תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

תיק השקעות בסביבת ריבית עולה: "באג"ח נפתחות עכשיו הזדמנויות שלא היו שם שנים"

מדורים:
09/11/2022

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב: "אנשים חושבים שעליית הריבית היא האויב מספר 1 של שוק המניות, אבל זה לא המצב". מהן ההזדמנויות בשוק ואיך נזהה שהריבית מתקרבת לשיאה?

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לחצו כאן >>

"עד לפני שנה אף אחד לא ציפה שהריבית תעלה כל כך מהר", אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב, בסרטון חדש בנושא ניהול תיק השקעות בסביבת ריבית עולה. 

אנשים חושבים שעליית הריבית היא האויב מספר 1 של שוק המניות, אבל זה לא המצב. אם נבחן הרבה שנים אחורה ובמדינות שונות, נגלה שבמקרים רבים הריבית עולה ביחד עם שוק המניות.

קראו עוד במגזין:

לפי זבז'ינסקי, "הסיבה לעליית הריבית המהירה היא האינפלציה, שגם היא אורחת שלא הייתה פה עשרות שנים. איך נזהה שהריבית מתקרבת לשיא? קודם כל, צריך לזהות עצירה מסוימת בקצב האינפלציה, או שהקצב האינפלציה אפילו יתחיל לרדת. זה יהיה הסימן הראשון. הסימן השני יהיה שהבנקים המרכזיים, שכרגע מאוד אגרסיביים במסרים שלהם, יתחילו להגיד שאוטוטו יגיע הזמן להתחיל לעצור את עליית הריבית".

3%-4% ריבית באג"חים

זבז'ינסקי התייחס גם להנחה שריבית עולה גורמת תמיד לירידות באפיק המנייתי: "אנשים חושבים שעליית הריבית היא האויב מספר 1 של שוק המניות, אבל זה לא המצב. אם נבחן הרבה שנים אחורה ובמדינות שונות, נגלה שבמקרים רבים הריבית עולה ביחד עם שוק המניות. מדוע? מכיוון שהריבית עולה בדרך כלל בכלכלה צומחת. עם זאת, צריך להביא בחשבון שאם האינפלציה עולה גם וגבוהה כפי שהיא כיום, אז בהחלט עליית הריבית עלולה לאיים על שוק המניות". 

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

poll questionמה מסלול ההשקעה המועדף עליך?

לפי זבז'ינסקי, "עליית ריבית מייקרת את מחירי האשראי ופוגעת באפיקי ההשקעה, אבל היא פותחת גם הזדמנויות. קודם כל, הריבית עולה בפיקדונות השקליים בבנקים ומאפשרת לנו להפקיד שם בריבית יותר גבוהה מהריבית האפסית שהייתה שם במשך שנים. מעבר לכך, אנחנו יכולים להשקיע בקרן כספית שמשקיעה בשוק המק"מים ולקבל ריבית. גם בשוק אגרות החוב נפתחות עכשיו הזדמנויות שלא היו שם שנים. אנחנו יכולים היום להרכיב תיק אגרות חוב של חברות טובות ואיכותיות, עם ריבית של כ-3%-4%, לתקופות לא ארוכות של שנתיים-שלוש - ובהחלט ליהנות בתקופה זו מריבית הרבה יותר גבוהה ממה שהכרנו בעבר". 

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לפרטים לחצו כאן >>

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ/שיווק לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התנאים המלאים והמחייבים של כל שירות/מוצר, הינם כמפורט במסמכי פתיחת החשבון ביחס לאותו שירות/מוצר וכפופים להסדרים הנהוגים במיטב טרייד. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 1 שנים

    אז במה עדיף אג"ח על ריבית קבועה ומובטחת ?

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: תיק השקעות בסביבת ריבית עולה: "באג"ח נפתחות עכשיו הזדמנויות שלא היו שם שנים"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.