תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

סמנכ"ל הכספים של ננוקס: "המטרה – הטמעה של 15 אלף מכונות רנטגן עד סוף 2024"

יצחק מעיין - שהחברה שהוא שותף בהובלתה פיתחה מכשיר רנטגן דיגיטלי וזול, התארח במפגש זום שקיימנו לסוחרים בבורסה: "רוצים שכל חולה ישלם כ-40 דולר בלבד לבדיקת רנטגן, לעומת כ-300 דולר בממוצע כיום". צפו במפגש

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

יצחק מעיין - סמנכ"ל הכספים של חברת נאנוקס, התארח במפגש זום שקיימנו עם הסוחרים בבורסה.  ננוקס פיתחה מכשיר רנטגן דיגיטלי וזול.

"אין מספיק מערכות הדמיה קיימות בעולמנו שמבוססות רנטגן. המערכות פשוט מאוד יקרות, הן לרכישה והן להחזקה שוטפת"

רוצים להירשם חינם למפגשי האונליין ולצפות ברשימת המפגשים? לחצו כאן>> 

מעיין סיפר במפגש כי לשני שלישים מהעולם אין בכלל נגישות להדמיה רפואית, ואילו השליש הנותר חווה זמני המתנה ארוכים מאוד עד ההגעה לבדיקה. לפי מעיין, "אין מספיק מערכות הדמיה קיימות בעולמנו שמבוססות רנטגן. המערכות פשוט מאוד יקרות, הן לרכישה והן להחזקה שוטפת". 

כאן נכנס לתמונה המוצר של ננוקס, שפיתחה מכונת הדמיה וסורק שמיוצרים בעלות זולה ביחס למערכות הקיימות. מטרת החברה להטמיע 15 אלף יחידות כאלו לשימוש עד סוף 2024. לננוקס יש כיום הסכמים מסחריים ליותר מ-5,000 מכונות, בכ-13 מדינות שונות. באוגוסט 2020 ביצעה החברה הנפקה ראשונית בנאסד"ק וגייסה  כ-190 מיליון דולר. 

poll questionמהי מטרתו העיקרית של מוצר הרנטגן הדיגיטלי שפיתחה ננוקס?

לפי בדיקות שערכה נאנוקס לפני פיתוח המוצר הייחודי שלה, הגורם העיקרי שהופך את מכונות ההדמיה ליקרות כל כך היה ונשאר אופן הפקת קרני הרנטגן. "הפרדיגמה של ננוקס היא להביא את האלמנט הספציפי הזה, האופן שבו מופק הרנטגן, למאה ה-21 ולהפוך אותו מהליך אנלוגי לדיגיטלי. הנחנו שאם אפשר לעשות זאת וגם להפיק אותו בדיוק באותה עוצמה דיגיטלית, בטמפרטורת החדר, הדבר היה מביא לכך שאפשר היה לפתח מערכות הדמיה יותר קטנות וזולות, לייצר הרבה מהן, לפזר בכל העולם ולקדם את הרעיון של רפואה מונעת ע"י איתור מוקדם של מחלות". 

לפי מעיין, מדובר בטכנולוגיה מוגנת בפטנטים עם אורך חיים ממושך מאוד. לחברה יש כיום מפעל פעיל ביפן והיא מקימה מפעל נוסף, ביחד עם שותף אסטרטגי, בדרום קוריאה. החברה הצליחה לפתח שפופרת רנטגן בגודל של 12 סנטימטרים בלבד, לעומת כמטר לשפופרת רגילה. יעד העלות לשפופרת זו הוא 100 דולר בלבד, עם רמת קרינה נמוכה יותר משפופרת רגילה.

קראו עוד במגזין:

 

 

ננוקס, לפי מעיין, הציבה לעצמה מטרה שכל חולה ישלם כ-40 דולר בלבד לבדיקה, לעומת כ-300 דולר בממוצע כיום. בארצות הברית המחיר יכול להגיע גם ל-3,000 דולר לבדיקה. 

לפי מעיין, החברה  נמצאת באישורים בשלבים שונים מול רשות המזון והתרופות האמריקנית, ה-FDA. החברה הגישה בתחילת השנה לאישור מערכת מבוססת תצלום רטנגן דיגיטלי דו ממדית, ומצפה לאישור בשבועות הקרובים. היעד השני הוא להגיש את המערכת המרכזית של החברה בתחילת שנה הבאה, במטרה להשיג אישור רגולטורי עד סוף 2021. 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב דש טרייד? לחצו כאן >>

להרשמה חינם למפגשי האונליין ולצפייה ברשימת המפגשים, לחצו כאן>>

האמור בהרצאה זו אינו אמור להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. פעילות המסחר בשוק ההון הינה פעילות הטומנת בחובה סיכון ואינה מתאימה לכל אחד. הדוגמאות המופיעות בהרצאה זו הינן תיאורטיות בלבד, ניתנות לצרכי הסברה והמחשה, ואין הסתמך על הנתונים המופיעים בהן. אין לראות באמור או בכתוב כהמלצה לרכישה ו/או למכירה ו/או לביצוע השקעות, פעולות או עסקאות כלשהן או כתחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות מתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. מיטב דש השקעות בע"מ, חברות בשליטתה וכן בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בשום צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה מהסתמכות על האמור בהרצאה זו, אם ייגרמו. כל הזכויות בהרצאה זו שייכות למיטב דש בע"מ והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב ממיטב דש השקעות בע"מ, הינה אסורה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 3 שנים

  מעולה גם לישובים מרוחקים הזקוקים לבירור צילומי

 • לפני 3 שנים

  יפה סוף סוף יש מי שחושב שמכונות ענקיות ויקרות הגיע הזמן להשקיע בטכנולוגיה חדשנית וכמובן יוזיל את העלויות ויהיה נגיש וזול לכלל האוכלוסיה בעולם...רק את טופס 17 בקופת חולים כללית לא מצליחים להחליףבמשהו יותר פשוט מבלי לטרטר את החולה..

 • לפני 3 שנים

  נשמע מבטיח

  • לפני 3 שנים

   נשמע מעניין מאוד הלוואי שיצליחו

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: סמנכ"ל הכספים של ננוקס: "המטרה – הטמעה של 15 אלף מכונות רנטגן עד סוף 2024"
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.