תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

חייבים להכיר: תעודת הזהות החדשה שלכם בבנק

מדורים:
15/08/2016

חדש: בכמה הקלקות מהירות תוכל לייצא מאתר הבנק שלך את תעודת הזהות הבנקאית האישית שלך. התעודה הזו, תיתן לך תמונה מלאה על העמלות שאתה משלם לבנק ויכולה להוות, עבורך, כלי לשיפור התנאים ולחיסכון בעלויות

אם יש לכם חשבון בנק בישראל, אז כבר יש לכם תעודת זהות בנקאית. החל מפברואר 2016 ולאור חוק שקידם המפקח על הבנקים בישראל, כל אחד יכול להיכנס לאתר הבנק האישי שלו ולהוציא את תעודת הזהות הבנקאית האישית שלו. תעודה זו היא למעשה דו"ח בחינם, המציג ללקוח את כל היתרות והתנועות בחשבונו, בצורה ברורה, נוחה וקלה להשוואה.

מטרת המפקח היא להגביר את התחרות במערכת הבנקאית, על ידי כך שהוא מאפשר לנו להבין את העלויות הכרוכות בניהול חשבון הבנק ובכך משפר את יכולת המיקוח שלנו מול הבנק. כל אחד מאתנו יכול להיכנס לאתר הבנק ולמשוך 2 דו"חות (מקוצר ומורחב) ללא עלות, של תעודת הזהות הבנקאית שלו.

הגיע הזמן להבין על מה משלמים - מה כוללת תעודת הזהות הבנקאית?

התעודה היא למעשה דו"ח שנתי, הכולל מידע רב שמחולק בדו"ח המקוצר ל 3 חלקים.

חלק א': מאפשר לוודא שכל פרטי החשבון נכונים ומעודכנים. כולל פרטים כלליים, כגון שמות בעלי החשבון, מספר החשבון והסניף, מורשים, סוג החשבון, מועד פתיחת החשבון ועוד.

חלק ב': מפרט את היתרות בחשבון לפי נכסים והתחייבויות. פירוט הנכסים מחולק ליתרות עו"ש, פיקדונות וחסכונות, ניירות ערך, יתרות מט"ח ואחרים. ניירות הערך מפורטים לפי חלוקה למניות, אג"ח, מק"מ ואחרים. מול נכסים אלו מפורטות ההתחייבויות בחשבון כמו משכנתא, הלוואות, מסגרות אשראי ויתרות חובה אחרות. פירוט הסעיף בדו"ח הוא לפי מטבע מקור, אולם הסיכום הכללי הוא בש"ח לפי השער היציג ליום הדו"ח.

חלק ג': נקרא "פעילות בחשבון" והוא מהווה חידוש משמעותי. בחלק זה מפורטות העמלות ששילמתם במהלך תקופת הדו"ח, כגון עמלות עו"ש, עמלות ניירות ערך, אשראי ואחרות. חלק זה כולל פירוט של מספר הפעולות שבוצעו וסכום העמלה הממוצעת, מה שמאפשר השוואה פשוטה בין הגופים השונים. כמו כן, ניתן לראות את הריבית על יתרות הזכות וכן את הריביות ששולמו על הלוואות, כך שכעת, קל יותר לבדוק אם יש אלטרנטיבה אטרקטיבית יותר בגוף אחר.

איך ת"ז בנקאית תעזור לי לשפר את תנאי החשבון?

תעודת הזהות מאפשרת לכם להכיר את המוצרים הבנקאיים הקיימים בחשבון, ולהבין כמה שילמתם בגינם או הרווחתם בזכותם. בחלקים מסוימים של הדו"ח, הנתונים מלווים בגרפים פשוטים ונוחים המקלים על הבנת הנתונים.

ההיכרות עם תנאי החשבון בכל קטגוריה (כפי שפרטנו לעיל), מאפשרת להשוות ביתר קלות את תנאי ניהול החשבון אל מול הצעות של מתחרים. אם מדובר במסחר בני"ע למשל, תוכלו להבין כמה כסף שילמתם בתקופת זמן מסוימת ובהתאם, לבחון כמה תשלמו אצל חבר בורסה אחר.

תעודת הזהות הבנקאית מורכבת משני דו"חות

כפי שכבר ציינו, תעודת הזהות הבנקאית מורכבת מ- 2 דו"חות – מקוצר ומורחב, וכדאי להוריד את שניהם. אם אתם מעוניינים להיכנס לעומק הפעילות בחשבון ולראות את הפירוט המורחב של הנתונים, תוכלו לצפות בדו"ח המורחב.

לדוגמא, בסעיף היתרות, הדו"ח המקוצר מרכז את כל הפיקדונות והחסכונות בשורה אחת ומציג בה את הסכום הכולל בלבד, בעוד שהדו"ח המורחב נותן פירוט בנוגע לכל פיקדון וחיסכון בנפרד, כולל הסכום, מועד פתיחתו, אפשרויות היציאה ותנאיו השונים. בצורה דומה, גם פירוט ניירות הערך רחב יותר בדו"ח המורחב וכן פירוט העמלות הספציפיות ששולמו על קנייה ומכירת ני"ע במשך השנה. כמו כן, הדו"ח המורחב כולל מידע ייחודי, אשר לא מוצג בדו"ח המקוצר, כגון פירוט על פעולות במט"ח.

איך מוצאים את תעודת הזהות הבנקאית

החל מהשנה הבאה, כל לקוח יוכל לקבל את תעודת הזהות הבנקאית, ב- 28 בפברואר בכל שנה, והיא תסקור את פעילות השנה הקודמת. הדו"ח יהיה זמין באתר האינטרנט של הבנק עבור מי שמנהל את החשבון באינטרנט. לאלו שאינם מנהלים את החשבון דרך האינטרנט, הדו"ח המקוצר ישלח בדואר ובאפשרותם לדרוש מהבנק, באופן יזום, את הדו"ח המפורט.

באופן כללי, ניתן להוציא את תעודת הזהות הבנקאית באזור הדו"חות בחשבונכם באתר האינטרנט של הבנק. בכל הבנקים התהליך די דומה ופשוט לביצוע.

בנק דיסקונט

יש לגשת לתפריט הראשי לאחר הכניסה לחשבון וללחוץ על הלחצן מימין "מצב החשבון". תחת הסעיף "אישורים ודו"חות", יש ללחוץ על "תעודת זהות בנקאית". לאחר מכן יש לבחור שנה רלוונטית, לבחור בין הדו"ח המקוצר למורחב וללחוץ על "הצגה". אם אתם לא מוצאים זאת באתר הבנק שלכם, ניתן להיעזר במנוע החיפוש של האתר.

בנק מזרחי-טפחות

אם אתם לקוחות שירות האינטרנט של הבנק, תוכלו לצפות בדו"ח המקוצר ובדו"ח המפורט תחת "עובר ושב", "אישורים ומסלולי עמלות", "תעודת זהות בנקאית". לקוחות שאינם מנויים על שירות האינטרנט של מזרחי- טפחות יקבלו את הדו"ח המקוצר בדואר. בנוסף, ניתן לפנות לבנקאי ולקבל את הדו"ח המפורט, בתוך 7 ימי עסקים.

בנק לאומי

לקוחות פרטיים ועסקים קטנים יוכלו לצפות בדו"ח בחשבונם באינטרנט, לאחר כניסה לאתר האינטרנט של הבנק ולחיצה על לשונית "דוחות ותמיכה".

בנק הפועלים

יש להיכנס לחשבונכם, תחת התפריט "עובר ושב" יש לבחור "ריכוז יתרות" ואז "תעודת זהות בנקאית".

לפני שמתחילים - חשוב לדעת

ממש לפני שמתחילים, חשוב לדעת מספר דברים אחרונים:

 • הנתונים בדו"ח הם בחלקם ממוצעים חודשיים ובחלקם יתרות הנכונות לסוף השנה. לכן, חשוב לשים לב להגדרת הנתון אותו אתם בודקים ומשווים.
 • הדו"ח אינו כולל נתונים בנקאיים מחשבונות המתנהלים בבנקים אחרים, מידע על כרטיסי אשראי שלא תחת חשבון הבנק שבדקתם, או נתונים על הלוואה לדיור שבעליה שונים מבעלי החשבון. הלוואה לדיור תוצג בדו"ח רק אם קיימת זהות מלאה בין בעלי החשבון ובעלי ההלוואה.
 • ההוצאות בחשבון כפי שמפורטות בחלק ג' (1) אינן כוללות את התשלום עבור ההוצאות הבנקאיות כגון עמלות וריביות. נתון זה מופיע בחלק ג' (4) לדו"ח.
 • במידה ויש קנסות, כגון פיגור על הלוואה שלא שולמה במועדה, מומלץ לבדוק מה כולל הסכום והאם יש קנסות או עלויות נוספות שאינן נכללות בסכום שמופיע בדו"ח .

במידה והנתונים בדו"ח אודות עמלות ני"ע הנגבים בחשבון הבנק לא ברורים לכם ותרצו לדעת כמה אפשר לחסוך ע"י טיפול בעמלות אלו, מומחי מיטב דש טרייד ישמחו לסייע לכם.

האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פיננסי המתחשבים בצרכי כל אדם ואינו נועד להחליפם.

למסחר עצמאי באמצעות חבר בורסה מקצועי, השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם.
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
 • לפני 7 שנים

  איזו אפשרות ישנה בתוכנית של קופות הגמל לאדם שהוא כבר בגיל פנסיה

 • לפני 7 שנים

  ורדה שלום,

  על מנת לברר מידע בנוגע ליתרתך, ניתן להיכנס לאתר העמיתים או לפנות למוקד שירות הלקוחות.

 • לפני 7 שנים

  אני מבקשת לדעת יתרה ורדה

למסחר עצמאי באמצעות חבר בורסה מקצועי, השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם.
הנני מודע לכך כי המידע שנמסר על-ידי ישמר במאגרי המידע של קבוצת מיטב דש ו/או מי מטעמה (להלן: "הקבוצה"). הנני מאשר למסור את המידע לחברות הקבוצה, בין היתר, לצורכי שיווק ופרסום של מוצרים ושירותים פיננסיים מטעם הקבוצה, בדרך של שירותי דיוור ישיר ובכל אמצעי אלקטרוני אחר. ניתן לחזור מהסכמה זו בכל עת בטלפון 3366*.
אתם קוראים: חייבים להכיר: תעודת הזהות החדשה שלכם בבנק
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.