תפריט
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
התחברות
צרו קשר
לפתיחת חשבון מסחר >>
feed iconה-FEED
favourites iconרשימת הקריאה שלי
close feed icon
feed iconה-FEED התגובות שלכם באתר!

לא אוהבים לצאת פראיירים? זו תכונה שדווקא שווה לכם כסף

מדורים:
19/04/2023

למה אתם מוכנים להשקיע דקות ארוכות בכל התמקחות בשוק או בקניית מגן לסמארטפון, אבל משלימים עם כל כך הרבה עמלות במסחר עצמאי בניירות ערך דרך הבנקים? זה הזמן להפסיק להיות פראיירים

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לחצו כאן >>

אם תשאלו 10 ישראלים ברחוב מהם שלושת הדברים שהם הכי שונאים, 8 או 9 מהנשאלים ידרגו בשלישייה הראשונה את התחושה של "לצאת פראיירים". אנחנו, מה לעשות, לא ממש אוהבים להרגיש ש"עשו עלינו סיבוב" או ניצלו אותנו. לכן, כשהתחושה הזו מתעוררת, גדל מאוד הסיכוי שנקום ונדרוש שינוי. 

עמלות הבנקים במסחר העצמאי מכרסמות בתשואת התיק ועלולות להיות ההבדל בין תיק השקעות מוצלח לתיק מאכזב.

קראו עוד במגזין:

ברמה האישית, ישראלים רבים אוהבים להתמקח בכל עסקה, גדולה כקטנה, בין השאר גם כדי להרגיש שלא יצאו פראיירים ולא נוצלו על ידי הצד השני. לא מעט ישראלים אף טורחים ומבצעים סקרי שוק לפני החלטות קנייה חשובות, מה שמפגיש אותם בסופו של דבר עם מחירים זולים יותר. וזה כמובן מבורך. 

למרבה הצער, דווקא בעולם של ההשקעות בבורסה, שבו כל תשלום יתר פוגע בתשואת התיק, רבים מאיתנו עדיין מעדיפים  לסחור דרך הבנקים ולשלם עמלות שחותכות להם את הרווחים.

העמלות מכרסמות בתשואת התיק

המסחר דרך הבנקים אולי נראה הכי טבעי ו"קרוב לבית" למשקיע בשוק ההון בתחילת דרכו, שרוצה כבר להתחיל לסחור בבורסה ומוכן משום כך להסתפק בפתרון הנגיש והזמין ביותר. זו כמובן טעות יקרה: עמלות הבנקים במסחר העצמאי מכרסמות בתשואת התיק ועלולות להיות ההבדל בין תיק השקעות מוצלח לתיק מאכזב.

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן>>

לפי נתונים שהבורסה בתל אביב עצמה פרסמה, עמלות הבנקים במסחר בשוק ההון גבוהות בממוצע פי שלושה מהעמלות הנהוגות בבתי ההשקעות. עמלות כמו קנייה ומכירה של ניירות ערך, עמלת אי ביצוע ועמלת דמי משמרת, "מגלחות" את תשואת התיקים ומקשים על הסוחרים לצבור רווחים משמעותיים.

במיטב טרייד, זרוע המסחר העצמאי בבורסה של מיטב, תיהנו מפטור מדמי משמרת, עמלות עדכון, ביטול הוראה ועמלת אי ביצוע. רוב לקוחות הטרייד פטורים גם מעמלת ציטוט בניירות ערך זרים. גם העמלות שכן קיימות, כמו עמלת מכירה וקנייה  או עמלת מינימום, נגבות במחירים נמוכים משמעותית מהעמלות המקבילות בבנקים. אז למה שתתנו לגורם חיצוני, גם אם הוא הבנק שלכם, לקחת לכם ביס מהתפוח?

מסחר עצמאי בבורסה חייב להתבצע דרך חבר בורסה, אבל לא בהכרח דרך חבר בורסה שהוא גם בנק. בית ההשקעות מיטב הוא חבר הבורסה הגדול ביותר בישראל שאינו בנק. במיטב טרייד מנוהלים עשרות אלפי חשבונות של מסחר עצמאי בשוק ההון, באמצעות מעטפת מסחר מתקדמת המוגשת לכם בממשק בעברית. כסוחרים עצמאים תוכלו ליהנות מתמיכה מקצועית מבעלי רישיון במשך כל שעות המסחר, וכמו כן מגישה מלאה למערך הסקירות והאנליזה של מחלקת המחקר במיטב. הוסיפו לכך את הגב הפיננסי והמקצועי החזק של מיטב, עם ניסיון של יותר מ-40 שנות מסחר – וקיבלתם תשובה ברורה למה אסור לכם להמשיך להיות פראיירים של הבנקים ולמה כדאי לכם להתחיל לסחור במיטב טרייד.

רוצים להפסיק להיות פראיירים? הצטרפו למיטב טרייד ותחתכו את עמלות הבנקים.

רוצים לפתוח חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד? לפרטים לחצו כאן >>

אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ/שיווק לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התנאים המלאים והמחייבים של כל שירות/מוצר, הינם כמפורט במסמכי פתיחת החשבון ביחס לאותו שירות/מוצר וכפופים להסדרים הנהוגים במיטב טרייד. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
related articles iconכתבות נוספות שתאהבו
comments icon
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 1 שנים

    כל איש/ה שלא מכאן יספר לך שהדבר שהכי מאפיין ישראלים הוא הפחד של לצאת פראייר תכונה של אידיוטים חסרי תרבות לטעמי.כאחד שלא נולד כאן אבל חי את מרבית חייו בארץ אני מודיע לכם שהישראלים הם בסוף הפראיירים הכי גדולים הסיבות?זה סיפור אחר קשה להסביר בכמה מילים

רוצים לקרוא עוד בנושאים אלו? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים ישירות למייל.
אתם קוראים: לא אוהבים לצאת פראיירים? זו תכונה שדווקא שווה לכם כסף
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by:

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.