפשר להשתמש באוויר סביבתי במקום בחמצן, ובכך הוזילה עוד יותר את ההוצאות. לפי רשף, ברמת ההוצאה התפעולית, המערכות של ג'נסל מנצחות כבר כיום כל מנוע דיזל בעולם. הפיתוחים הרבים של החברה, המוגנים בפטנטים, יצרו לפי רשף חסם גבוה מאוד בפני מתחרים פוטנציאליים. 

poll questionמה לדעתך צופן העתיד לדלק ולדיזל, מבחינת שימוש בכלי רכב בעוד 30-40 שנה?

לפי נתונים שהציג רשף במצגת, מיכל אמוניה אחד של 12-15 טון מספק דלק כמקור אנרגיה לאספקת חשמל לשנה שלמה 24/7. שוק התקשורת כיום מוציא כ-20 מיליארד דולר בשנה על דיזל, והפתרון של ג'נסל יכול להפחית מאוד את העלות הזו. בחישוב של 1,000 אתרי תקשורת למשך 10 שנים, החיסכון לפי נתוני החברה יהיה 155 מיליון דולר בקנדה, באוסטרליה 205 מיליון דולר ובאירופה 365 מיליון דולר. 

חלוקת ההכנסות הנוכחית בג'נסל עומדת על 70% מהמוצר עצמו, 25% מהכנסות חוזרות ו-5% מרישיונות. עם זאת, ככל שירבו התקנות המוצר גדל הפוטנציאל להגדלת ההכנסות החוזרות וההכנסות מרישיונות. בעתיד שואפת החברה להיכנס לשוק של הזרמת אמוניה כדלק למשאיות ואוטובוסים. למעשה, החברה רוצה שבתחנות דלק יהיה לצד מיכל הדיזל והבנזין גם מיכל אמוניה. 

קראו עוד במגזין:

 

 

בשלב השאלות נשאל רשף על הבטיחות בשימוש באמוניה - וענה: "אמוניה זה כימיקל, לא ממליץ לאף אחד לשים את זה בבית, אבל מה שמנטרל אותו זה מים. את מספר האנשים שמתו בעולם כתוצאה ממגע עם אמוניה אפשר לספור על כף יד אחת, אבל אם אתן לכם סטטיסטיקה של אנשים ששאפו דלק ומתו מכך - זה המון ידיים. אמוניה היא חומר גלם יחסית בטוח, אבל כמו כל כימיקל, גם גז הבישול אצלי בבית לא בטוח ולכן כשאני רוצה להזיז כיריים מנקודה אחת לשנייה, אני מזמין טכנאי".

רשף נשאל גם מה הצפי למעבר לרווחיות - וענה: "ג'נסל היא חברת טכנולוגיה, שמשקיעה הרבה בטכנולוגיה. יוסי, ה-CFO שלנו, תמיד אומר שאם סוגרים מחר את ההשקעות במחקר ופיתוח החברה יכולה לעבור לרווחיות מהר מאוד, אבל זה יהיה כמו לחתוך לעצמנו את הרגל. יש לחברה שלנו פוטנציאל אדיר שנשען על הטכנולוגיה, כך שנמשיך להשקיע".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה למפגשי האונליין ללא עלות, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 3 שנים

    מצוין

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: מהפכת המימן הירוקה של ג'נסל: האם זו החברה הישראלית שתשנה את העולם?
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.