תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

"משבר הקורונה רק הגדיל את הביקוש והצריכה של קנאביס רפואי"

מנכ"ל יוניבו - גולן ביטון, מפרט מתי מתכננת החברה, הנסחרת בבורסה בתל אביב, להסתער על אירופה – ולמה היא נמנעת מהשוק האמריקאי. על חשיבות האיכות: "כשאני שם מוצר של יוניבו בבית מרקחת הוא נגמר אחרי חצי שעה". צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

גולן ביטון - מנכ"ל חברת הקנאביס הרפואי יוניבו הנסחרת בבורסה בתל אביב, התארח אצלנו במפגש זום עם הסוחרים בבורסה.

"כשאני שם את המוצר של יוניבו בבית מרקחת הוא תוך חצי שעה נגמר. אנחנו עושים מיון לכל פרח, בודקים שאין עובשים, מחלות, שהפרח נראה בסדר, שאין פירורים, ענפים וכו'. בסוף הלקוח מקבל שקית שעלתה 250 שקל והוא רוצה תמורה מלאה לכספו"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>>

יוניבו נחשבת לחברה פורצת דרך בתחום הגידול, הייצור והפיתוח של תרופות מבוססות קנאביס רפואי, המשמש למגוון הולך ומתרחב של אינדיקציות רפואיות. המשימה שהחברה הגדירה לעצמה היא לשפר את חייהם של אנשים ברחבי העולם בהתבסס על מחקר, פיתוח ויידע מתקדם ובאמצעות ייצור ושיווק מוצרי קנאביס רפואי. האסטרטגיה של יוניבו דוגלת בשליטה בכל שרשרת הערך, ייצוא לשוק הבינלאומי, הגדלת נתח השוק המקומי וייצור מוצרי פארמה מוכווני אינדיקציה רפואית. 

לדברי גולן, "האסטרטגיה הייתה לבנות מפעל, כי זה צוואר בקבוק. היום בישראל יש בערך 25-30 חוות. אנחנו רוכשים משבעה ספקים שאנו בוחרים, מייצרים במפעל מה שאני מחליט לייצר ומשווקים לכ-90 בתי מרקחת בישראל, שיש להם אישור לספק קנאביס רפואי. 47 מהסניפים האלה הם סניפי סופר-פארם והשאר פרטיים, יוניבו מצליחה להגיע לכולם".

לפי גולן, "יוניבו היא כיום החברה היחידה בישראל ששולטת על כל שרשרת הערך. יש לנו חווה בבעלותנו (51%), שתתחיל לגדל בשבועות קרובים. יש לנו מפעל עובד - זה הנכס הכי גדול, עם שני פסי ייצור של תפרחות. בקרוב נוסיף פסי ייצור נוספים. בנוסף לכך, יש לנו שני בתי מסחר בצפון ובדרום, בתי מרקחת ומעבדת מחקר ופיתוח".

על חשיבות בקרת האיכות של המוצר: "כשאני שם את המוצר של יוניבו בבית מרקחת הוא תוך חצי שעה נגמר. אנחנו עושים מיון לכל פרח, בודקים שאין עובשים, מחלות, שהפרח נראה בסדר, שאין פירורים, ענפים וכו'. בסוף הלקוח מקבל שקית שעלתה 250 שקל והוא רוצה תמורה מלאה לכספו. נכון להיום אנחנו יודעים להוציא מאות קילוגרמים בחודש, זה מאוד חשוב כי אם אני יודע היום להיות בערך 15% מהשוק בחצי שנה ראשונה להקמה - זה אירוע מאוד חשוב להצלחת החברה".

poll questionמתי לדעתכם תיכנס לתוקף רפורמת הקנאביס הרפואי בישראל?

בנוגע לפטנטים רשומים אמר גולן: "יש לנו מעבדת מו"פ עם 150 מ"ר, נכון להיום רשמנו ארבעה פטנטים, בהם ג'ל לבעיות חניכיים, משחה לפסוריאזיס וטיפות לטיפול בהפרעות קשב. השוק מדבר כיום על סביבות 80,000 מטופלים, כל חודש נכנסים מטופלים נוספים, בערך 2,000 בחודש. זו נקודה חשובה כי בערך השוק היום, אם מכפילים ב-30 גרם למטופל בממוצע כפול 25 שקל לגרם זה 720 מיליון שקל שוק. אני מדבר על שוק שהוא כרגע ללא ייצוא וזה עם הנחות מאוד שמרניות. יוניבו נתפסת כשחקן עם נתח שוק גדול וזה מראה על יכולות החברה ועל עתידה". 

השוק האמריקאי: "ארה"ב כרגע לא במשחק, ה-FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) לא במשחק. אין ייצוא וייבוא בין מדינות כרגע. יש לנו אפשרות לעבוד איתם, אבל משיקולים טקטיים של החברה שלא אחשוף כרגע, עניין של רישום כפול וכו', אנחנו לא רוצים לעבוד שם. יש לנו שווקים אחרים לא פחות גדולים, אבל אנחנו בהחלט בודקים גם את האפשרות הזו".

ב-2020 מתכוונת יוניבו להתמקד בחדירה לשוק הישראלי, אולם ב-2021 החברה להרחיב את הייצוא לשווקים נוספים באירופה. לפי גולן, מספר חברות הקנאביס מתחיל להצטמצם. שוק הקנאביס האירופי מוערך במכירות של 230-250 מיליון יורו ב-2019. 

קראו עוד במגזין:

 

 

ליוניבו יש שלושה מודלים של הכנסות

 1. רכישה ומכירה.
 2. ייצור לאחרים.
 3. הכנסות מו"פ.

לפי גולן, "אנחנו שואפים שהחברה תהיה מספיק רווחית ומכניסה, כדי שיהיה לה בסיס מזומנים מספיק חזק. אנחנו לא צופים גיוסי הון בקרוב".

השפעת הקורונה: "זה רק הגדיל  את הצריכה והביקוש. אנחנו עובדים בשתי משמרות, קיבלנו מפעל חיוני וגייסנו 12 עובדים בארבעה חודשים ואנחנו מגייסים עוד".

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  שלום רב, לינק לסרטון לא זמין

  • לפני 3 שנים

   תודה סופיה.

 • לפני 3 שנים

  אפשר לקנות ללא מרשם?

 • לפני 3 שנים

  יש לי רשיון לגידול כ 10דונם לפי שיטת GMP בארץ מחפש שותף כ משקיע

  • לפני 3 שנים

   0532776837

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: "משבר הקורונה רק הגדיל את הביקוש והצריכה של קנאביס רפואי"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.