תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

רוצים להשקיע בקריפטו? 3 מסלולים עקיפים להשקעה פשוטה ובטוחה יותר

השקעה ישירה במטבעות דיגיטליים כרוכה בלא מעט סיכונים שאינם קשורים למגמות במסחר עצמו, כמו חשיפה להונאות או לפלטפורמות בלתי מפוקחות. אבל, מי אמר שחייבים לרכוש מטבעות דיגיטליים כדי להשקיע בהם?

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לחצו כאן >>

תחום הקריפטו מסרב לרדת מהכותרות, עם רכבת הרים מתמשכת שכוללת עליות וירידות של מאות ואף אלפי אחוזים בתוך פרקי זמן קצרים. בשנה האחרונה יותר ויותר משקיעים ברחבי העולם וגם בישראל שואלים את עצמם האם כדאי לגוון את תיקי ההשקעות שלהם בהשקעה במטבעות דיגיטליים כמו הביטקוין המפורסם, או מטבעות מוכרים פחות כמו האיתריום או הדוג'קוין.

השאיפה: ליהנות מעליות פוטנציאליות, תוך פיזור  סיכונים. אחת הדרכים לעשות היא באמצעות השקעה עקיפה במטבעות הדיגיטליים, שתאפשר לכם להימנע מחלק מהסיכונים הקיימים בהשקעה ישירה במטבעות אלו.

קראו עוד במגזין:

ההשקעה בקריפטו כרוכה בכמה וכמה סיכונים, בהם חשיפה לגניבה או לפלטפורמות לא מפוקחות. מעבר לכך, השקעה ישירה במטבע דיגיטלי כרוכה בפתיחת ארנק דיגיטלי הנעול במפתח. אובדן או גניבה של המפתח עלולה לגרום למשקיע לאבד גישה לכספו. גם מיסוי מטבעות הקריפטו עדיין לא הוסדר במלואו בישראל, ולכן קשה יותר לממש את ההשקעה: כמה מהגופים הפיננסים לא ימהרו לקבל כספים שמקורם במטבעות דיגיטליים, עקב חשש להלבנת הון. במציאות כזו, משקיעים רבים מעדיפים להשקיע במטבעות דיגיטליים בדרך עקיפה, כלומר: מבלי לקנות מטבעות דיגיטליים. איך עושים את זה? להלן כמה אפשרויות.

השקעה דרך תעודות וקרנות סל

חשיפה יחסית פשוטה לקריפטו אפשרית דרך מגוון תעודות וקרנות סל, העוקבות אחרי מטבע בודד או אחרי סל של מטבעות דיגיטליים. כמה מהקרנות הללו עומדות בכללי האיחוד האירופי, או מאושרות על ידי הרשות לניירות ערך האמריקאית. יש קרנות המשקיעות באופן ישיר במטבעות דיגיטליים, בעוד אחרות משקיעות במטבעות אלו באופן עקיף, דרך חברות שעוסקות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.

יתרונות: השקעה פשוטה, המבוצעת דרך בורסות מפוקחות.

למה צריך לשים לב? רכישת תעודות סל עוקבות קריפטו כרוכה בעלויות רכישה ומכירה. בנוסף לכך, כמו כל נייר ערך, גם תעודת סל חשופה לתנודתיות של שוק ההון ולפערי עקיבה ביחס למטבעות הרלוונטיים. פערי העקיבה נובעים מכך שחלק מקרנות הסל לא משקיעות במטבעות דיגיטליים באופן ישיר, אלא בחברות שעוסקות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים.  הקורלציה לשוק הקריפטו אמנם אמורה להיות גבוהה, אך לא בהכרח זהה לביצועי המטבעות הרלוונטיים.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

poll questionמהי הדרך המועדפת בעיניכם להשקעה במטבעות דיגיטליים?

השקעה במניות של חברות קריפטו

דרך נוספת להשקיע במטבעות קריפטו, באמצעות השקעה במניות של חברות המתמקדות בקריפטו ונסחרות באופן ציבורי.  

יתרונות: חברות אלו לרוב משקיעות במגוון מטבעות קריפטו, בצורה שמנתקת את התלות מביצועיו של מטבע אחד.

למה צריך לשים לב? גם מניות אלו מאופיינות בפערי עקיבה, שגורמות לעיתים לביצועי חסר ביחס לביצועי המטבעות עצמם. זאת בין היתר בשל השוני בין המכשירים: בעוד שהמטבעות מונעים ע"י הביקוש והעניין הצרכני, המניות של החברות מושפעות במידה רבה ממידת יכולתן למכור את שירותיהן ללקוחות. 

השקעה דרך חוזים עתידיים

בדומה להשקעה בסחורות, ניתן להשקיע גם בחוזים עתידיים של מטבעות קריפטו בלי לרכוש אותם באופן ישיר. ניתן לקנות חוזה בהתאם לסכום ההשקעה הרצוי (כך שלא חייבים לקנות מטבעות שלמים). בנוסף, חוזים עתידיים מאופיינים בנזילות גבוהה, שמאפשרת להיכנס לפוזיציה ולצאת ממנה ברוב שעות היממה.

יתרונות: חשיפה עקיפה לתחום הקריפטו, ונזילת גבוהה.

למה צריך לשים לב? כמו השקעות אחרות בחוזים עתידיים (דוגמת השקעה בסחורות), גם חוזים עתידיים של מטבעות קריפטו חשופים לדינמיקה שמובילה למימוש החוזה לקראת פקיעתו ורכישת חוזה חדש (בהנחה שלא רוצים להחזיק את המטבע הדיגיטלי עצמו). הדינמיקה הזו כרוכה בריבוי פעולות ובתשלום עמלות מתמשך, ועשויה לשחוק את הרווח.

בשורה התחתונה, השקעה בקריפטו היא בכל מקרה השקעה תנודתית בסיכון גבוה – ולכן מחייבת ביצוע מאוזן וחכם. השאיפה: ליהנות מעליות פוטנציאליות, תוך פיזור  סיכונים. אחת הדרכים לעשות היא באמצעות השקעה עקיפה במטבעות הדיגיטליים, שתאפשר לכם להימנע מחלק מהסיכונים הקיימים בהשקעה ישירה במטבעות אלו.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לפרטים לחצו כאן >>

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ/שיווק לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התנאים המלאים והמחייבים של כל שירות/מוצר, הינם כמפורט במסמכי פתיחת החשבון ביחס לאותו שירות/מוצר וכפופים להסדרים הנהוגים במיטב טרייד. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 4 חודשים

    יש לי חשבון מסחר במיטב משהו יודע איך משקיעים בקריפטו??

  • לפני 7 חודשים

    האם שמעתם על בעית ריבית במטבעות קריפטו?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: רוצים להשקיע בקריפטו? 3 מסלולים עקיפים להשקעה פשוטה ובטוחה יותר
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.